Zmiany u Igi Świątek. Dlaczego Polka ma nowego trenera?

Opublikowane 07.12.2021 17:17 przez

Sebastian Warzecha

Pracowali razem przez pięć i pół roku. Doszli od turniejów juniorskich na sam szczyt, gdy Iga Świątek wygrała Roland Garros, a Piotr Sierzputowski został wybrany trenerem roku przez WTA. Ten sezon był już jednak inny – choć dobry, to jednak dało się odczuć, że nie wszystko układało się idealnie. Rozstanie tego duetu i tak było jednak zaskoczeniem. Na miejsce Sierzputowskiego pojawił się, przynajmniej na razie, Tomasz Wiktorowski. Dlaczego Iga zdecydowała się na rozstanie z dotychczasowym szkoleniowcem i co były trener Agnieszki Radwańskiej może dać polskiej tenisistce?

Sierzputowski i Świątek, czyli pięć lat sukcesów

Piotr Sierzputowski miał 23 lata. Iga Świątek była o osiem lat młodsza. Oboje dopiero zaczynali swoje kariery. Tenisistka była już powszechnie uznawana za jeden z największych talentów w kraju. Trenera mało kto znał. Sierzputowski pierwotnie miał pomagać w trenowaniu Igi, będąc członkiem sztabu w roli drugiego szkoleniowca. Tym pierwszym został znacznie bardziej znany Michał Lewandowski. Tyle że on szybko się z tą rolą pożegnał, współpraca nie wypaliła.

W takiej sytuacji objęcie roli trenera zaproponowano Sierzputowskiemu, który do pomocy miał mieć stworzony już wcześniej team – Jolantę Rusin-Krzepotę w roli trenerki przygotowania fizycznego i Michala Tabarę, jako trenera-konsultanta w czeskim Prostejovie, gdzie Iga jeździła czasem trenować. Młody szkoleniowiec ofertę zaakceptował. Choć z zastrzeżeniem. – Już na samym początku powiedziałem, że mogę pomóc, ale nie mam doświadczenia, żeby nikt później nie miał do mnie pretensji – wspominał, gdy rozmawiał kilka lat później z TVP.

To był maj 2016 roku. Pierwsze sukcesy wynikłe z ich współpracy przyszły niedługo potem. Na początku 2017 roku Iga w parze z Mają Chwalińską awansowała do finału juniorskiego Australian Open w deblu. Niespełna półtora roku później miała na koncie już triumf w turnieju tej rangi, gdy wraz z Caty McNally wygrała na kortach Rolanda Garrosa. A potem? Potem był juniorski Wimbledon i wielki triumf młodej zawodniczki w jej ostatnim juniorskim sezonie.

– Najbardziej zapamiętałam to uczu­cie po wygranym finale, że wreszcie Iga jest tam, gdzie być powinna. Zawsze czułam w kościach, że prędzej czy później osiągnie sukces. Systematycznie się po­prawiała i zbierała punkty w rankingu. Po drodze trzeba było niektóre rzeczy łatać, nadrabiać, ale dało się odczuć, że taki suk­ces nadchodzi. W trakcie turnieju okazało się, że najwięcej ciśnienia przychodziło z zewnątrz – im bliżej finału, tym więcej robiło się zamieszania. Iga w miarę spokoj­nie podeszła do tematu, choć nieco dało o sobie znać zmęczenie. Staraliśmy się jednak, żeby Wimbledon był tylko kolejnym etapem na drodze do większego celu. Ten turniej otworzył jej drzwi – wspominała Rusin-Krzepota w naszym olimpijskim magazynie „Orły”.

Sierzputowski pokazał się wtedy po raz pierwszy jako świetny trener i motywator. Potrafił uspokoić Igę, sprawić by ta nie zwracała uwagi na wspomnianą presję. Umiał do niej dotrzeć. Oboje od początku znakomicie się zresztą dogadywali. – Z trenerem mamy duży dystans do siebie, przyjazne charaktery, lubimy się śmiać. W moim przypadku różnica wieku nie ma do końca znaczenia, bo z trenerką też się dobrze dogaduję. Najważniejsze jest żeby zachować granicę i jej nie przekraczać. Czuję respekt do moich trenerów, ale mamy superrelacje. To właściwie idealna sytuacja – opowiadała Świątek portalowi Tenis NET kilka lat temu.

Sam Sierzputowski zawsze marginalizował swoją rolę. Podkreślał, że on wypracowuje wszystko z Igą poza kortem, a na nim za zwycięstwa odpowiada już jego podopieczna. Zostawał nieco w cieniu. Nawet gdy otrzymał nagrodę dla trenera roku WTA i udzielił kilku wywiadów, to jednak nie czuł się gwiazdą.

– Gdy Iga wygrywała Rolanda Garrosa, to ten triumf nie był podparty jakimiś innymi świetnymi wynikami w tamtym sezonie. Oczywiście zwycięstwo we French Open, w porównaniu do wcześniejszych jej występów, było czymś wyjątkowym, ale to był trochę taki element uczenia się, sukces na wyrost, jak sama Iga powtarzała. Jak najbardziej jednak na niego zasłużyła. Ja natomiast coraz bardziej dochodziłem do wniosku, że może warto być w cieniu. Uważałem, że to jest bardziej wartościowe. Sądziłem, że nas trenerów rozliczają wyniki oraz praca i że to wszystko dostrzegają kibice. Może byłem trochę w cieniu, ale taki był mój wybór – mówił Interii.

Współpraca Sierzputowskiego i Igi zdawała się przebiegać wręcz wzorcowo. Zresztą świadczy o tym sam fakt, że przetrwała ponad pięć lat i to przy tylu zmianach po drodze, począwszy od przejścia z rozgrywek juniorskich do seniorskich. Bo mało jest trenerów, którzy doprowadzają zawodniczki do tytułów wielkoszlemowych, zaczynając współpracę, gdy te mają ledwie kilkanaście lat. Oczywiście, w międzyczasie zdarzały się tarcia czy kłótnie, ale to normalne. Oboje podkreślali, że nawet gdy w czymś się nie zgadzali, potrafili dotrzeć do kompromisu i cenili sobie nawet najbardziej zażarte dyskusje.

W trakcie zakończonego niedawno sezonu dało się jednak odczuć, że zmiana może okazać się niezbędna. Kiedyś Sierzputowski mówił, że gdy przyjdzie pierwszy słaby wynik, to będzie musiał zostać zwolniony. I choć cały sezon wyglądał dobrze pod względem rezultatów, to jednak gra Igi się nie poprawiła, a wręcz przeciwnie – od triumfu na Roland Garros Polka zrobiła kilka kroków wstecz.

– Iga nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału – mówi Marek Furjan, dziennikarz i komentator Eurosportu oraz Canal+ Sport. – A jak się okazuje – co pokazało szczególnie ostatnie półrocze – ten pełen potencjał musi być wykorzystany, jeżeli ma rywalizować z dziewczynami notowanymi tak wysoko, jak ona sama. Co przez to rozumiem? Na przykład konieczność poprawy serwisu, bo wydaje mi się, że on powinien być lepszy. Powinna nim częściej punktować, urozmaicić go, bo w tej chwili opiera się głównie na kierunku, otwierając sobie kort. Stosunkowo rzadko próbuje pierwszego podania do środka czy takiego skrojonego na serwis wygrywający, a czasami takich kilka punktów – co było widać w końcówce sezonu – jest w stanie odmienić losy gema, seta czy meczu. Są przestrzenie, w których Iga chce iść do przodu. Być może potrzebuje do tego nowego impulsu i doświadczonej osoby.

Rozstanie z Sierzputowskim da się więc uzasadnić. Pod tym względem nie jest ono niespodzianką. Dlaczego więc niemal całe środowisko było zaskoczone faktem, że Iga zdecydowała się na taki krok?

Niespodziewany koniec

Przede wszystkim – ledwie kilka dni wcześniej Iga i trener Sierzputowski pojawili się na konferencji prasowej, gdzie opowiadali o swoich planach na kolejny sezon. Oboje mówili, że są zadowoleni ze współpracy i zakończonego sezonu. Sierzputowski mówił, co chciałby poprawić w grze Igi i gdzie jeszcze widzi braki. Do tego ledwie dzień przed zwolnieniem w sieci pojawiły się posty i materiały związane z udziałem całego teamu – a więc i trenera – w akcji Szlachetna Paczka. – Cieszę się, że mam wokół siebie ludzi, którym faktycznie mogę zaufać. Mimo tego, że tenis jest nazywany sportem indywidualnym, to wiem, że bez nich nie osiągnęłabym tego, co się teraz udaje – mówiła wtedy Świątek.

A dzień później ogłosiła, że zmienia szkoleniowca.

– Z jednej strony to zaskoczenie, bo skoro go zwalniali, to powinni zrobić to od razu po sezonie – mówi Adam Romer, redaktor naczelny magazynu „Tenisklub”. – Z drugiej strony jeżeli Iga uznała, że nie będzie się dalej rozwijała z Piotrem, to jest to dość naturalna decyzja. Piotr sam o tym mówił w rozmowie ze mną w maju – że taki los trenerów, każdy zostaje kiedyś zwolniony. Nie odbieram tego jako złego rozstania. Piotr będzie chciał dalej funkcjonować w tourze, ma na to zresztą papiery. Powiedziałbym, że to wszystko nie wypadło bardzo źle, aczkolwiek – szczególnie w kontekście konferencji – można to było rozegrać inaczej.

– Sam nie jestem zaskoczony, bo sygnały, że do takiej zmiany może dojść, były już wcześniej – dodaje Marek Furjan. – Nie miałem jedynie pojęcia, że dojdzie do niej 4 grudnia i że dojdzie do niej przed tym sezonem. Liczyłem się z tym, że do jakiejkolwiek zmiany w teamie może dojść po skończonym sezonie, ale myślałem, że będzie to termin bezpośrednio po WTA Finals. Spodziewałem się, że wtedy osoby opiekujące się karierą Igi usiądą z nią, porozmawiają i w ciągu tygodnia wydadzą komunikat, by zaoszczędzić czas w grudniu i oszczędzić sobie spekulacji, które trwają teraz. Te pierwsze dni grudnia to nie jest superwczesny termin, ale liczę na to, że są to działania kontrolowane. Zaskoczony, powtórzę, jednak nie jestem – bo jeśli przez kilka miesięcy nie wygrywasz meczów z wysoko notowanymi dziewczynami, na korcie sporo jest emocji i, jak wydaje się z obserwacji meczów, tracisz zaufanie do swoich najlepszych uderzeń, to znaczy, że trzeba coś przemodelować.

Film z akcji Szlachetna Paczka z Igą Świątek i jej teamem

Nie dziwi, że skoro rozstanie nastąpiło stosunkowo nagle, to pojawiły się wspomniane spekulacje – że coś w relacjach trenera i zawodniczki mogło popsuć się z dnia na dzień. Tyle że z teamu Igi i od samego Piotra Sierzputowskiego żadne tego typu informacje nie wypływają. Wszyscy powtarzają jedno słowo: wypalenie. Po prostu, współpraca po ponad pięciu latach zmierzała naturalnie do końca. Fakt, że decyzję podjęto w nie najlepszy momencie, ale jednak sama jej przyczyna była dość naturalna.

„Okres przygotowawczy trwa i jestem w pełnej pracy, ale dziś przychodzę do Was z ważną informacją. Po ponad 5 latach zdecydowałam się zakończyć współpracę z trenerem Piotrem Sierzputowskim. Ta zmiana nie jest łatwa i decyzja też nie była. Jako tenisiści spotykamy na swojej drodze osoby, które wnoszą dużą wartość do naszej pracy, a często też do życia, bo w tourze spędzamy razem prawie cały rok. Dojrzałam do tego, że w życiu zawodowym potrzebujemy czasem takich zmian, aby spotkać kolejne osoby, z którymi zbudujemy współpracę na następne etapy naszego rozwoju…” pisała Iga w swoim komunikacie, który opublikowała w social mediach.

Z Piotrem Sierzputowskim rozmawiała, oczywiście, wcześniej. Trener zresztą podkreślał, że wszystko odbyło się na „światowym poziomie”. Oboje przedyskutowali sprawę i uznali, że to właściwa decyzja. Sierzputowski mówił o tym na łamach sport.pl:

– Razem zaczynaliśmy, razem szliśmy na szczyt. Jestem bardzo zadowolony z tego, co zrobiliśmy. Jestem dumny z tego, jak pracowaliśmy. Ale coś się wypaliło i przyszedł czas na zmiany. Tak bywa w każdej pracy. […] Powiem szczerze – poczułem coś w rodzaju ulgi, bo oboje czujemy, że to ten moment. Do teraz nie negocjowałem z żadną inną tenisistką i nie wiem, jaką podejmę decyzję, ale wiem, że mam dużo możliwości.

W to, że Piotr Sierzputowski, o ile tylko będzie chciał, szybko się odnajdzie, nie ma co wątpić. Już teraz dostaje oferty, tylko od niego będzie zależało, czy z którejś skorzysta. Może też stwierdzić, że woli odpocząć, bo trenerzy żyją przecież na walizkach, z dala od domu. Biorąc pod uwagę, jaką renomę sobie wyrobił, za pół roku czy nawet po sezonie 2022 na pewno zgłoszą się do niego kolejne zawodniczki. Jeśli tylko się na to zdecyduje, szybko wróci do touru.

A Świątek? Ogłosiła, że jej nowym szkoleniowcem, przynajmniej w najbliższych dniach, będzie Tomasz Wiktorowski, który do największych sukcesów prowadził Agnieszkę Radwańską.

Wiktorowski – rozwiązanie tymczasowe czy na stałe?

„Dzisiaj Iga Świątek rozpocznie treningi z trenerem Tomaszem Wiktorowskim w trakcie trwającego właśnie okresu przygotowawczego do turniejów w Australii. Nie jest to równoznaczne z podjęciem jakiejkolwiek decyzji na temat współpracy. Gdy zapadną wiążące decyzje, niezwłocznie poinformujemy o tym Państwa, a Iga również swoich kibiców – tak jak to robiliśmy przez cały rok, komunikując wszystkie inne decyzje Igi czy sztabu. Będziemy wdzięczni za uszanowanie tego, że Iga skupia się obecnie na bieżącej pracy, aby najbliższy czas wykorzystać treningowo w 100 proc.” — tak brzmiał komunikat sztabu Igi Świątek o nawiązaniu współpracy z nowym trenerem.

Pytanie brzmi: jak długo ten duet będzie ze sobą współpracować? Trener tymczasowy to raczej nie rozwiązanie, które jest powszechnie stosowane w tenisie. W tym przypadku ma to sens o tyle, że Wiktorowski współpracuje z Tennis Consulting, firmą Pauliny Wójtowicz, menedżerki Igi. Całkiem niedawno został zresztą dyrektorem turnieju WTA w Gdyni, więc, jak sam mówi – naturalne jest dla niego, że zapewni Idze wsparcie merytoryczne.

Inna sprawa, że jeśli miałoby to trwać tydzień czy dwa, to nie będzie to wsparcie duże.

– Sformułowanie „trener tymczasowy” kojarzy się z piłką nożną. Nie przypominam sobie, bym w tenisie w ostatnich latach słyszał o takiej funkcji. Choć to nie zarzut – zobaczymy, czy Tomek Wiktorowski nie zostanie trenerem na dłużej. Nie chce mi się trochę wierzyć – bo wiadomo, że oboje żyją w dobrych relacjach, a Tomek jest szanowany w środowisku za warsztat, wiedzę i doświadczenie – by któraś ze stron decydowała się na współpracę dwu- czy trzytygodniową. Być może muszą się lepiej poznać i opracować plan działania – mówi Marek Furjan.

A co Tomasz Wiktorowski może dać Idze Świątek? Odpowiada Adam Romer, który jako pierwszy informował, że to były trener Agnieszki Radwańskiej pomoże kolejnej polskiej tenisistce.

– Przede wszystkim to, co może dać na dzisiaj, to spokojne przygotowania do sezonu pod okiem fachowca. I to takiego, którego trudno porównywać do innych specjalistów w Polsce, bo ich za bardzo nie ma. Jeżeli policzyłbyś, ilu jest trenerów z naszego kraju, którzy prowadzili zawodniczki na najwyższym światowym poziomie, to wystarczy ci palców jednej dłoni. To niewątpliwie daje komfort Idze, która ten okres przygotowawczy przepracuje w sposób profesjonalny. […] Zobaczymy też, jak Tomek – o ile zostanie na dłużej – wpasuje się w ten sztab. Piotr jako młody trener był dość elastyczny. Tomek też taki jest, ale jest też trenerem nieco starszym, nie jest na dorobku, tylko ma już wyrobioną markę.

To ostatnie jest ważne, bo zmiany w teamie Świątek obejmują tylko stanowisko trenera. Zostają w nim z kolei Daria Abramowicz, pomagająca Idze w przygotowaniu mentalnym, oraz Maciej Ryszczuk, odpowiadający za przygotowanie fizyczne. Wiktorowski ze swoim doświadczeniem powinien stanowić świetny dodatek do tego zespołu, pytanie jednak czy z Igą się dogada. Wiadomo, że będzie to – przynajmniej na początku – inna relacja, niż z Sierzputowskim. To trener przede wszystkim, co mówił Romer, starszy i już uznany. Być może właśnie dlatego na razie oboje chcą sprawdzić, czy taki układ wypali.

Tomasz Wiktorowski i Agnieszka Radwańska

Tomasz Wiktorowski i Agnieszka Radwańska. Fot. Newspix

Inna sprawa, że trudno aktualnie o czas na eksperymenty. Już 26 grudnia Iga ma wyruszyć do Australii wraz ze swoim zespołem, a za niecały miesiąc rozpoczną się pierwsze turnieje WTA w sezonie. Jeszcze mniej ważne, ale już Australian Open – startujące 17 stycznia – będzie rozstrzygać o tym, jak dobrze Iga przepracowała okres przygotowawczy. Dlatego to, że dziś nadal nie wiadomo, kogo będzie można za to rozliczać, wydaje się nieco dziwnym rozwiązaniem. Tym bardziej, że nie ma nawet plotek dotyczących tego, kto opcjonalnie mógłby zostać trenerem na stałe.

Dlatego na moment załóżmy, że faktycznie zostanie nim Wiktorowski. Jakie będą jego atuty?

–  To analityczny umysł – znam go oczywiście jako kolegę z pracy i kilka cech rzuciło mi się w oczy przy okazji oglądania i komentowania meczów – jest też osobą bardzo dokładną. Pomimo tego, że w ostatnim czasie – poza przygodą z Olgą Danilović, przerwaną przez pandemię – nie trenował (po Agnieszce Radwańskiej) dziewczyny z touru, to cały czas jest blisko rozgrywek. Ogląda, analizuje, zapisuje wnioski. Nie musi się tego uczyć. Wie, jak grają dane tenisistki, jakie mają atuty. Zgaduję, że być może widział nawet wszystkie mecze Igi w tym sezonie. Na pewno w połączeniu z jego doświadczeniem może to dać efekty – mówi Furjan.

Wiktorowski faktycznie jest najlepszym wyborem, jeśli myśleć o polskich trenerach. Trudno znaleźć kogoś, kto miałby takie doświadczenie i był tak uznany w świecie, choć faktycznie w ostatnim czasie pracował w tourze mało. Agnieszka Radwańska, wiadomo, skończyła karierę ponad trzy lata temu. Z Olgą Danilović nie wyszło przez pandemię. Wiadomo, że miał też inne oferty, ale nie zdecydował się ich przyjąć. Czy przyjmie tę od Igi, o ile Polka zaproponuję mu współpracę na stałe? Trudno rozstrzygać. Na pewno byłaby to jednak ciekawa perspektywa, która Świątek faktycznie mogłaby sporo dać. Jeśli Wiktorowski opcjonalnej oferty nie przyjmie, Iga powinna raczej zacząć rozglądać się poza granicami Polski.

Swoją drogą cała sprawa jest o tyle ciekawa, że Wiktorowski zaczął opiekować się Agnieszką Radwańską, gdy ta była w podobnym wieku – miała wtedy 22 lata. Iga świętowała w tym roku 20. urodziny. Inna sprawa, że Radwańska była po znacznie trudniejszym rozstaniu – z funkcji trenera zwolniła wtedy własnego ojca, a cała sprawa przebiegła w bardzo burzliwy sposób. Iga rozstała się z trenerem w znacznie spokojniejszych warunkach.

Pytanie brzmi więc: czy, zakładając, że zostanie na stałe, Wiktorowski będzie w stanie doprowadzić Igę do najlepszych wyników w jej karierze, jak zrobił to z Radwańską? Można założyć, że tak. Ale czy w ogóle dostanie na to szansę – przekonamy się w najbliższych tygodniach.

SEBASTIAN WARZECHA

Fot. Newspix

Anglia
27.01.2022

Na co liczą kluby Premier League w ostatnich dniach okienka?

Wiemy jak to bywa z okienkami transferowymi – wiele hałasu, by wszystko rozegrało się w ostatnich możliwych godzinach. Mimo że zbliżamy się już do końca okresu przeprowadzania transferów, w Premier League wciąż wiele historii nie dobrnęło do swojego zakończenia. Przed kilkoma klubami czas na najważniejsze decyzje, które mogą zadecydować o ich losach do zakończenia sezonu. […]
27.01.2022
Serie A
27.01.2022

Skała w kadrze, problemy w klubie. Czas się martwić o Glika?

Kamil Glik wielkimi krokami zbliża się do 34. urodzin. Oczywiście w realiach współczesnego futbolu to jeszcze nie jest znak, że czas na emeryturę. Dość powiedzieć, że stoper reprezentacji Polski jest rówieśnikiem Roberta Lewandowskiego, wycenionego ponoć niedawno przez Bayern Monachium na 60 milionów euro. No ale nie wszyscy zawodnicy mogą się przecież starzeć aż tak godnie […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Vinicius czeka na premierowe trafienie w reprezentacji. Może dziś?

Już niejeden piłkarz przekonał się o tym, że przełożenie dobrej dyspozycji z piłki klubowej na występy w drużynie narodowej nie należy do prostych zadań. Gra w reprezentacji cześć zawodników uszlachetnia, innym odbiera atuty i paraliżuje. Czasem problem stanowi adaptacja i specyfika zgrupowań. W klubie pracujesz dzień w dzień z tą samą grupą ludzi. Znacie się […]
27.01.2022
Pekin 2022
27.01.2022

Żołnierze, cieśla i arystokrata, czyli najbarwniejsze reprezentacje w historii zimowych igrzysk olimpijskich

Słynne reggae na lodzie. Cieśla z Indiany, który na igrzyskach wystąpił razem z żołnierzem US Navy SEAL. Człowiek, który w celu stworzenia krajowego związku narciarskiego oszukał FIS. Nastolatek, który do najważniejszego startu w życiu przygotowywał się siedząc przez czterdzieści dni w… jaskini. Zimowe igrzyska olimpijskie niezmiennie ustępują skalą i rozmachem letniemu odpowiednikowi. Ale nie znaczy […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Kiedy byłem mały i nie istniało nic odświętniejszego – żadna Wigilia, żaden Lany Poniedziałek, żadnej urodziny – od nocnej walki Andrzeja Gołoty, jako samozwańczy sześcioletni ekspert boksu zawodowego nie rozumiałem tylko jednego. Mianowicie jak to możliwe, że nie wyłania się mistrza świata. Że jest WBO, WBA, IBF, a nie ma odpowiednika finału mundialu. Że mistrzów […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Genoa i jej pieniądze mogą zablokować Szewczenkę

Rozwiązanie umowy przez Andrija Szewczenkę z włoską Genoą może okazać się niemożliwe. To sprawi, że Ukrainiec nie będzie mógł przejąć reprezentacji Polski. Prezentacja nowego selekcjonera już 31 stycznia. Oznacza to, że rosną szanse polskich kandydatów, a wśród nich Adama Nawałki. Ukraiński szkoleniowiec we włoskim klubie miał zagwarantowane zarobki na poziomie 2,5 mln euro. Został odsunięty […]
27.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Pekin 2022
27.01.2022

Żołnierze, cieśla i arystokrata, czyli najbarwniejsze reprezentacje w historii zimowych igrzysk olimpijskich

Słynne reggae na lodzie. Cieśla z Indiany, który na igrzyskach wystąpił razem z żołnierzem US Navy SEAL. Człowiek, który w celu stworzenia krajowego związku narciarskiego oszukał FIS. Nastolatek, który do najważniejszego startu w życiu przygotowywał się siedząc przez czterdzieści dni w… jaskini. Zimowe igrzyska olimpijskie niezmiennie ustępują skalą i rozmachem letniemu odpowiednikowi. Ale nie znaczy […]
27.01.2022
Australian Open
27.01.2022

Iga Świątek nie zagra w finale Australian Open

To nie był półfinał, o jakim marzyliśmy. Danielle Collins była dziś po prostu nie do pokonania. Znakomicie serwowała, jeszcze lepiej returnowała, a przy tym prezentowała wielką moc. Iga na grę łapała się tylko momentami. Amerykanka do maksimum wykorzystała wszystkie swoje atuty. Polkę pokonała w dwóch setach (6:4, 6:1). W pełni zasłużenie. Nie do zlekceważenia Danielle […]
27.01.2022
Australian Open
26.01.2022

Wielka moc, college, agonia i półfinał Australian Open. Poznajcie rywalkę Igi Świątek

Danielle Collins nigdy nie była uważana za ogromny talent. Owszem, na korcie prezentowała się dobrze od najmłodszych lat, ale nie została nastoletnią gwiazdą. Zamiast tego poszła do college’u, a na zawodowstwo przeszła dopiero mając 23 lata. Kilka kolejnych sezonów zajęło jej przebicie się na najwyższy poziom, a potem i tak spowolniły ją dwie bardzo bolesne […]
26.01.2022
Inne sporty
26.01.2022

Były trener Świątek: Zmęczenie? W półfinałach stawia się wszystko na jedną kartę

– Widzimy, że publiczność jej pomaga. Z taką energią, którą od niej dostaje, będzie starała się tłumić w sobie psychiczne i fizyczne zmęczenie. W półfinale takich zawodów jak Australian Open już się nie kalkuluje, czy starczy sił, czy nie starczy. Stawia się wszystko na jedną kartę – mówi nam Michał Kaznowski, były trener Igi Świątek, […]
26.01.2022
Inne sporty
26.01.2022

Maraton dla Igi! Polka awansowała do półfinału Australian Open

To drugi najlepszy wynik Polki w wielkoszlemowym turnieju! Iga Świątek jest już w czwórce najlepszych zawodniczek Australian Open, a drabinka wskazuje na jedno – to wcale nie musi być koniec jej pięknej przygody w Melbourne. Już mecz Polki w czwartej rundzie – z Soraną Cîrsteą – nie był dla osób o słabych nerwach. To, co […]
26.01.2022
Australian Open
25.01.2022

Kaia Kanepi. Estońska solidność, z którą zmierzy się Iga Świątek

Nigdy nie odnosiła wielkich sukcesów, ale do ćwierćfinałów doszła już w każdym wielkoszlemowym turnieju. Dalej – ani razu. Wygrała też cztery turnieje WTA. W trakcie swojej kariery nie zgromadziła rzeszy fanów, zresztą sama specjalnie o nich nie zabiegała. Stała w cieniu, za najlepszymi zawodniczkami, które jednak zaskakująco często potrafiła ogrywać. Jej potężny serwis i forehand […]
25.01.2022
Australian Open
27.01.2022

Iga Świątek nie zagra w finale Australian Open

To nie był półfinał, o jakim marzyliśmy. Danielle Collins była dziś po prostu nie do pokonania. Znakomicie serwowała, jeszcze lepiej returnowała, a przy tym prezentowała wielką moc. Iga na grę łapała się tylko momentami. Amerykanka do maksimum wykorzystała wszystkie swoje atuty. Polkę pokonała w dwóch setach (6:4, 6:1). W pełni zasłużenie. Nie do zlekceważenia Danielle […]
27.01.2022
Australian Open
26.01.2022

Wielka moc, college, agonia i półfinał Australian Open. Poznajcie rywalkę Igi Świątek

Danielle Collins nigdy nie była uważana za ogromny talent. Owszem, na korcie prezentowała się dobrze od najmłodszych lat, ale nie została nastoletnią gwiazdą. Zamiast tego poszła do college’u, a na zawodowstwo przeszła dopiero mając 23 lata. Kilka kolejnych sezonów zajęło jej przebicie się na najwyższy poziom, a potem i tak spowolniły ją dwie bardzo bolesne […]
26.01.2022
Inne sporty
26.01.2022

Były trener Świątek: Zmęczenie? W półfinałach stawia się wszystko na jedną kartę

– Widzimy, że publiczność jej pomaga. Z taką energią, którą od niej dostaje, będzie starała się tłumić w sobie psychiczne i fizyczne zmęczenie. W półfinale takich zawodów jak Australian Open już się nie kalkuluje, czy starczy sił, czy nie starczy. Stawia się wszystko na jedną kartę – mówi nam Michał Kaznowski, były trener Igi Świątek, […]
26.01.2022
Inne sporty
26.01.2022

Maraton dla Igi! Polka awansowała do półfinału Australian Open

To drugi najlepszy wynik Polki w wielkoszlemowym turnieju! Iga Świątek jest już w czwórce najlepszych zawodniczek Australian Open, a drabinka wskazuje na jedno – to wcale nie musi być koniec jej pięknej przygody w Melbourne. Już mecz Polki w czwartej rundzie – z Soraną Cîrsteą – nie był dla osób o słabych nerwach. To, co […]
26.01.2022
Australian Open
25.01.2022

Kaia Kanepi. Estońska solidność, z którą zmierzy się Iga Świątek

Nigdy nie odnosiła wielkich sukcesów, ale do ćwierćfinałów doszła już w każdym wielkoszlemowym turnieju. Dalej – ani razu. Wygrała też cztery turnieje WTA. W trakcie swojej kariery nie zgromadziła rzeszy fanów, zresztą sama specjalnie o nich nie zabiegała. Stała w cieniu, za najlepszymi zawodniczkami, które jednak zaskakująco często potrafiła ogrywać. Jej potężny serwis i forehand […]
25.01.2022
Australian Open
24.01.2022

Jest ćwierćfinał! Świątek ze swoim najlepszym wynikiem w Australian Open

Do tej pory tak daleko dochodziła tylko w Paryżu, na ziemnych kortach. W Australii dwukrotnie była w czwartej rundzie – w 2020 roku przegrała w niej z Anett Kontaveit, sezon później lepsza okazała się Simona Halep. W tym roku w tej fazie na drodze Igi Świątek niespodziewanie stanęła inna Rumunka – nierozstawiona Sorana Cirstea. I […]
24.01.2022
Anglia
27.01.2022

Na co liczą kluby Premier League w ostatnich dniach okienka?

Wiemy jak to bywa z okienkami transferowymi – wiele hałasu, by wszystko rozegrało się w ostatnich możliwych godzinach. Mimo że zbliżamy się już do końca okresu przeprowadzania transferów, w Premier League wciąż wiele historii nie dobrnęło do swojego zakończenia. Przed kilkoma klubami czas na najważniejsze decyzje, które mogą zadecydować o ich losach do zakończenia sezonu. […]
27.01.2022
Serie A
27.01.2022

Skała w kadrze, problemy w klubie. Czas się martwić o Glika?

Kamil Glik wielkimi krokami zbliża się do 34. urodzin. Oczywiście w realiach współczesnego futbolu to jeszcze nie jest znak, że czas na emeryturę. Dość powiedzieć, że stoper reprezentacji Polski jest rówieśnikiem Roberta Lewandowskiego, wycenionego ponoć niedawno przez Bayern Monachium na 60 milionów euro. No ale nie wszyscy zawodnicy mogą się przecież starzeć aż tak godnie […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Vinicius czeka na premierowe trafienie w reprezentacji. Może dziś?

Już niejeden piłkarz przekonał się o tym, że przełożenie dobrej dyspozycji z piłki klubowej na występy w drużynie narodowej nie należy do prostych zadań. Gra w reprezentacji cześć zawodników uszlachetnia, innym odbiera atuty i paraliżuje. Czasem problem stanowi adaptacja i specyfika zgrupowań. W klubie pracujesz dzień w dzień z tą samą grupą ludzi. Znacie się […]
27.01.2022
Pekin 2022
27.01.2022

Żołnierze, cieśla i arystokrata, czyli najbarwniejsze reprezentacje w historii zimowych igrzysk olimpijskich

Słynne reggae na lodzie. Cieśla z Indiany, który na igrzyskach wystąpił razem z żołnierzem US Navy SEAL. Człowiek, który w celu stworzenia krajowego związku narciarskiego oszukał FIS. Nastolatek, który do najważniejszego startu w życiu przygotowywał się siedząc przez czterdzieści dni w… jaskini. Zimowe igrzyska olimpijskie niezmiennie ustępują skalą i rozmachem letniemu odpowiednikowi. Ale nie znaczy […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Kiedy byłem mały i nie istniało nic odświętniejszego – żadna Wigilia, żaden Lany Poniedziałek, żadnej urodziny – od nocnej walki Andrzeja Gołoty, jako samozwańczy sześcioletni ekspert boksu zawodowego nie rozumiałem tylko jednego. Mianowicie jak to możliwe, że nie wyłania się mistrza świata. Że jest WBO, WBA, IBF, a nie ma odpowiednika finału mundialu. Że mistrzów […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Genoa i jej pieniądze mogą zablokować Szewczenkę

Rozwiązanie umowy przez Andrija Szewczenkę z włoską Genoą może okazać się niemożliwe. To sprawi, że Ukrainiec nie będzie mógł przejąć reprezentacji Polski. Prezentacja nowego selekcjonera już 31 stycznia. Oznacza to, że rosną szanse polskich kandydatów, a wśród nich Adama Nawałki. Ukraiński szkoleniowiec we włoskim klubie miał zagwarantowane zarobki na poziomie 2,5 mln euro. Został odsunięty […]
27.01.2022
Australian Open
27.01.2022

Iga Świątek nie zagra w finale Australian Open

To nie był półfinał, o jakim marzyliśmy. Danielle Collins była dziś po prostu nie do pokonania. Znakomicie serwowała, jeszcze lepiej returnowała, a przy tym prezentowała wielką moc. Iga na grę łapała się tylko momentami. Amerykanka do maksimum wykorzystała wszystkie swoje atuty. Polkę pokonała w dwóch setach (6:4, 6:1). W pełni zasłużenie. Nie do zlekceważenia Danielle […]
27.01.2022
Australian Open
26.01.2022

Wielka moc, college, agonia i półfinał Australian Open. Poznajcie rywalkę Igi Świątek

Danielle Collins nigdy nie była uważana za ogromny talent. Owszem, na korcie prezentowała się dobrze od najmłodszych lat, ale nie została nastoletnią gwiazdą. Zamiast tego poszła do college’u, a na zawodowstwo przeszła dopiero mając 23 lata. Kilka kolejnych sezonów zajęło jej przebicie się na najwyższy poziom, a potem i tak spowolniły ją dwie bardzo bolesne […]
26.01.2022
Australian Open
25.01.2022

Kaia Kanepi. Estońska solidność, z którą zmierzy się Iga Świątek

Nigdy nie odnosiła wielkich sukcesów, ale do ćwierćfinałów doszła już w każdym wielkoszlemowym turnieju. Dalej – ani razu. Wygrała też cztery turnieje WTA. W trakcie swojej kariery nie zgromadziła rzeszy fanów, zresztą sama specjalnie o nich nie zabiegała. Stała w cieniu, za najlepszymi zawodniczkami, które jednak zaskakująco często potrafiła ogrywać. Jej potężny serwis i forehand […]
25.01.2022
Sporty zimowe
24.01.2022

Babcia na łyżwach. Claudia Pechstein pojedzie na ósme igrzyska

Debiutowała w 1992 roku, od razu zgarniając brązowy medal. Na przestrzeni lat wywalczyła dziewięć krążków, aż do igrzysk w Pjongczagu będąc najbardziej utytułowaną łyżwiarką szybką w historii. Dla swojego sportu jest legendą – choć dla wielu z dopingową rysą, nawet jeśli jej sprawa miała wiele odcieni szarości. W Pekinie pojawi się na swoich ósmych igrzyskach, […]
24.01.2022
Australian Open
24.01.2022

Jest ćwierćfinał! Świątek ze swoim najlepszym wynikiem w Australian Open

Do tej pory tak daleko dochodziła tylko w Paryżu, na ziemnych kortach. W Australii dwukrotnie była w czwartej rundzie – w 2020 roku przegrała w niej z Anett Kontaveit, sezon później lepsza okazała się Simona Halep. W tym roku w tej fazie na drodze Igi Świątek niespodziewanie stanęła inna Rumunka – nierozstawiona Sorana Cirstea. I […]
24.01.2022
Skoki
22.01.2022

Człowiek-bumerang. Jak Ahonen odchodził i wracał do skoków

Janne Ahonen skoczkiem był wybitnym. Dwie Kryształowe Kule, pięć wygranych Turniejów Czterech Skoczni, dziesięć medali mistrzostw świata – to wszystko mówi samo za siebie. Zdaniem wielu nie wiedział tylko jednego – kiedy powiedzieć sobie dość. Karierę kończył trzy razy. W każdym z tych przypadków na skocznię i tak wracał. Nawet teraz – jako 44-latek dopiero […]
22.01.2022
Liczba komentarzy: 14
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sentino
Sentino
1 miesiąc temu

Zmienia trenera z którym doszła na szczyt, wygrała jeden z turniejów wielkiego szlema na trenera, który nie ma żadnych osiągnięć. Trenował tylko Radwańską, która nigdy nie wygrała żadnego turnieju z Big4. Zamiast wziąć naprawdę dobrego trenera, który ma na koncie sukcesy, to zrobiła zamianę na gorsze zamiast na lepsze. Za to dalej będzie się trzymać spódnicy Darii, która zamiast jej poukładać w głowie, to miesza coraz bardziej i Świątek ma coraz większe odpały. No ni chuja to się nie może udać, szkoda że dziewczyna z potencjałem idzie w złym kierunku. Całe szczęście, że ten Paryż wygrała to kariera rozliczona ale mogło być więcej.

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
1 miesiąc temu
Reply to  Sentino

W tym kraju chyba wszystko co dobre musi się prędzej czy później zamienić w gówno.

Tom Ford
Tom Ford
1 miesiąc temu
Reply to  Sentino

O co chodzi z tą psycholożką? Czytam o niej w komentarzach ale nie jestem w temacie co z nią w skrócie nie tak?

Tom Ford
Tom Ford
1 miesiąc temu
Reply to  Sentino

A o co chodzi z tą Darią? Przewija się w komentarzach a nie jestem w temacie, co z nią nie tak w skrócie?

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
1 miesiąc temu
Reply to  Tom Ford

Jak to w Polsce – ktoś musi być „winny”. Chociaż nie do końca wiadomo czego winny, bo 20-latki generalnie niespecjalnie często imponują stabilną formą. Ale olać, jesteśmy w Polsce, więc winny być musi. I tym razem według internetowych ekspertów winna jest psycholożka. Bo wiadomo, jak jest, przecież baba nie może się znać na rzeczy i na pewno kładzie naszej Igusi kochanej bzdur do głowy.

Przy czym nie szkodzi, że ani branża tenisowa, ani sama zawodniczka nic nie mają Abramowicz do zarzucenia, eksperci z internetu wydali wyrok, a chyba wiadomo że to oni wiedzą najlepiej.

SmyQ
SmyQ(@smyq)
1 miesiąc temu

Zradwańskuje sobie karierę takimi decyzjami. W skali Ekstraklasy dałbym temu zwolnieniu Legię/10.

furtl
furtl
1 miesiąc temu

a skąd pewność, że to prawdziwa Iga Świątek a nie kolejny Nigeryjczyk który się pod nią podszywa?

piniu
piniu
1 miesiąc temu

druga Osaka

Adam
Adam
1 miesiąc temu

Trener zza granicy i psycho loszka out. Dopiero jak to ogarniesz to odpale twój meczyk.

Asperges me
Asperges me
1 miesiąc temu
Reply to  Adam

Z pewnością Iga nie śpi po nocach zastanawiając się czy jakiś anonimowy cwel z internetu ogląda jej mecze.

Trener Srener
Trener Srener
1 miesiąc temu

Tylko polska myśl szkoleniowa trenerów od piłki kopanej da nam sukcesy w sporcie no i jeszcze portugalska top. Poza tym wszystko i tak jeden chuj, odpadniemy w barażach.

Bart
Bart
1 miesiąc temu

To, ze Sierzputowski nie jest trenerem to nie jest w tym momencie najwazniejsza rzecz. Jesli jest dobrym trenerem, to osiagnie sukcesy z kolejna tenisistka i cala sytuacja wyjdzie mu na lepsze. Tym bardziej, ze on moze przeciez przejac kogos z TOP20.
Wazniejsze jest jednak to, jak Iga zareaguje na zmiane. Co Wiktorowski moze zmienic w grze Igi? Jej na pewno brakuje pierwszego serwisu. Czy on jej tego nauczy? To sie okaze. Radwanska serwisu poteznego nie miala i na tym swojej gry nie opierala.
A najwazniejsze jest to, jak Wiktorowski odnajdzie sie w sztabie Igi. Wydaje sie, ze jej psycholog odgrywa tam zbyt duza role. A Iga zdecydowanie ma problemy z psychika, co jest normalne, bo to przeciez mloda dziewucha.
Szkoda by bylo, jesli zle decyzje personalne mialyby miec negatywny wplyw na jej kariere. Dlugo takiej tenisistki mozemy przeciez nie miec

Kazimierz
Kazimierz
1 miesiąc temu

Trzeba by jeszcze zmienić panią psycholog i będą szanse na sukcesy

kol. Zenon
kol. Zenon
1 miesiąc temu

dajcie se spokój z dobrymi radami, siedzicie na dupach przed kompami i wielce „radzicie”. ja uważam, że to przemyslana decyzja, moje dzieciaki tez trenują tenis tylko stołowy i widze na osobistych przykładach, że zawsze po kilku latach wspólpracy coś sie wypala, w zawodniku głównie, bo trener działa wg jakiegoś swojego schematu, u Igi i Sierzputowskiego ten schemat się wypracowywał sam, skoro od początku on bez doświadczenia, a ona była gówniara, ale po dojściu do topki ona też nie jest juz głupią małolatą, tylko doświadczoną zawodniczką i widzi, że coś przestało działać, w jej sytuacji najłatwiej było jej rozstać sie z trenerem, bo psycholożka za bardzo jest w nią „wgryziona” i to raczej ze strony jej powinien wyjść koniec współpracy, a nie od pacjenta, tylko powinno się to odbywać raczej powoli, powolne „wygaszanie” relacji… jeśli tego nie robią to znaczy, że działa. zmiana trenera (lub klubu( zawsze dopinguje do nowej i lepszej pracy, trener też wnosi coś swojego, nowego dla zawodnika, taki facet jak Wiktorowski, który otarł się już o szczyt rankingu ma doświadczenie i nie wiem czemu to tutaj deprecjonujecie, Radwańska miała swoje ograniczenia fizyczne, była po prostu wiotka i nawet najlepiej wyszkolona i wydolna na maxa była za słaba na terminatorów pokroju sióstr Williams czy K.Wozniacki, a i tak w 2016 była 3 w WTA, a miała moment, że była nawet 2, czyli okazała się lepsza niż przynajmniej jedna z sióstr… Pan Sierzputowski juz jest ustawiony na kolejne 10 lat zycia na wysokim poziomie i gratulacje, bo zasłużył. prawie każdy trener kiedyś zostaje zwolniony, a podobno robotę powinno się zmieniąc co 3 lata, bo potem to już tylko rutyna.

Suche Info
27.01.2022

Chambers piłkarzem Aston Villi

Zupełnie niespodziewanie, bez żadnych przecieków, transferu dokonała Aston Villa. Klub ten wzmocnił Callum Chambers. Chambers podpisał umowę do czerwca 2025 roku. Do tej pory był piłkarzem Arsenalu, ale nie grał tam dużo. W tym sezonie dwa mecze ligowe, w zeszłym dziesięć, kiedy wracał do zdrowia po zerwaniu więzadeł krzyżowych. Jego najlepsze chwile u Kanonierów to […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Piątek będzie miał rywala

Dusan Vlahović odchodzi do Juventusu, ale naiwny był ten, kto myślał, że Fiorentina zostanie tylko z Krzysztofem Piątkiem i Polak będzie grał wszystko od deski do deski. Viola szykuje już zastępstwo dla swojej gwiazdy. Kogo? Arthura Cabrala z FC Basel. Brazylijski strzelec regularnie dziurawi siatki w szwajcarskiej lidze: Sezon 19/20 – 14 goli 20/21- 18 […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Przybyłko: – Rozmawiałem z Legią, ale Chicago Fire było konkretne

Kacper Przybyłko trafił do Chicago Fire i już w debiucie – na razie sparingowym – strzelił swoją pierwszą bramkę. W rozmowie z portalem Meczyki.pl mówił między innymi o zainteresowaniu Legii. Przybyłko stwierdził: – Było blisko Legii, ale oni chyba koncentrują się na lecie. To normalne, że zimą nie ma aż tyle pieniędzy. Były rozmowy, były […]
27.01.2022
Anglia
27.01.2022

Na co liczą kluby Premier League w ostatnich dniach okienka?

Wiemy jak to bywa z okienkami transferowymi – wiele hałasu, by wszystko rozegrało się w ostatnich możliwych godzinach. Mimo że zbliżamy się już do końca okresu przeprowadzania transferów, w Premier League wciąż wiele historii nie dobrnęło do swojego zakończenia. Przed kilkoma klubami czas na najważniejsze decyzje, które mogą zadecydować o ich losach do zakończenia sezonu. […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Zmiany w zarządzie Legii

Legia.Net informuje, że dojdzie do zmian w zarządzie Legii. Ten obecnie funkcjonuje w trzyosobowym składzie – Dariusz Mioduski, Tomasz Zahorski i Jarosław Jurczak. Czwartym do brydża ma być Marcin Herra. Zasiada on obecnie w zarządzie Legia Tenis, wcześniej był w spółce PL.2012, która koordynowała polskie przygotowania do mistrzostw Europy, jest także prezesem Arena Operator, która […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Daníel Leó Grétarsson nowym zawodnikiem Śląska

Daníel Leó Grétarsson został nowym piłkarzem Śląska Wrocław. Islandczyk podpisał kontrakt do czerwca 2025 roku. Grétarsson to środkowy obrońca, w razie potrzeby może obsadzić też lewą stronę defensywy. Ostatnio występował w Blackpool, ale grał tam mało. Zaliczył 12 występów w League One, a po awansie znalazł się jeszcze bardziej w odstawce – trzy mecze na […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

OFICJALNIE: Paweł Wszołek piłkarzem Legii

To już oficjalne – Paweł Wszołek wrócił do Legii. Zawodnik został wypożyczony do końca sezonu 2021/2022. – Paweł Wszołek dobrze spisywał się w Legii i zawsze mogliśmy na nim polegać. Potrzebowaliśmy piłkarza na tę pozycję – mamy Mattiasa Johanssona, a Paweł jest bardziej ofensywnie usposobionym zawodnikiem. Jestem przekonany, że będzie się prezentował tak, jak przed […]
27.01.2022
Serie A
27.01.2022

Skała w kadrze, problemy w klubie. Czas się martwić o Glika?

Kamil Glik wielkimi krokami zbliża się do 34. urodzin. Oczywiście w realiach współczesnego futbolu to jeszcze nie jest znak, że czas na emeryturę. Dość powiedzieć, że stoper reprezentacji Polski jest rówieśnikiem Roberta Lewandowskiego, wycenionego ponoć niedawno przez Bayern Monachium na 60 milionów euro. No ale nie wszyscy zawodnicy mogą się przecież starzeć aż tak godnie […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Vinicius czeka na premierowe trafienie w reprezentacji. Może dziś?

Już niejeden piłkarz przekonał się o tym, że przełożenie dobrej dyspozycji z piłki klubowej na występy w drużynie narodowej nie należy do prostych zadań. Gra w reprezentacji cześć zawodników uszlachetnia, innym odbiera atuty i paraliżuje. Czasem problem stanowi adaptacja i specyfika zgrupowań. W klubie pracujesz dzień w dzień z tą samą grupą ludzi. Znacie się […]
27.01.2022
Pekin 2022
27.01.2022

Żołnierze, cieśla i arystokrata, czyli najbarwniejsze reprezentacje w historii zimowych igrzysk olimpijskich

Słynne reggae na lodzie. Cieśla z Indiany, który na igrzyskach wystąpił razem z żołnierzem US Navy SEAL. Człowiek, który w celu stworzenia krajowego związku narciarskiego oszukał FIS. Nastolatek, który do najważniejszego startu w życiu przygotowywał się siedząc przez czterdzieści dni w… jaskini. Zimowe igrzyska olimpijskie niezmiennie ustępują skalą i rozmachem letniemu odpowiednikowi. Ale nie znaczy […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Kasperczak: – Z wyboru selekcjonera zrobiła się szopka

Henryk Kasperczak nie jest zadowolony z tego, jak długo ciągnie się telenowela z wyborem nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Wyraził swoją opinię na łamach Sport.Dziennik.pl. Trener stwierdził: – Wydaje mi się, że najpoważniejszym kandydatem do pracy z reprezentacją był Marcel Koller, ale Szwajcar ostatecznie odmówił. Teraz Kulesza chce pokazać, że wskaże swojego kandydata, że nie będzie […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Kolejne wzmocnienie Rakowa?

Raków zbroi się na rundę wiosenną Ekstraklasy, ale dotychczasowe posiłki mają mu nie wystarczyć. Klub ściągnął już Deiana Sorescu, Bogdana Racovitana i Szymona Czyża. Teraz czas na napastnika. Miałby nim być Illija Szkurin, informuje portal Meczyki. Szkurin to piłkarz CSKA Moskwa, który przebywa na wypożyczeniu w Dynamie Kijów. W ośmiu ligowych meczach nie strzelił jeszcze […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Kiedy byłem mały i nie istniało nic odświętniejszego – żadna Wigilia, żaden Lany Poniedziałek, żadnej urodziny – od nocnej walki Andrzeja Gołoty, jako samozwańczy sześcioletni ekspert boksu zawodowego nie rozumiałem tylko jednego. Mianowicie jak to możliwe, że nie wyłania się mistrza świata. Że jest WBO, WBA, IBF, a nie ma odpowiednika finału mundialu. Że mistrzów […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

„Co ma do tego moja zmarła matka?”, czyli awantura w Serie B

Ostatnia kolejka Serie B. Lecce podejmuje Vicenzę, lider podejmuje czerwoną latarnię tego sezonu rozgrywek na zapleczu włoskiej elity. 2:1 dla faworytów, ale mecz na styku, szalona końcówka. W pewnym momencie doliczonego czasu gry do sędziego podchodzi Riccardo Meggiorini i zaczyna płakać… Kamery rejestrują skargę Meggioriniego, który chwilę wcześniej strzelił gola kontaktowego dla Vicenzy. 36-letni napastnik […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Rangnick jednak na stałe w Manchesterze United?

Czy Manchester United pod wodzą Ralfa Rangnicka stał się potęgą na miarę swojego potencjału? Nie. Czy to jednak oznacza, że trener tymczasowy, bo takim mianem tytułuje się Niemiec, nie zostanie w swojej roli na dłużej niż kolejne kilka miesięcy? Wcale nie jest to powiedziane.  W tekście o początku awaryjnej kadencji Rangnicka w Anglii pisaliśmy: Jeżeli […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Genoa i jej pieniądze mogą zablokować Szewczenkę

Rozwiązanie umowy przez Andrija Szewczenkę z włoską Genoą może okazać się niemożliwe. To sprawi, że Ukrainiec nie będzie mógł przejąć reprezentacji Polski. Prezentacja nowego selekcjonera już 31 stycznia. Oznacza to, że rosną szanse polskich kandydatów, a wśród nich Adama Nawałki. Ukraiński szkoleniowiec we włoskim klubie miał zagwarantowane zarobki na poziomie 2,5 mln euro. Został odsunięty […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

„Boniek sprzątał po Lacie, Kulesza sprząta po Bońku”

Serial „Jak PZPN wybiera selekcjonera?” ciągnie się od miesiąca. Henryk Kasperczak uważa, że z procesu wyboru nowego selekcjonera zrobiła się szopka.  – Zbigniew Boniek sprzątał po Grzegorzu Lacie, teraz Cezary Kulesza sprząta po Bońku. Oni podejmują samodzielnie decyzje. Widać było, że Kulesza nie ma przekonania do Sousy i wykorzystał sytuację, gdy ten zwrócił się do […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Kręcina wskazuje wymarzonego kandydata na selekcjonera

Zdzisław Kręcina wskazał swojego wymarzonego kandydata na selekcjonera reprezentacji Polski. I jest to wybór – powiedzmy sobie szczerze – tak nieoczywisty, jak absurdalny.  – Miałbym wymarzonego kandydata – gdyby był dziesięć lat młodszy. To – moim zdaniem – mistrz świata w kategorii dokonywania niemożliwego. Czego by się nie tknął, kogo by nie prowadził, kończyło się […]
27.01.2022