post

Opublikowane 24.10.2021 13:15 przez

Sebastian Warzecha

Gościem jednego z ostatnich Hejt Parków na antenie Kanału Sportowego był Marcin Tybura. Nasz najlepszy aktualnie zawodnik MMA w wadze ciężkiej opowiadał o początkach swojej kariery, zbliżającej się walce z Aleksandrem Wołkowem (która w tę sobotę, na tej samej gali, na której zawalczy Jan Błachowicz), współpracy z trenerem, ale też… rolnictwie, którym czasem się zajmuje. Spisaliśmy dla was najciekawsze i najważniejsze fragmenty jego wypowiedzi. 

O PRESJI PRZED WALKĄ Z ALEKSANDREM WOŁKOWEM: Nie ciąży na mnie, trochę sam ją z siebie zdjąłem. Toczyłem już wcześniej boje o przebicie się do ścisłej czołówki rankingu UFC. Presję wywiera na mnie bardziej to, że dobrze się do tej walki przygotowałem. To droga, która prowadzi mnie na szczyt kategorii ciężkiej. Aleksander Wołkow był zawodnikiem kiedyś notowanym nawet niżej ode mnie, byliśmy też wspólnie w innej organizacji. Zestawiano nas razem. Nie robi na mnie wrażenia to, że teraz jest piąty w rankingu UFC. Sam chciałem kogoś wyżej notowanego – właśnie z pierwszej piątki – po to, żeby się tam przebić.

O POCZĄTKACH KARIERY: To kwestia dużego przypadku. Jak spora część zawodników, otarłem się o bramki dyskotekowe i poznałem tam parę osób, które uczęszczały na treningi MMA. Wtedy to jednak był sport bardzo niszowy, kiedy o nim usłyszałem, to nie wiedziałem nawet, co to jest. Stawiłem się na treningu, żeby popróbować, potrenować i poprawić umiejętności. Zakochałem się w tym jednak właściwie od samego początku. Przez pierwszych sześć miesięcy nie opuściłem chyba żadnego treningu, przychodziłem codziennie.

Zacząłem jeździć na zawody, ale potem z Łodzi wyprowadziłem się do Anglii. Tam, gdzie mieszkałem, nie było klubu MMA, ale było ju-jitsu, więc sprawiłem sobie pierwsze kimono i trenowałem. Gdy wróciłem do Polski akurat złożyło się tak, że w miejscowości obok mojego Uniejowa był mały klub, gdzie trenerem był Marek Błaszczyk. Szybko nawiązaliśmy z nim nić porozumienia. Trenowałem z nim i jeździłem na zawody. Później wszystkie walki w organizacji M-1 stoczyłem pod jego okiem. Trudno jednak określić moment, gdy pomyślałem sobie, że będę zawodnikiem MMA.

O TYM DLACZEGO ON ZROBIŁ KARIERĘ, A WIELU BARDZIEJ UTALENTOWANYCH ZAWODNIKÓW NIE: To jest mocno złożony temat. Ja mam swoje teorie, ale nie wiem, czy są prawdziwe, a nie chciałbym wyjść na filozofa. Pokrótce powiem tak: tocząc pierwsze pojedynki nie byłem jeszcze stricte zawodnikiem MMA – bo wtedy nie było właściwych klubów, wszyscy się uczyli, rozwijali, pojedynki często wyglądały dość dziwnie – ale cechowało mnie to, że nie poddawałem się do samego końca, nawet gdy byłem o włos od porażki. Na przykład w ju-jitsu na 10 sekund przed końcem walki przegrywałem, ale potem wykonywałem jakiś rzut „poświęcenia” i wygrywałem walkę. Nie przykładałem wtedy wagi do tego, by zostać zawodnikiem MMA, ale do końca próbowałem wygrać. Czy w Polsce, czy potem w Rosji. U mnie ta walka trwała do końca. Choć przed nią może nie byłem trash talkerem, to jak już się zaczynała, przeskakiwał jakiś przełącznik i czułem, że muszę wygrać. Wydaje mi się, że ludziom czasem tego brakuje i za szybko się poddają.

O PODPISANIU KONTRAKTU Z ORGANIZACJĄ M-1 GLOBAL: Po walce z Krystianem Kopytowskim odezwał się do mnie Łukasz Bosacki, który tę walkę sędziował. Podpisaliśmy kontrakt menadżerski i on załatwił mi kontrakt w M-1, a potem go prowadził.

O PRZEŁOMOWEJ WALCE Z DAMIANEM GRABOWSKIM W 2014 ROKU: Wygrałem wtedy przez duszenie północ-południe. Jak dużo dała mi ta walka? Mnóstwo. To było mistrzostwo M-1 w wadze ciężkiej, już po tym, jak wygrałem turniej Grand Prix. Damian Grabowski był dla mnie taką ikoną. Jak startowałem amatorsko, to już był numerem jeden polskiego rankingu wagi ciężkiej. Więc jak go gdzieś widziałem na zawodach, to zerkałem na niego. Sporo dało mi to, że mogłem stanąć z nim w tym „klatkoringu” i wygrać. Nie spodziewałem się, że pokonam go tak łatwo, do tej pory to chyba moja najkrótsza walka. Byłem zaskoczony. Damian popełnił kilka błędów, ja je od razu wykorzystałem. Byłem dobrze przygotowany. Duszeniem chciałem go sprowokować, by otworzył się na walkę, nie spodziewałem się, że ono wejdzie, ale weszło i wygrałem. Jak ktoś oglądał tę walkę, to widział, że byłem zaskoczony.

O TYM, CZY MÓGŁ PODPISAĆ KONTRAKT Z KSW: Propozycje z KSW? Starałem się o angaż, byłem nawet w kontakcie z Martinem Lewandowskim, ale nie byli wtedy zainteresowani. Była jeszcze taka rozmowa, jak przechodziłem z M-1 do UFC. Stawiliśmy się na niej, pojawiła się propozycja, potem przyszła też propozycja z UFC. Więc miałem wybór, gdzie chciałem pójść. Wybrałem UFC. Dziś jak patrzę na swoją przeszłość, to oceniam, że wszystko poszło tak, jak powinno. Jestem w bardzo dobrym miejscu. Czuwała nade mną jakaś opatrzność. Czasami czegoś chcesz, los ci tego nie daje, ale ma dla ciebie lepsze plany. Wszystko się dobrze potoczyło.

O TYM, CZY CZUJE SIĘ POPULARNY: Nie, aczkolwiek rozpoznawalność w Polsce jest dość spora. Zdarza mi się, że machają mi z samochodu czy coś krzyczą. O zdjęcie czy rozmowę proszą rzadziej. I w sumie fajnie, bo nie mam wiele czasu, często mi się śpieszy. Ale jak ktoś krzyknie czy przybije piątkę, to bardzo fajnie.

O SWOIM STYLU WALK (PRZYJMOWANIE WIELU CIOSÓW I MĘCZENIE RYWALI): Obawiam się tego stylu i pracuję nad tym, żeby go zmienić. Oczywiście, mam problemy z rozkręceniem się w pierwszych minutach pojedynku i zdarza mi się przyjąć. Wołkow na pewno może to wykorzystać lepiej niż moi ostatni rywale. Natomiast sporo przepracowaliśmy, mam to z tyłu głowy i myślę, że będzie mi łatwiej ruszyć od początku. Przygotowania były długie, ja się czuję dobrze, sam się nastawiam na to, że od pierwszych sekund ruszę do przodu.

O SWOJEJ SYLWETCE: Moja sylwetka i tak poprawiła się od jej pozycji wyjściowej. Nikt nie widział zdjęć z czasów, jak zaczynałem przygodę ze sportem, wtedy ważyłem ze 20 kilogramów więcej. Sporo zrzuciłem. To też jest coś, na co mam wpływ, ale musiałbym się mocno poświęcić restrykcyjnej diecie. Nigdy nie przychodziło mi łatwo łapanie atletycznej sylwetki, a z osób, które ze mną trenowały, nikt raczej nie może zarzucić mi, że jestem leniem. Wszystko osiągnąłem raczej ciężką pracą, nie talentem. Spaliłem tyle, ile byłem w stanie, więcej się nie dało. Stosowałem diety, współpracowałem z dietetykami, ale nic to nie zmieniało. Nie czułem się też lepiej wydolnościowo. Okazało się jednak, że ciężka praca popłaca najbardziej. Wróciłem do niej pięć walk temu. Skupiam się na tym, by na treningu i w klatce dać z siebie wszystko, a niekoniecznie by wycinać się dla efektów wizualnych.

O TYM JAK WIDZIAŁBY SIĘ W WALCE Z TOP 3 RANKING UFC: TOP 3 to Francis Ngannou, Ciryl Gane i Stipe Miocić… To byłyby bardzo trudne walki. Więc widziałbym się tak, że wygrywam nie przed czasem, a na punkty. Z każdym z nich. Choć teraz moja uwaga jest skupiona na moim aktualnym przeciwniku, ale nie będę ukrywać, że od jakiegoś czasu mierzę wysoko i staram się przygotować do walki z takimi zawodnikami, również psychicznie.

O TYM, JAK OTRZĄSNĄŁ SIĘ PO KILKU Z RZĘDU PORAŻKACH W UFC: Jak zaczynasz karierę, to mental wygląda trochę inaczej. Na początku do każdej walki wychodziłem mocno zestresowany, z dużą chęcią wygranej. Jak wygrałem kilkanaście walk, to pomyślałem, że może jestem na tyle dobry w tym MMA, że nie powinienem się stresować. Zacząłem zdejmować z siebie ten stres jeszcze przed walką, przez co te pojedynki gorzej wyglądały. Taka jest moja opinia. Ten stres, adrenalina – one powodują, że wyostrzają się zmysły, lepiej i szybciej się myśli, reaguje. W moim przypadku, gdy się tego pozbędę przed walką, to bardzo tego brakuje. I przegrywam. Później wróciłem do swojego poprzedniego nastawienia przed walką i to też pomogło.

Ja też nie czuję tego, o czym wielu zawodników mówi przed walką, że „ciężka praca już za mną, teraz tylko zabawa”. Dla mnie walka jest dużo ważniejsza i trudniejsza niż przygotowania. Bo zdarzało się tak, że zawodnik bez przygotowań wygrywał, a jeszcze częściej, że ktoś miał super przygotowania, a walkę przegrywał.

O KONTROLACH ANTYDOPINGOWYCH: Gdy komisja antydopingowa przyjeżdża do Jackson Wink [ośrodek treningowy w USA, w którym do kilku walk przygotowywał się Tybura – przyp. red.] to jest bardzo źle traktowana. Przez wszystkich i od samego początku. Sam nigdy nie miałem z tym problemu, wypełniam papiery i tyle. To w końcu ludzie, którzy przyjechali coś załatwić. A w Jackson Wink wszyscy byli dla nich – choć nie wprost – niemili i bardzo mało pomocni. Nigdy jednak nie widziałem, by ktoś unikał tej kontroli.

Jak wyglądają kontrole? Sam byłem testowany od początku przygody z UFC około 30 razy. Taka kontrola nigdy nie jest zapowiedziana. Przychodzą na salę treningową i od momentu, gdy oficjel wejdzie z tobą w fizyczny kontakt, to już nie może cię zostawić. To nie tak, że on powie: „idź sobie tu i tu, jak zachce ci się oddać próbkę, to przyjdź”. Musi być z tobą, tak samo w przypadku, gdy zadzwoni dzwonkiem do drzwi w domu. Przed zbliżającą się walką byłem testowany dwa razy w trzy miesiące. Jeśli chodzi o stronę techniczną – przeważnie pobierany jest mocz, czasem krew. To jest zresztą dla mnie małym zaskoczeniem, bo wydaje mi się, że w krwi da się więcej wykryć. Zwykle wszystko spoczywa na zawodniku. On musi oddać próbkę, zamknąć, pozaklejać, sprawdzić numery. Gotowy pakunek oddaje komisarzowi, który z tym podróżuje.

Jak nas znajdują? Mamy aplikację w telefonie, musimy wypełniać ją na trzy miesiące w przód, zaznaczając gdzie będziemy o danej godzinie. Choć można to też zmieniać na bieżąco. Nie jest to wygodne, bo można się zapomnieć, mi też się kiedyś zdarzyło, że gdzieś pojechałem i nie zmieniłem. Dwa razy w ciągu roku taka sytuacja może się przytrafić, trzeci raz to roczna dyskwalifikacja. Gdy więc miałem jedno ostrzeżenie, pilnowałem się bardzo mocno. Zdarzają się zresztą ciekawe sytuacje. Raz komisja – dwóch Greków – przyjechała do mnie, gdy pracowałem w gospodarstwie, akurat przerzucałem zboże z przyczepy do silosu. Byli zaskoczeni, że to ja jestem tym zawodnikiem UFC.

O BYCIU ROLNIKIEM: Kończyłem technikum rolnicze, jestem zarejestrowany, mam gospodarstwo. Uprawiam głównie rośliny, te najpopularniejsze – jakieś żyto, jęczmień, owies. Mam około 13 hektarów, na dziś to raczej mało. Takie poważne gospodarstwo ma pewnie z 500. Teraz prawie nic już tam nie robię, zawsze znajduję kogoś, kto mi z tym pomoże. Nie wiążę z tym wielkiej przyszłości, bo do tego trzeba by mieć dużo hektarów i być rolnikiem z krwi i kości. A skoro uprawiam sport, to takim nie jestem. Jest to jednak fajna rozrywka, zdarzało mi się wskoczyć do ciągnika i spędzić kilka godzin w polu dla odprężenia.

O KOMENTOWANIU I ANALIZACH WALK: Często słucham angielskiego komentarza, ale nie mam jakiegoś komentatora, który bardziej przypadł mi do gustu. Polskich komentatorów też słucham, przekładam sobie potem to wszystko na to, jak taki komentarz powinien wyglądać. Interesuje mnie to, na razie hobbystycznie, bo nie chciałbym poświęcać komentowaniu zbyt dużo czasu. Co jakiś czas mam jednak okazję skomentować jakąś galę czy wypowiedzieć się na temat danej walki, więc się do tego przygotowuję. Fajnie, że jakoś automatycznie przechodzi to na mnie, bo jestem zawodnikiem.

O KONOPII: Konopia i CBD? Jak najbardziej. Uważam, że to bardzo dobre i pomaga w regeneracji. „Zielonego” raczej jednak nie popalam.

Marcin Tybura

Marcin Tybura. Fot. Newspix

O ZAROBKACH: Nie będę rzucał cyframi, ale jestem zadowolony. Ukłon w stronę Pawła Kowalika, który to wszystko załatwił. Od początku swojej kariery nie byłem nastawiony na to, by zarabiać nie wiadomo ile, a raczej na to, by się rozwijać, startować i przez to się z tego utrzymać. Natomiast Paweł od początku miał pomysł, by to wszystko dobrze spieniężyć. I to zrobił. Gdy kończył mi się kontrakt i Paweł mówił, o jaką kwotę ma zamiar walczyć, to zastanawiałem się, czy mu sufit na głowę nie spadł. A potem przychodził do mnie z kontraktem na tę kwotę właśnie. Jestem więc bardzo z niego zadowolony. Ogółem jednak nie lubię o tym rozmawiać, ale mam świadomość, że to ludzi ciekawi. Zresztą gdy publikują zarobki jakiegoś piłkarza, to też zerknę. Bo jestem ciekaw, jak to wygląda.

O RELACJACH Z TRENEREM ANDRZEJEM KOŚCIELSKIM: Trener jest na tyle ekspresyjny, że ja się go boję. (śmiech) Jak on mówi, że coś mam zrobić tak i tak, to nie widzę innej drogi, niż ta, jak on każe. Faktycznie jest charyzmatyczny, jak go słuchasz, to automatycznie wiara w to – mimo że czujesz się często zmęczony – wszystko, co mówi, jest większa.

Już zdarzało mi się powiedzieć, że gdyby trenera na sali nie było, to ja w sześć miesięcy nie przygotowałbym się do walki tak dobrze, jak z nim w dwa tygodnie. Parę razy zaufałem mu „na ślepo” i to dało efekt. Nie zawiodłem się na tym jeszcze ani razu i z walki na walkę dogadujemy się coraz lepiej. Choć muszę dodać, że prywatnie jest niesamowicie sympatyczny. On się też bardzo emocjonalnie wiąże z zawodnikiem, takie mam wrażenie. Chce swojemu zawodnikowi pomóc i gdy ten przegrywa, to jest mu ciężko. Widzę, że jego wyjazdy – których ma sporo – czasem wykańczają go psychicznie właśnie z powodu walk.

O SPARINGACH Z JANEM BŁACHOWICZEM: Zawsze jest tak, że nie opowiada się o tym, co na sali. Powiem tyle, że za pierwszym razem walczyliśmy przez pięć rund, za drugim razem cztery, bo miałem mały problem. Sparowałem z Jankiem już wcześniej, znamy się trochę, wiedzieliśmy, jak możemy sobie pomóc. Profil Janka odpowiada nieco Wołkowowi, mój Gloverowi, z którym Jan zawalczy. Aczkolwiek parteru nie było dużo, sporo pracowaliśmy w stójce. Ja jestem zadowolony, Janek twierdził, że też. Z nim na pewno trzeba być cały czas czujnym, bo ma ciężkie i długie ręce oraz nogi, a do tego świetną „czutkę”. To mi dały te sparingi – musiałem być ciągle skupionym. Przesparowałem dobrze te pierwsze minuty walki, o których mówiłem, że wyglądają u mnie różnie.

O ZBLIŻAJĄCEJ SIĘ WALCE BŁACHOWICZA Z GLOVEREM TEIXEIRĄ: Obiektywnie patrząc – Janek jest teraz w takim gazie i takiej dyspozycji… W dodatku to, jak on podchodzi do tego pojedynku: zaprosił grapplerów do przygotowań, przygotowuje się defensywnie na walką w parterze – bo trudno byłoby pewnie tam poddać Glovera – więc zakładam, że to mu otworzy ten pojedynek. Przetrzyma parter, w stójce w końcu trafi. Stawiam, że w trzeciej, czwartej rundzie.

O MICHALE OLEKSIEJCZUKU, KTÓRY RÓWNIEŻ STOCZY SWOJĄ WALKĘ W SOBOTĘ: Nie znam jego rywala w najbliższej walce, więc trudno ocenić mi jego szanse. Natomiast raczej nie jest faworytem. Michał pewnie powinien postawić na defensywę, inna sprawa, że w poprzednich pojedynkach trochę to u niego kulało. Choć uważam, że Jimmy Crute na przykład jest świetnym zawodnikiem i to, że tamtą walkę Michał przegrał szybko, nie oznacza, że jest totalną nogą w zapasach. Teraz miał czas, więc wszyscy mamy prawo oczekiwać od niego, że naprawił te błędy. Liczę, że to zrobił i okres poza oktagonem zaowocuje.

O WALKACH „FREAKOWYCH”: Nie drażni mnie to. Może jak się zaczynały, to czułem delikatny kwas tego, że ta dyscyplina zostaje nieco „zbezczeszczona”. Z perspektywy czasu uważam jednak, że pewnych rzeczy po prostu nie zatrzymamy. Jak ktoś nie chce oglądać, to niech tego nie robi. Mnie to nie szkodzi.

O WALCE O PAS MISTRZOWSKI: Brakuje mi do niej dwóch wygranych pojedynków. Pierwszy z nich w sobotę. Planuję wygrać przez poddanie w drugiej rundzie.

Weszło
29.11.2021

Messi docenił bardziej niż France Football

Najpierw pomyślałem, że najlepszy był wywiad z Jackiem Kurowskim w połowie gali Ballon d’Or. Bo świat może się gdzieś tam jeszcze zastanawia, a my już wiemy wszystko. Robert bez dyplomacji, bez mydlenia oczu, z chłodem strzelającego biathlonisty, zapytany o Złotą Piłkę odpowiada, że wiecie, przyjechałem tutaj po dobrą zabawę. A tak w ogóle to w […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Ponadczasowy piłkarz w subiektywnym świecie ocen

Nadeszła wiekopomna chwila. Pierwszy piłkarz w historii zwyciężył w plebiscycie Złotej Piłki po raz siódmy. Ukłony dla Leo Messiego, dla którego sama nominacja i znalezienie się w roli kandydatów jest rzeczą tak oczywistą, jak dla przeciętnego człowieka poranne zakupy w piekarni. Począwszy od 2007 roku, Messi tylko raz nie znalazł się w pierwszej trójce plebiscytu, […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Le cabaret? Na pewno jakiś niesmak

Niestety: Robert Lewandowski nie otrzymał Złotej Piłki za rok 2021. Możemy się pocieszać, że mamy kolejne podium – po Deynie i Bońku – ale wiadomo, że chciało się czegoś więcej. Co gorsza – mamy prawo powiedzieć, że nie tylko „chciało”, ale też się „należało”, bo Lewandowski przeżywa kapitalny czas swojej kariery. A Leo Messi? No […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Złota Piłka 2021 LIVE: Robert Lewandowski, Leo Messi, a może sensacja?

To jest ten wieczór, który może przynieść polskiej piłce wiele radości. Niebawem poznamy ostateczne rozstrzygnięcie konkursu Złotej Piłki – najbardziej medialnego plebiscytu w świecie futbolu. Na ten moment faworytem mediów pozostaje Leo Messi, lecz do momentu werdyktu wiele się jeszcze może wydarzyć. Będziemy z wami przez całą galę finałową – poznamy rozstrzygnięcia dotyczące nie tylko […]
29.11.2021
Inne sporty
29.11.2021

„Będą grać w tenisa”. Jak Richard Williams doprowadził na szczyt Venus oraz Serenę?

Wychował się w czasach, kiedy potyczki na tle rasowym były na porządku dziennym. Wracał do domu z metalowym kołkiem wbitym w nogę, przeżył śmierć kumpla, który został zamordowany przez Ku Klux Klan. Lata później zostawił swoją rodzinę, żonę i piątkę dzieci. A potem uznał, że jego kolejne córki zostaną tenisistkami. Miał plan, który zrealizował w […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Jak można wpychać Jorginho do dyskusji o Złotej Piłce?

Jakim cudem, jako ludzkość, dopuściliśmy do sytuacji, w której Google na hasło „Jorginho Ballon d’Or” wyrzuca ponad dwa miliony haseł w niewiele ponad pół sekundy? Plebiscyt Złotej Piłki co roku dostarcza mnóstwo kontrowersji, nie ma przecież jednego żelaznego kryterium oceny, każdy może zaproponować swojego kandydata. Wojciech Kowalczyk może typować Kamila Grosickiego i nikt mu tego […]
29.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
15.11.2021

Pięć stówek ze stówki. Dziś stawiamy na Danię, Włochy i gole w meczu Polski

Przed nami kolejny bardzo fajny dzień z eliminacjami do mistrzostw świata. Daniem głównym jest rzecz jasna mecz reprezentacji Polski z Węgrami, ale prócz niego też znajdzie się kilka smakowitych kąsków. Mówimy o pozycjach i do oglądania, i do obstawiania. Dzisiaj próbujemy ze stówki zrobić pięć, oczywiście u naszych kumpli z Fuksiarza.  A w przypadku nowych […]
15.11.2021
Inne sporty
29.11.2021

„Będą grać w tenisa”. Jak Richard Williams doprowadził na szczyt Venus oraz Serenę?

Wychował się w czasach, kiedy potyczki na tle rasowym były na porządku dziennym. Wracał do domu z metalowym kołkiem wbitym w nogę, przeżył śmierć kumpla, który został zamordowany przez Ku Klux Klan. Lata później zostawił swoją rodzinę, żonę i piątkę dzieci. A potem uznał, że jego kolejne córki zostaną tenisistkami. Miał plan, który zrealizował w […]
29.11.2021
Formuła 1
29.11.2021

Zmarł sir Frank Williams. Jak stał się legendą Formuły 1?

Sir Frank Williams w Formule 1 był obecny już od końca lat sześćdziesiątych. Przeżył w tym sporcie wszystko – od wielkich triumfów, po ogromne rozczarowania. Bolidami sygnowanymi jego nazwiskiem jeździli najlepsi kierowcy w historii, tacy jak Alain Prost, Nigel Mansell czy Ayrton Senna. Choć ten ostatni zaledwie przez kilka miesięcy, a z jego śmiercią Williams […]
29.11.2021
Inne sporty
28.11.2021

Drugi mecz, druga porażka. Pierwsze koty za płoty kadry Milicica

Zmienił się trener kadry polskich koszykarzy, zmieniły się realia. Jeszcze parę miesięcy temu po dwóch porażkach z rzędu, z Izraelem oraz osłabionymi Niemcami, mielibyśmy wyjątkowo nietęgie miny. Obecnie jednak musimy być bardziej wyrozumiali. I zdawać sobie sprawę, że odmłodzona kadra nie będzie faworytem w większości rozgrywanych spotkań. Choć dzisiaj, w meczu z niemiecką kadrą, do […]
28.11.2021
Inne sporty
28.11.2021

Przedziwna niedziela w Kuusamo. I bardzo nieudana dla Polaków

Zaczęło się od pecha Ryoyu Kobayashiego, wczorajszego triumfatora, który otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa, co wykluczyło go z niedzielnej rywalizacji. Potem mieliśmy wpadkę Halvora Egnera Graneruda, który nie przeszedł kwalifikacji. W końcu obejrzeliśmy loteryjny, rwany konkurs. O ile jeszcze pierwszą serię dało się przeżyć (choć złe warunki nie oszczędziły kilku skoczków, w tym Kamila […]
28.11.2021
Inne sporty
28.11.2021

And the new… George Kambosos mistrzem świata wagi lekkiej!

W wypowiedziach przed walką Teofimo Lopez (16-1, 12 KO) głosił, że nie zamierza zabić George’a Kambososa (20-0, 10 KO), gdyż jego rywal ma rodzinę i dzieci. Posiadacz mistrzowskich pasów federacji IBF, WBA, WBO i WBC Franchise w wadze lekkiej zapowiadał natomiast, że „zaledwie” skręci mu kark. I choć z całych sił próbował zrealizować swój plan, […]
28.11.2021
Inne sporty
27.11.2021

Kobayashi poza zasięgiem. Polacy? Nadal słabo

To był już trzeci konkurs Pucharu Świata w tym sezonie i po raz trzeci zawody wygrał inny skoczek. Nie zmienia się niestety sytuacja Polaków – w drugiej serii po raz kolejny znalazło się ich ledwie dwóch. Tym razem byli to ci, po których się tego spodziewaliśmy, czyli Piotr Żyła i Kamil Stoch. Jednak na ten […]
27.11.2021
Inne sporty
26.11.2021

Przewodniczący komitetu organizacyjnego igrzysk w Rio skazany za korupcję!

Kiedyś był ważną postacią w Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim. To on stał za sukcesem igrzysk w Rio de Janeiro. Był przewodniczącym komitetu organizacyjnego i dbał o to, by brazylijskie igrzyska stały się niezapomniane dla fanów i sportowców. Teraz jednak Carlos Arthur Nuzman został skazany na 30 lat więzienia za korupcję, działalność kryminalną, pranie pieniędzy i przestępstwa […]
26.11.2021
Inne sporty
25.11.2021

Valentino Rossi. Sześć twarzy włoskiego mistrza MotoGP

Przez 26 lat pozostawał jednym z najlepszych i najbardziej ekscytujących zawodników do oglądania. Na motocyklu jeździł tak, że podziwiano go na całym świecie. Był właściwie jedynym zawodnikiem, który wyrósł poza tor, stał się gwiazdą równą najlepszym kierowcom Formuły 1 czy tenisistom. Ci zresztą też go podziwiali. Jego styl. Jego osiągnięcia. Jego małe wariactwa. Przede wszystkim […]
25.11.2021
Inne sporty
22.11.2021

Minęło 45 lat, a Rocky wciąż inspiruje. O filmie, który stał się fenomenem

Sylvester Stallone nie mógł się spodziewać, że stanie się gwiazdą. W teorii nie miał na to żadnych zadatków. Grał kiepsko, z powodu paraliżu części twarzy mówił w taki sposób, że nawet Arnold Schwarzenegger rzucił mu kiedyś: „Sly, masz akcent”. Wystarczył jednak jeden scenariusz, jedna rola, jeden film. Kiedy pojawił się „Rocky”, Stallone stał się wielki. […]
22.11.2021
Inne sporty
18.11.2021

Potęga pokonana. Vive wygrywa z Barceloną na jej terenie!

FC Barcelona to potęga piłki ręcznej. Dziesięciokrotny zwycięzca Ligi Mistrzów. Obrońca tytułu. FC Barcelona nie przegrała u siebie w tych rozgrywkach od grudnia 2015 roku. Wtedy do Palau Blaugrana przyjechało Vive Kielce. Wygrało wówczas z Katalończykami po raz pierwszy w historii. Dziś, po niemal sześciu latach, kielczanie znowu zawitali w hali Dumy Katalonii. I znowu […]
18.11.2021
Inne
13.11.2021

Zbigniew Bródka na podium Pucharu Świata!

Dziś byliśmy świadkami jednego z najbardziej spektakularnych sportowych powrotów w Polsce w ostatnich latach. 37-letni Zbigniew Bródka, który jakiś czas temu wznowił karierę panczenisty, wywalczył brązowy medal Pucharu Świata w wyścigu masowym! Dwa lata temu Polak powiedział „pas”. Podczas mistrzostw świata w 2019 roku, rozgrywanych w niemieckim Inzell, na swoim koronnym dystansie 1500 metrów zajął […]
13.11.2021
Tenis
11.11.2021

Debiut do zapomnienia. Świątek przegrała z Sakkari

Iga Świątek w gronie tegorocznych uczestniczek WTA Finals jest najmłodsza. Mimo tego Martina Navratilova i Chris Evert – dwie legendy tenisa i ambasadorki turnieju – stawiały na nią, pytane o to, która z zawodniczek wygra turniej. Bo Iga grać na najwyższym poziomie potrafi – zresztą gdyby było inaczej, nie znalazłaby się w Guadalajarze. Sęk w […]
11.11.2021
Weszło
22.11.2021

Weszłopolscy w nieco innym składzie. Zapraszamy!

Bez Pawła Paczula, bez Kuby Białka, bez Mateusza Rokuszewskiego, ale wystartowali Weszłopolscy na Kanale Sportowym. Oznacza to tyle, że w końcu będzie się dało to oglądać, bo o odpowiedni koktajl humoru i wiedzy z zakresu Ekstraklasy zadbają Jakub Olkiewicz, Leszek Milewski, Damian Smyk i Szymon Janczyk. Odpalcie koniecznie.  
22.11.2021
Kanał Sportowy
19.11.2021

STANOWISKO #73 – co z Sousą i oświadczenie Lewandowskiego

Krzysztof Stanowski zaprasza na kolejny odcinek „STANOWISKA”, którego bohaterami są Paulo Sousa i Robert Lewandowski.  
19.11.2021
Kanał Sportowy
08.11.2021

Weszłopolscy – Mateusz Mak, Radosław Mozyrko, Marek Ubych

Czas na kolejne wydanie waszych ulubionych Weszłopolskich! Dziś gośćmi programu będą Mateusz Mak (Stal Mielec), Radosław Mozyrko (dyrektor sportowy Warty Poznań) i Marek Ubych (dyrektor sportowy Miedzi Legnica). W części ekstraklasowej rozmawiać będą Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Przemysław Michalak. W części pierwszoligowej Paczula zluzuje Szymon Janczyk. Zapraszamy od 20:00! 
08.11.2021
Inne sporty
24.10.2021

Marcin Tybura: Do walki o pas mistrzowski UFC brakuje mi dwóch wygranych

Gościem jednego z ostatnich Hejt Parków na antenie Kanału Sportowego był Marcin Tybura. Nasz najlepszy aktualnie zawodnik MMA w wadze ciężkiej opowiadał o początkach swojej kariery, zbliżającej się walce z Aleksandrem Wołkowem (która w tę sobotę, na tej samej gali, na której zawalczy Jan Błachowicz), współpracy z trenerem, ale też… rolnictwie, którym czasem się zajmuje. […]
24.10.2021
Inne sporty
20.10.2021

Gortat: Najlepszy koszykarz w historii? Chyba postawiłbym na Kobego

Marcin Gortat opowiadał historie z najlepszej ligi świata we wtorkowym HejtParku. Wspominał, jak spontanicznie kupił Ferrari, jak odwiedził dom Shaquille’a O’Neala czy odmówił przyjęcia Rolexa od Johna Walla. W rozmowie z Krzysztofem Stanowskim oraz widzami mówił też o swoim zaangażowaniu w esport, a także tym…. jak to było z Lisą Ann. Spisaliśmy dla was najciekawsze […]
20.10.2021
Kanał Sportowy
18.10.2021

„Gdy zadzwoni Sousa, stawię się w bardzo dobrej formie”

Jacek Góralski nie będzie wspominał najlepiej lutego 2021. Zerwał wtedy więzadła, co wykluczyło go z udziału na mistrzostwach Europy. W sobotę reprezentant Polski wrócił na boisko. W jakiej formie? Z jakimi ambicjami? O tym porozmawiali z nim Mateusz Borek i Adam Sławiński w programie „Polacy pod lupą” na Kanale Sportowym. Łapcie zapis tej rozmowy. Wróciłeś […]
18.10.2021
Weszło
29.11.2021

Messi docenił bardziej niż France Football

Najpierw pomyślałem, że najlepszy był wywiad z Jackiem Kurowskim w połowie gali Ballon d’Or. Bo świat może się gdzieś tam jeszcze zastanawia, a my już wiemy wszystko. Robert bez dyplomacji, bez mydlenia oczu, z chłodem strzelającego biathlonisty, zapytany o Złotą Piłkę odpowiada, że wiecie, przyjechałem tutaj po dobrą zabawę. A tak w ogóle to w […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Ponadczasowy piłkarz w subiektywnym świecie ocen

Nadeszła wiekopomna chwila. Pierwszy piłkarz w historii zwyciężył w plebiscycie Złotej Piłki po raz siódmy. Ukłony dla Leo Messiego, dla którego sama nominacja i znalezienie się w roli kandydatów jest rzeczą tak oczywistą, jak dla przeciętnego człowieka poranne zakupy w piekarni. Począwszy od 2007 roku, Messi tylko raz nie znalazł się w pierwszej trójce plebiscytu, […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Le cabaret? Na pewno jakiś niesmak

Niestety: Robert Lewandowski nie otrzymał Złotej Piłki za rok 2021. Możemy się pocieszać, że mamy kolejne podium – po Deynie i Bońku – ale wiadomo, że chciało się czegoś więcej. Co gorsza – mamy prawo powiedzieć, że nie tylko „chciało”, ale też się „należało”, bo Lewandowski przeżywa kapitalny czas swojej kariery. A Leo Messi? No […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Złota Piłka 2021 LIVE: Robert Lewandowski, Leo Messi, a może sensacja?

To jest ten wieczór, który może przynieść polskiej piłce wiele radości. Niebawem poznamy ostateczne rozstrzygnięcie konkursu Złotej Piłki – najbardziej medialnego plebiscytu w świecie futbolu. Na ten moment faworytem mediów pozostaje Leo Messi, lecz do momentu werdyktu wiele się jeszcze może wydarzyć. Będziemy z wami przez całą galę finałową – poznamy rozstrzygnięcia dotyczące nie tylko […]
29.11.2021
Inne sporty
29.11.2021

„Będą grać w tenisa”. Jak Richard Williams doprowadził na szczyt Venus oraz Serenę?

Wychował się w czasach, kiedy potyczki na tle rasowym były na porządku dziennym. Wracał do domu z metalowym kołkiem wbitym w nogę, przeżył śmierć kumpla, który został zamordowany przez Ku Klux Klan. Lata później zostawił swoją rodzinę, żonę i piątkę dzieci. A potem uznał, że jego kolejne córki zostaną tenisistkami. Miał plan, który zrealizował w […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Jak można wpychać Jorginho do dyskusji o Złotej Piłce?

Jakim cudem, jako ludzkość, dopuściliśmy do sytuacji, w której Google na hasło „Jorginho Ballon d’Or” wyrzuca ponad dwa miliony haseł w niewiele ponad pół sekundy? Plebiscyt Złotej Piłki co roku dostarcza mnóstwo kontrowersji, nie ma przecież jednego żelaznego kryterium oceny, każdy może zaproponować swojego kandydata. Wojciech Kowalczyk może typować Kamila Grosickiego i nikt mu tego […]
29.11.2021
Inne sporty
27.11.2021

Kobayashi poza zasięgiem. Polacy? Nadal słabo

To był już trzeci konkurs Pucharu Świata w tym sezonie i po raz trzeci zawody wygrał inny skoczek. Nie zmienia się niestety sytuacja Polaków – w drugiej serii po raz kolejny znalazło się ich ledwie dwóch. Tym razem byli to ci, po których się tego spodziewaliśmy, czyli Piotr Żyła i Kamil Stoch. Jednak na ten […]
27.11.2021
Inne sporty
26.11.2021

Przewodniczący komitetu organizacyjnego igrzysk w Rio skazany za korupcję!

Kiedyś był ważną postacią w Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim. To on stał za sukcesem igrzysk w Rio de Janeiro. Był przewodniczącym komitetu organizacyjnego i dbał o to, by brazylijskie igrzyska stały się niezapomniane dla fanów i sportowców. Teraz jednak Carlos Arthur Nuzman został skazany na 30 lat więzienia za korupcję, działalność kryminalną, pranie pieniędzy i przestępstwa […]
26.11.2021
Inne sporty
25.11.2021

Valentino Rossi. Sześć twarzy włoskiego mistrza MotoGP

Przez 26 lat pozostawał jednym z najlepszych i najbardziej ekscytujących zawodników do oglądania. Na motocyklu jeździł tak, że podziwiano go na całym świecie. Był właściwie jedynym zawodnikiem, który wyrósł poza tor, stał się gwiazdą równą najlepszym kierowcom Formuły 1 czy tenisistom. Ci zresztą też go podziwiali. Jego styl. Jego osiągnięcia. Jego małe wariactwa. Przede wszystkim […]
25.11.2021
Inne sporty
22.11.2021

Minęło 45 lat, a Rocky wciąż inspiruje. O filmie, który stał się fenomenem

Sylvester Stallone nie mógł się spodziewać, że stanie się gwiazdą. W teorii nie miał na to żadnych zadatków. Grał kiepsko, z powodu paraliżu części twarzy mówił w taki sposób, że nawet Arnold Schwarzenegger rzucił mu kiedyś: „Sly, masz akcent”. Wystarczył jednak jeden scenariusz, jedna rola, jeden film. Kiedy pojawił się „Rocky”, Stallone stał się wielki. […]
22.11.2021
Tenis
21.11.2021

Alexander Zverev wygrał ATP Finals

Sascha Zverev wciąż nie ma na koncie wielkoszlemowego triumfu, ale nikt nie może mu odmówić, że jest wielkim tenisistą. Dziś po raz drugi w karierze triumfował w ATP Finals. W spotkaniu o tytuł pokonał w dwóch setach Daniiła Miedwiediewa i dzień po dniu ograł faworytów turnieju – najpierw Novaka Djokovicia, a w finale Rosjanina. Na […]
21.11.2021
Skoki
21.11.2021

Niżny Tagił już za nami. Na szczęście…

Już wczorajsze skoki w Niżnym Tagile zaliczyć mogliśmy do bardzo nieudanych. Do drugiej serii dostało się tylko dwóch Polaków, a występ naszej kadry osłodziło nam jedynie piąte miejsce Kamila Stocha, który po nieudanym pierwszym skoku awansował aż o piętnaście pozycji. Dziś pocieszenia już nie było, a Polacy skakali po prostu słabo. I choć weekend w […]
21.11.2021
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Suche Info
29.11.2021

Rzeczniczka Lewandowskiego: Osiągnięcia piłkarskie nie są najważniejszym kryterium

Piotr Koźmiński, dziennikarz „Wirtualnej Polski” jest w Paryżu na gali „Złotej Piłki”. Po tym, jak okazało się, że nagrodę wygrał Leo Messi, porozmawiał z obozem Roberta Lewandowskiego. Komentarz w sprawie wyników gali wygłosiła jego rzeczniczka, Monika Bondarowicz. – Drugie miejsce wskazuje jak wielu dziennikarzy też widzi w Robercie Lewandowskim najlepszego piłkarza 2021 roku. Bardzo za […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Messi docenił bardziej niż France Football

Najpierw pomyślałem, że najlepszy był wywiad z Jackiem Kurowskim w połowie gali Ballon d’Or. Bo świat może się gdzieś tam jeszcze zastanawia, a my już wiemy wszystko. Robert bez dyplomacji, bez mydlenia oczu, z chłodem strzelającego biathlonisty, zapytany o Złotą Piłkę odpowiada, że wiecie, przyjechałem tutaj po dobrą zabawę. A tak w ogóle to w […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Nieoficjalnie: Messi wyprzedził Lewandowskiego o 33 głosy

Wiadomo już, że Lionel Messi został najlepszym piłkarzem świata po raz siódmy. W 2021 roku, zdaniem „France Football”, był lepszy od Roberta Lewandowskiego. Pojawiają się już pierwsze, póki co nieoficjalne, informacje dotyczące liczby punktów czołówki plebiscytu. Według nich Argentyńczyk wygrał o 33 głosy. Choć werdykt w sprawie „Złotej Piłki” już znamy, szczegóły dotyczące liczby punktów, […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Lewandowski najlepszym Polakiem w historii

Robert Lewandowski zajął drugie miejsce w plebiscycie „France Football”, co jest najlepszym wynikiem polskiego zawodnika w historii. Dotychczas na podium stawali jedynie dwaj zawodnicy z naszego kraju: Zbigniew Boniek oraz Kazimierz Deyna. Najlepszym wynikiem Lewandowskiego było natomiast czwarte miejsce, które zajął w 2015 roku. Napastnik reprezentacji Polski już po raz szósty zagościł w gronie wyróżnionych […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Messi do Lewandowskiego: Zasługujesz, żeby mieć w domu tę nagrodę

Lionel Messi po raz siódmy zwyciężył w plebiscycie „Złota Piłka”. „France Football” przyznała także nagrodę pocieszenia – tytuł napastnika roku – Robertowi Lewandowskiemu. Argentyńczyk przyznał, że Polak zasługiwał na zwycięstwo. – Wszyscy wiemy, że zasługujesz na to, żeby mieć w domu tę nagrodę. Gdyby nie pandemia, to by się udało – powiedział zawodnik PSG odbierając nagrodę. Co […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Ponadczasowy piłkarz w subiektywnym świecie ocen

Nadeszła wiekopomna chwila. Pierwszy piłkarz w historii zwyciężył w plebiscycie Złotej Piłki po raz siódmy. Ukłony dla Leo Messiego, dla którego sama nominacja i znalezienie się w roli kandydatów jest rzeczą tak oczywistą, jak dla przeciętnego człowieka poranne zakupy w piekarni. Począwszy od 2007 roku, Messi tylko raz nie znalazł się w pierwszej trójce plebiscytu, […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Lionel Messi wygrywa po raz siódmy!

Niby człowiek wiedzioł, a jednak się łudził. Czyli poznaliśmy wyniki „Złotej Piłki” za rok 2021. W plebiscycie zwyciężył Lionel Messi. Robert Lewandowski zajął drugie miejsce w głosowaniu, a podium uzupełnił mistrz Europy – Jorginho. Jak wyglądają pełne wyniki plebiscytu? Tegoroczna edycja plebiscytu była już 65. w historii. Zwycięstwo Leo Messiego oznacza, że Argentyńczyk w pojedynkę […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Le cabaret? Na pewno jakiś niesmak

Niestety: Robert Lewandowski nie otrzymał Złotej Piłki za rok 2021. Możemy się pocieszać, że mamy kolejne podium – po Deynie i Bońku – ale wiadomo, że chciało się czegoś więcej. Co gorsza – mamy prawo powiedzieć, że nie tylko „chciało”, ale też się „należało”, bo Lewandowski przeżywa kapitalny czas swojej kariery. A Leo Messi? No […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Gianluigi Donnarumma najlepszym bramkarzem

„Złota Piłka” to nie tylko główna nagroda, ale też kilka pobocznych trofeów. Wiemy już, że najlepszym piłkarzem do lat 21 został Pedri, a co dalej? Nagroda Lwa Jaszyna dla bramkarza roku. Otrzymał ją mistrz Europy 2020 i zawodnik PSG – Gianluigi Donnarumma. Włoski golkiper rozpoczynał rok jako bramkarz Milanu, jednak latem trafił do PSG. Jego […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Alexia Putellas zawodniczką roku

Gala „Złotej Piłki” rozkręca się. Właśnie poznaliśmy laureatkę nagrody dla najlepszej piłkarki 2021 roku. Sięgnęła po nią Alexia Putellas, zawodniczka FC Barcelony. 27-letnia Putellas rozpoczynała karierę w Espanyolu, potem grała dla Levante, a od blisko dekady reprezentuje Barcelonę. W 2021 roku Hiszpanka wygrała Ligę Mistrzów kobiet, ligę hiszpańską oraz puchar kraju. Jest ofensywną pomocniczką lub […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Lewandowski: Nie ma zaskoczenia, przyjechałem się dobrze bawić

Robert Lewandowski został wybrany najlepszym napastnikiem 2021 roku w plebiscycie „France Football”. Podczas gali „Złotej Piłki” kapitan reprezentacji Polski porozmawiał z reporterem TVP, Jackiem Kurowskim. Jak ocenia swoje osiągnięcie? – Przyjechałem tu po to, żeby się dobrze bawić. To jakaś odskocznia. Nie jestem zaskoczony, żadnych niespodzianek nie ma – stwierdził zawodnik Bayernu Monachium. – Czasami nie do końca […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Robert Lewandowski napastnikiem roku

„France Football” to jednak są gagatki. Rok temu stwierdzili, że nie będą przyznawali żadnej nagrody. Teraz wymyślili sobie, że zamiast jednej nagrody będzie ich kilka. Robert Lewandowski został wybrany „napastnikiem roku”. Pozostaje zadać pytanie: czy to w jakikolwiek sposób może zrekompensować „Złotą Piłkę„? Przed dzisiejszą galą Francuzi zapowiadali, że wszyscy kibice będą zadowoleni. Niektórzy przeczuwali, […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Pedri młodym piłkarzem roku

Zanim poznamy główne rozstrzygnięcia „Złotej Piłki”, dowiemy się, kto sięgnął po pomniejsze trofea. Na start poznaliśmy zwycięzcę w kategorii Młody Piłkarz Roku. Nagrodę wręczył Fabio Cannavaro, który zwyciężył „Złotą Piłkę” w 2006 roku. Nagrodę im. Raymonda Kopy przyznaje dziesięciu zwycięzców „Złotej Piłki” sprzed lat. Dotyczy ona zawodników z kategorii do lat 21. Wśród nominowanych znaleźli […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Komisja Ligi: Sasa Balić zawieszony, Machado bez kary

W poniedziałek 29 listopada Komisja Ligi wydała komunikat w sprawie wydarzeń z meczu Zagłębie Lubin – Radomiak Radom. Podczas tego spotkania piłkarz „Miedziowych”, Sasa Balić, wbiegł na boisko i uderzył w twarz Luisa Machado. Piłkarz został zawieszony na pięć spotkań. To, że Sasa Balić otrzyma surową karę, było oczywiste. Skrzydłowego nie powinno być nawet na […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Złota Piłka 2021 LIVE: Robert Lewandowski, Leo Messi, a może sensacja?

To jest ten wieczór, który może przynieść polskiej piłce wiele radości. Niebawem poznamy ostateczne rozstrzygnięcie konkursu Złotej Piłki – najbardziej medialnego plebiscytu w świecie futbolu. Na ten moment faworytem mediów pozostaje Leo Messi, lecz do momentu werdyktu wiele się jeszcze może wydarzyć. Będziemy z wami przez całą galę finałową – poznamy rozstrzygnięcia dotyczące nie tylko […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Neymar, Kane, Bruno Fernandes. Złota Piłka: miejsca 11-30

Coraz bliżej gali wielkiego finału „Złotej Piłki„. W ostatnich godzinach „France Football” przedstawiało nam kolejno zawodników, którzy w tegorocznym plebiscycie uplasowali się na odległych miejscach. Kto nie załapał się nawet do TOP 10? Mistrz Europy z 2020 roku – Leonardo Bonucci, gwiazda PSG – Neymar czy liderzy Manchesteru United (Bruno Fernandes) i Manchesteru City (Ruben […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Golański o zwolnieniu trenera: Wyniki były słabe, to także moja wina

Korona Kielce rozstała się z trenerem Dominikiem Nowakiem. Pierwszoligowiec przez moment był nawet liderem zaplecza Ekstraklasy, ale w ostatnich 10 spotkaniach punktował tak źle, że za ten okres Korona znalazłaby się w strefie spadkowej. Podczas konferencji prasowej powody zmiany wyjaśnił Paweł Golański, dyrektor sportowy klubu. Posada trenera Nowaka chwiała się już od dłuższego czasu. Szalę […]
29.11.2021
Inne sporty
29.11.2021

„Będą grać w tenisa”. Jak Richard Williams doprowadził na szczyt Venus oraz Serenę?

Wychował się w czasach, kiedy potyczki na tle rasowym były na porządku dziennym. Wracał do domu z metalowym kołkiem wbitym w nogę, przeżył śmierć kumpla, który został zamordowany przez Ku Klux Klan. Lata później zostawił swoją rodzinę, żonę i piątkę dzieci. A potem uznał, że jego kolejne córki zostaną tenisistkami. Miał plan, który zrealizował w […]
29.11.2021