Zmiany u Igi Świątek. Dlaczego Polka ma nowego trenera?

Opublikowane 07.12.2021 17:17 przez

Sebastian Warzecha

Pracowali razem przez pięć i pół roku. Doszli od turniejów juniorskich na sam szczyt, gdy Iga Świątek wygrała Roland Garros, a Piotr Sierzputowski został wybrany trenerem roku przez WTA. Ten sezon był już jednak inny – choć dobry, to jednak dało się odczuć, że nie wszystko układało się idealnie. Rozstanie tego duetu i tak było jednak zaskoczeniem. Na miejsce Sierzputowskiego pojawił się, przynajmniej na razie, Tomasz Wiktorowski. Dlaczego Iga zdecydowała się na rozstanie z dotychczasowym szkoleniowcem i co były trener Agnieszki Radwańskiej może dać polskiej tenisistce?

Sierzputowski i Świątek, czyli pięć lat sukcesów

Piotr Sierzputowski miał 23 lata. Iga Świątek była o osiem lat młodsza. Oboje dopiero zaczynali swoje kariery. Tenisistka była już powszechnie uznawana za jeden z największych talentów w kraju. Trenera mało kto znał. Sierzputowski pierwotnie miał pomagać w trenowaniu Igi, będąc członkiem sztabu w roli drugiego szkoleniowca. Tym pierwszym został znacznie bardziej znany Michał Lewandowski. Tyle że on szybko się z tą rolą pożegnał, współpraca nie wypaliła.

W takiej sytuacji objęcie roli trenera zaproponowano Sierzputowskiemu, który do pomocy miał mieć stworzony już wcześniej team – Jolantę Rusin-Krzepotę w roli trenerki przygotowania fizycznego i Michala Tabarę, jako trenera-konsultanta w czeskim Prostejovie, gdzie Iga jeździła czasem trenować. Młody szkoleniowiec ofertę zaakceptował. Choć z zastrzeżeniem. – Już na samym początku powiedziałem, że mogę pomóc, ale nie mam doświadczenia, żeby nikt później nie miał do mnie pretensji – wspominał, gdy rozmawiał kilka lat później z TVP.

To był maj 2016 roku. Pierwsze sukcesy wynikłe z ich współpracy przyszły niedługo potem. Na początku 2017 roku Iga w parze z Mają Chwalińską awansowała do finału juniorskiego Australian Open w deblu. Niespełna półtora roku później miała na koncie już triumf w turnieju tej rangi, gdy wraz z Caty McNally wygrała na kortach Rolanda Garrosa. A potem? Potem był juniorski Wimbledon i wielki triumf młodej zawodniczki w jej ostatnim juniorskim sezonie.

– Najbardziej zapamiętałam to uczu­cie po wygranym finale, że wreszcie Iga jest tam, gdzie być powinna. Zawsze czułam w kościach, że prędzej czy później osiągnie sukces. Systematycznie się po­prawiała i zbierała punkty w rankingu. Po drodze trzeba było niektóre rzeczy łatać, nadrabiać, ale dało się odczuć, że taki suk­ces nadchodzi. W trakcie turnieju okazało się, że najwięcej ciśnienia przychodziło z zewnątrz – im bliżej finału, tym więcej robiło się zamieszania. Iga w miarę spokoj­nie podeszła do tematu, choć nieco dało o sobie znać zmęczenie. Staraliśmy się jednak, żeby Wimbledon był tylko kolejnym etapem na drodze do większego celu. Ten turniej otworzył jej drzwi – wspominała Rusin-Krzepota w naszym olimpijskim magazynie „Orły”.

Sierzputowski pokazał się wtedy po raz pierwszy jako świetny trener i motywator. Potrafił uspokoić Igę, sprawić by ta nie zwracała uwagi na wspomnianą presję. Umiał do niej dotrzeć. Oboje od początku znakomicie się zresztą dogadywali. – Z trenerem mamy duży dystans do siebie, przyjazne charaktery, lubimy się śmiać. W moim przypadku różnica wieku nie ma do końca znaczenia, bo z trenerką też się dobrze dogaduję. Najważniejsze jest żeby zachować granicę i jej nie przekraczać. Czuję respekt do moich trenerów, ale mamy superrelacje. To właściwie idealna sytuacja – opowiadała Świątek portalowi Tenis NET kilka lat temu.

Sam Sierzputowski zawsze marginalizował swoją rolę. Podkreślał, że on wypracowuje wszystko z Igą poza kortem, a na nim za zwycięstwa odpowiada już jego podopieczna. Zostawał nieco w cieniu. Nawet gdy otrzymał nagrodę dla trenera roku WTA i udzielił kilku wywiadów, to jednak nie czuł się gwiazdą.

– Gdy Iga wygrywała Rolanda Garrosa, to ten triumf nie był podparty jakimiś innymi świetnymi wynikami w tamtym sezonie. Oczywiście zwycięstwo we French Open, w porównaniu do wcześniejszych jej występów, było czymś wyjątkowym, ale to był trochę taki element uczenia się, sukces na wyrost, jak sama Iga powtarzała. Jak najbardziej jednak na niego zasłużyła. Ja natomiast coraz bardziej dochodziłem do wniosku, że może warto być w cieniu. Uważałem, że to jest bardziej wartościowe. Sądziłem, że nas trenerów rozliczają wyniki oraz praca i że to wszystko dostrzegają kibice. Może byłem trochę w cieniu, ale taki był mój wybór – mówił Interii.

Współpraca Sierzputowskiego i Igi zdawała się przebiegać wręcz wzorcowo. Zresztą świadczy o tym sam fakt, że przetrwała ponad pięć lat i to przy tylu zmianach po drodze, począwszy od przejścia z rozgrywek juniorskich do seniorskich. Bo mało jest trenerów, którzy doprowadzają zawodniczki do tytułów wielkoszlemowych, zaczynając współpracę, gdy te mają ledwie kilkanaście lat. Oczywiście, w międzyczasie zdarzały się tarcia czy kłótnie, ale to normalne. Oboje podkreślali, że nawet gdy w czymś się nie zgadzali, potrafili dotrzeć do kompromisu i cenili sobie nawet najbardziej zażarte dyskusje.

W trakcie zakończonego niedawno sezonu dało się jednak odczuć, że zmiana może okazać się niezbędna. Kiedyś Sierzputowski mówił, że gdy przyjdzie pierwszy słaby wynik, to będzie musiał zostać zwolniony. I choć cały sezon wyglądał dobrze pod względem rezultatów, to jednak gra Igi się nie poprawiła, a wręcz przeciwnie – od triumfu na Roland Garros Polka zrobiła kilka kroków wstecz.

– Iga nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału – mówi Marek Furjan, dziennikarz i komentator Eurosportu oraz Canal+ Sport. – A jak się okazuje – co pokazało szczególnie ostatnie półrocze – ten pełen potencjał musi być wykorzystany, jeżeli ma rywalizować z dziewczynami notowanymi tak wysoko, jak ona sama. Co przez to rozumiem? Na przykład konieczność poprawy serwisu, bo wydaje mi się, że on powinien być lepszy. Powinna nim częściej punktować, urozmaicić go, bo w tej chwili opiera się głównie na kierunku, otwierając sobie kort. Stosunkowo rzadko próbuje pierwszego podania do środka czy takiego skrojonego na serwis wygrywający, a czasami takich kilka punktów – co było widać w końcówce sezonu – jest w stanie odmienić losy gema, seta czy meczu. Są przestrzenie, w których Iga chce iść do przodu. Być może potrzebuje do tego nowego impulsu i doświadczonej osoby.

Rozstanie z Sierzputowskim da się więc uzasadnić. Pod tym względem nie jest ono niespodzianką. Dlaczego więc niemal całe środowisko było zaskoczone faktem, że Iga zdecydowała się na taki krok?

Niespodziewany koniec

Przede wszystkim – ledwie kilka dni wcześniej Iga i trener Sierzputowski pojawili się na konferencji prasowej, gdzie opowiadali o swoich planach na kolejny sezon. Oboje mówili, że są zadowoleni ze współpracy i zakończonego sezonu. Sierzputowski mówił, co chciałby poprawić w grze Igi i gdzie jeszcze widzi braki. Do tego ledwie dzień przed zwolnieniem w sieci pojawiły się posty i materiały związane z udziałem całego teamu – a więc i trenera – w akcji Szlachetna Paczka. – Cieszę się, że mam wokół siebie ludzi, którym faktycznie mogę zaufać. Mimo tego, że tenis jest nazywany sportem indywidualnym, to wiem, że bez nich nie osiągnęłabym tego, co się teraz udaje – mówiła wtedy Świątek.

A dzień później ogłosiła, że zmienia szkoleniowca.

– Z jednej strony to zaskoczenie, bo skoro go zwalniali, to powinni zrobić to od razu po sezonie – mówi Adam Romer, redaktor naczelny magazynu „Tenisklub”. – Z drugiej strony jeżeli Iga uznała, że nie będzie się dalej rozwijała z Piotrem, to jest to dość naturalna decyzja. Piotr sam o tym mówił w rozmowie ze mną w maju – że taki los trenerów, każdy zostaje kiedyś zwolniony. Nie odbieram tego jako złego rozstania. Piotr będzie chciał dalej funkcjonować w tourze, ma na to zresztą papiery. Powiedziałbym, że to wszystko nie wypadło bardzo źle, aczkolwiek – szczególnie w kontekście konferencji – można to było rozegrać inaczej.

– Sam nie jestem zaskoczony, bo sygnały, że do takiej zmiany może dojść, były już wcześniej – dodaje Marek Furjan. – Nie miałem jedynie pojęcia, że dojdzie do niej 4 grudnia i że dojdzie do niej przed tym sezonem. Liczyłem się z tym, że do jakiejkolwiek zmiany w teamie może dojść po skończonym sezonie, ale myślałem, że będzie to termin bezpośrednio po WTA Finals. Spodziewałem się, że wtedy osoby opiekujące się karierą Igi usiądą z nią, porozmawiają i w ciągu tygodnia wydadzą komunikat, by zaoszczędzić czas w grudniu i oszczędzić sobie spekulacji, które trwają teraz. Te pierwsze dni grudnia to nie jest superwczesny termin, ale liczę na to, że są to działania kontrolowane. Zaskoczony, powtórzę, jednak nie jestem – bo jeśli przez kilka miesięcy nie wygrywasz meczów z wysoko notowanymi dziewczynami, na korcie sporo jest emocji i, jak wydaje się z obserwacji meczów, tracisz zaufanie do swoich najlepszych uderzeń, to znaczy, że trzeba coś przemodelować.

Film z akcji Szlachetna Paczka z Igą Świątek i jej teamem

Nie dziwi, że skoro rozstanie nastąpiło stosunkowo nagle, to pojawiły się wspomniane spekulacje – że coś w relacjach trenera i zawodniczki mogło popsuć się z dnia na dzień. Tyle że z teamu Igi i od samego Piotra Sierzputowskiego żadne tego typu informacje nie wypływają. Wszyscy powtarzają jedno słowo: wypalenie. Po prostu, współpraca po ponad pięciu latach zmierzała naturalnie do końca. Fakt, że decyzję podjęto w nie najlepszy momencie, ale jednak sama jej przyczyna była dość naturalna.

„Okres przygotowawczy trwa i jestem w pełnej pracy, ale dziś przychodzę do Was z ważną informacją. Po ponad 5 latach zdecydowałam się zakończyć współpracę z trenerem Piotrem Sierzputowskim. Ta zmiana nie jest łatwa i decyzja też nie była. Jako tenisiści spotykamy na swojej drodze osoby, które wnoszą dużą wartość do naszej pracy, a często też do życia, bo w tourze spędzamy razem prawie cały rok. Dojrzałam do tego, że w życiu zawodowym potrzebujemy czasem takich zmian, aby spotkać kolejne osoby, z którymi zbudujemy współpracę na następne etapy naszego rozwoju…” pisała Iga w swoim komunikacie, który opublikowała w social mediach.

Z Piotrem Sierzputowskim rozmawiała, oczywiście, wcześniej. Trener zresztą podkreślał, że wszystko odbyło się na „światowym poziomie”. Oboje przedyskutowali sprawę i uznali, że to właściwa decyzja. Sierzputowski mówił o tym na łamach sport.pl:

– Razem zaczynaliśmy, razem szliśmy na szczyt. Jestem bardzo zadowolony z tego, co zrobiliśmy. Jestem dumny z tego, jak pracowaliśmy. Ale coś się wypaliło i przyszedł czas na zmiany. Tak bywa w każdej pracy. […] Powiem szczerze – poczułem coś w rodzaju ulgi, bo oboje czujemy, że to ten moment. Do teraz nie negocjowałem z żadną inną tenisistką i nie wiem, jaką podejmę decyzję, ale wiem, że mam dużo możliwości.

W to, że Piotr Sierzputowski, o ile tylko będzie chciał, szybko się odnajdzie, nie ma co wątpić. Już teraz dostaje oferty, tylko od niego będzie zależało, czy z którejś skorzysta. Może też stwierdzić, że woli odpocząć, bo trenerzy żyją przecież na walizkach, z dala od domu. Biorąc pod uwagę, jaką renomę sobie wyrobił, za pół roku czy nawet po sezonie 2022 na pewno zgłoszą się do niego kolejne zawodniczki. Jeśli tylko się na to zdecyduje, szybko wróci do touru.

A Świątek? Ogłosiła, że jej nowym szkoleniowcem, przynajmniej w najbliższych dniach, będzie Tomasz Wiktorowski, który do największych sukcesów prowadził Agnieszkę Radwańską.

Wiktorowski – rozwiązanie tymczasowe czy na stałe?

„Dzisiaj Iga Świątek rozpocznie treningi z trenerem Tomaszem Wiktorowskim w trakcie trwającego właśnie okresu przygotowawczego do turniejów w Australii. Nie jest to równoznaczne z podjęciem jakiejkolwiek decyzji na temat współpracy. Gdy zapadną wiążące decyzje, niezwłocznie poinformujemy o tym Państwa, a Iga również swoich kibiców – tak jak to robiliśmy przez cały rok, komunikując wszystkie inne decyzje Igi czy sztabu. Będziemy wdzięczni za uszanowanie tego, że Iga skupia się obecnie na bieżącej pracy, aby najbliższy czas wykorzystać treningowo w 100 proc.” — tak brzmiał komunikat sztabu Igi Świątek o nawiązaniu współpracy z nowym trenerem.

Pytanie brzmi: jak długo ten duet będzie ze sobą współpracować? Trener tymczasowy to raczej nie rozwiązanie, które jest powszechnie stosowane w tenisie. W tym przypadku ma to sens o tyle, że Wiktorowski współpracuje z Tennis Consulting, firmą Pauliny Wójtowicz, menedżerki Igi. Całkiem niedawno został zresztą dyrektorem turnieju WTA w Gdyni, więc, jak sam mówi – naturalne jest dla niego, że zapewni Idze wsparcie merytoryczne.

Inna sprawa, że jeśli miałoby to trwać tydzień czy dwa, to nie będzie to wsparcie duże.

– Sformułowanie „trener tymczasowy” kojarzy się z piłką nożną. Nie przypominam sobie, bym w tenisie w ostatnich latach słyszał o takiej funkcji. Choć to nie zarzut – zobaczymy, czy Tomek Wiktorowski nie zostanie trenerem na dłużej. Nie chce mi się trochę wierzyć – bo wiadomo, że oboje żyją w dobrych relacjach, a Tomek jest szanowany w środowisku za warsztat, wiedzę i doświadczenie – by któraś ze stron decydowała się na współpracę dwu- czy trzytygodniową. Być może muszą się lepiej poznać i opracować plan działania – mówi Marek Furjan.

A co Tomasz Wiktorowski może dać Idze Świątek? Odpowiada Adam Romer, który jako pierwszy informował, że to były trener Agnieszki Radwańskiej pomoże kolejnej polskiej tenisistce.

– Przede wszystkim to, co może dać na dzisiaj, to spokojne przygotowania do sezonu pod okiem fachowca. I to takiego, którego trudno porównywać do innych specjalistów w Polsce, bo ich za bardzo nie ma. Jeżeli policzyłbyś, ilu jest trenerów z naszego kraju, którzy prowadzili zawodniczki na najwyższym światowym poziomie, to wystarczy ci palców jednej dłoni. To niewątpliwie daje komfort Idze, która ten okres przygotowawczy przepracuje w sposób profesjonalny. […] Zobaczymy też, jak Tomek – o ile zostanie na dłużej – wpasuje się w ten sztab. Piotr jako młody trener był dość elastyczny. Tomek też taki jest, ale jest też trenerem nieco starszym, nie jest na dorobku, tylko ma już wyrobioną markę.

To ostatnie jest ważne, bo zmiany w teamie Świątek obejmują tylko stanowisko trenera. Zostają w nim z kolei Daria Abramowicz, pomagająca Idze w przygotowaniu mentalnym, oraz Maciej Ryszczuk, odpowiadający za przygotowanie fizyczne. Wiktorowski ze swoim doświadczeniem powinien stanowić świetny dodatek do tego zespołu, pytanie jednak czy z Igą się dogada. Wiadomo, że będzie to – przynajmniej na początku – inna relacja, niż z Sierzputowskim. To trener przede wszystkim, co mówił Romer, starszy i już uznany. Być może właśnie dlatego na razie oboje chcą sprawdzić, czy taki układ wypali.

Tomasz Wiktorowski i Agnieszka Radwańska

Tomasz Wiktorowski i Agnieszka Radwańska. Fot. Newspix

Inna sprawa, że trudno aktualnie o czas na eksperymenty. Już 26 grudnia Iga ma wyruszyć do Australii wraz ze swoim zespołem, a za niecały miesiąc rozpoczną się pierwsze turnieje WTA w sezonie. Jeszcze mniej ważne, ale już Australian Open – startujące 17 stycznia – będzie rozstrzygać o tym, jak dobrze Iga przepracowała okres przygotowawczy. Dlatego to, że dziś nadal nie wiadomo, kogo będzie można za to rozliczać, wydaje się nieco dziwnym rozwiązaniem. Tym bardziej, że nie ma nawet plotek dotyczących tego, kto opcjonalnie mógłby zostać trenerem na stałe.

Dlatego na moment załóżmy, że faktycznie zostanie nim Wiktorowski. Jakie będą jego atuty?

–  To analityczny umysł – znam go oczywiście jako kolegę z pracy i kilka cech rzuciło mi się w oczy przy okazji oglądania i komentowania meczów – jest też osobą bardzo dokładną. Pomimo tego, że w ostatnim czasie – poza przygodą z Olgą Danilović, przerwaną przez pandemię – nie trenował (po Agnieszce Radwańskiej) dziewczyny z touru, to cały czas jest blisko rozgrywek. Ogląda, analizuje, zapisuje wnioski. Nie musi się tego uczyć. Wie, jak grają dane tenisistki, jakie mają atuty. Zgaduję, że być może widział nawet wszystkie mecze Igi w tym sezonie. Na pewno w połączeniu z jego doświadczeniem może to dać efekty – mówi Furjan.

Wiktorowski faktycznie jest najlepszym wyborem, jeśli myśleć o polskich trenerach. Trudno znaleźć kogoś, kto miałby takie doświadczenie i był tak uznany w świecie, choć faktycznie w ostatnim czasie pracował w tourze mało. Agnieszka Radwańska, wiadomo, skończyła karierę ponad trzy lata temu. Z Olgą Danilović nie wyszło przez pandemię. Wiadomo, że miał też inne oferty, ale nie zdecydował się ich przyjąć. Czy przyjmie tę od Igi, o ile Polka zaproponuję mu współpracę na stałe? Trudno rozstrzygać. Na pewno byłaby to jednak ciekawa perspektywa, która Świątek faktycznie mogłaby sporo dać. Jeśli Wiktorowski opcjonalnej oferty nie przyjmie, Iga powinna raczej zacząć rozglądać się poza granicami Polski.

Swoją drogą cała sprawa jest o tyle ciekawa, że Wiktorowski zaczął opiekować się Agnieszką Radwańską, gdy ta była w podobnym wieku – miała wtedy 22 lata. Iga świętowała w tym roku 20. urodziny. Inna sprawa, że Radwańska była po znacznie trudniejszym rozstaniu – z funkcji trenera zwolniła wtedy własnego ojca, a cała sprawa przebiegła w bardzo burzliwy sposób. Iga rozstała się z trenerem w znacznie spokojniejszych warunkach.

Pytanie brzmi więc: czy, zakładając, że zostanie na stałe, Wiktorowski będzie w stanie doprowadzić Igę do najlepszych wyników w jej karierze, jak zrobił to z Radwańską? Można założyć, że tak. Ale czy w ogóle dostanie na to szansę – przekonamy się w najbliższych tygodniach.

SEBASTIAN WARZECHA

Fot. Newspix

Weszło
20.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Gdyby Polacy mieli głosować, zastanawiam się jak wysoko znalazłoby się na liście najpilniejszych potrzeb – priorytetowych do rozwiązania problemów – nasze miejsce w rankingu UEFA. Czy na pierwszym? A może jednak trzecim? Czy jednak znalazłby się tak daleko, że aby je dostrzec na hipotetycznej liście, trzeba by użyć tego niedawno wysłanego na orbitę teleskopu? Jest […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Roginić w rezerwach. Podbeskidzie oczekuje za niego 300 tysięcy złotych

Podbeskidzie Bielsko-Biała przesunęło Marko Roginicia do rezerw i jeśli nie znajdzie się na niego żaden chętny, prawdopodobnie spędzi w nich całą wiosnę aż do końca kontraktu. Jak udało nam się ustalić, pierwszoligowiec oczekuje za napastnika około 300 tysięcy złotych. Saga z Marko Roginiciem trwa od spadku Podbeskidzia z Ekstraklasy. Piłkarz chciał wtedy pozostać na najwyższym […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Klimek: – Jeszcze nie musi pan kupować stroju Borata!

– Sytuacja finansowa klubu jest wciąż trudna. Udał nam się cud i znaleźliśmy pieniądze, aby dograć do czerwca, ale przed nami dalsze trudne decyzje restrukturyzacyjne, aby zbilansować budżet. Cały czas musimy szukać dodatkowych pieniędzy, aby utrzymać w kolejnych sezonach Ekstraklasę w Mielcu. Żeby zbilansować kolejny sezon, mamy dwa rozwiązania: albo znajdziemy sponsora, który przyniesie odpowiednią […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Premier League jest coraz bardziej toksyczna, ale władze są same sobie winne

Wczoraj Boris Johnson podjął decyzję o normalizacji życia z wirusem COVID-19. Od przyszłego czwartku w Anglii zniknie obowiązek certyfikatów szczepień, noszenia maseczek oraz pracy zdalnej. Dla wielu osób – wreszcie. Dla innych – zbyt wczesna inicjatywa. Uderza jednak to, że konkretną decyzję w sprawie całego kraju podjęto szybciej i łatwiej niż ma to miejsce w […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Niech ta telenowela się wreszcie zakończy

Chyba wszyscy stają się już pomału zmęczeni przedłużającym się procesem wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Od rezygnacji Paulo Sousy minie niebawem miesiąc, tymczasem telenowela pod tytułem „poszukiwania nowego trenera” wciąż trwa i wcale nie jest takie pewne, że lada dzień dobiegnie końca. O ile początkowo spokój prezesa Cezarego Kuleszy był w stu procentach zrozumiały, a […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Wisła w świecie ofert, które spadają z nieba

Przyszedł pół roku temu, niczego spektakularnego nie zdziałał, nie był szalenie perspektywiczny (25 lat), a odchodzi za lepsze pieniądze niż Joel Valencia (wybrany najlepszym piłkarzem ligi), Karol Świderski (dziś reprezentant), Robert Gumny (jedna z perełek renomowanej akademii Lecha) czy Bartosz Bereszyński (ograny na polskich boiskach). Aschraf el Mahdioui, który przenosi się do Al-Taawon za około […]
20.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Inne sporty
20.01.2022

Mama strzelała gole Hiszpanii, tata zdobywał medale MP, syn gra na ME. Poznajcie historię Pietrasików

Rodzina Pietrasików to prawdziwe sportowe świry. Grzegorz uprawiał handball – przez lata bronił w Anilanie, z którą sięgał po medale mistrzostw Polski. Jego żona Katarzyna grała w piłkarskiej reprezentacji. Ariel wchodzi z przytupem do kadry Patryka Rombla (mecz z Norwegią dziś o 20.30), a nie należy też zapominać o trzy lata młodszej od niego Ewie, […]
20.01.2022
Inne sporty
20.01.2022

Świątek w trzeciej rundzie Australian Open. Pozostali Polacy odpadli

Hubert Hurkacz sprawił wczoraj – nam i sobie – niemiłą niespodziankę, ale Iga Świątek nie poszła w jego ślady. Jedno trzeba Polce przyznać – od momentu, gdy wygrała French Open w 2020 roku, trzyma solidny poziom w turniejach wielkoszlemowych. Dzisiaj nie dała szans Rebecce Peterson (6:2, 6:2) i awansowała do 3. rundy Australian Open. Inna […]
20.01.2022
Skoki
19.01.2022

Ziobro: Praca Horngachera to był sabotaż, a nasi włodarze klepali go po plecach!

Kiedy w 2013 roku wygrywał konkurs Pucharu Świata w Engelbergu, wydawało się, że polskim skokom objawił się nowy talent, który przez lata będzie podporą reprezentacji. Dziś może tylko trzymać kciuki za swoich kolegów, przygotowujących się do startu na igrzyskach. A przecież spośród polskich skoczków, których zobaczymy na igrzyskach, młodszy od niego jest tylko Paweł Wąsek. […]
19.01.2022
Inne sporty
19.01.2022

Hubert „Error” Hurkacz odpada z Australian Open

Na wstępie oddajmy Adrianowi Mannarino szacunek – grał naprawdę nieźle, jego ergonomia ruchów oraz umiejętność dostosowania się do rywala robiły wrażenie. Ale nie róbmy z niego tenisowego giganta, który nagle objawił się światu i pech chciał, że nastąpiło to akurat w meczu z Hubertem Hurkaczem. Dziś Polak był tragiczny na forehandzie i zawodził go własny […]
19.01.2022
Inne sporty
18.01.2022

Pozbawiona wszystkich ważnych obrońców Polska przegrywa 23:30 z Niemcami…

To nie tak miało być! Liczyliśmy, że dziś do wygranej z Niemcami na Euro 2022 poprowadzi nas znakomita polska defensywa, którą w meczu z Białorusią (tylko 20 straconych bramek) dowodzili Maciej Gębala i Bartek Bis. Niestety, ten pierwszy tuż przed spotkaniem otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa i nie został dopuszczony do gry, mimo tego […]
18.01.2022
Inne sporty
18.01.2022

Czas na mecz z Niemcami! Czy Polacy pokonają odwiecznego rywala?

Starcia polskich piłkarzy ręcznych z Niemcami to z reguły są widowiska, które maksymalnie podnoszą nam ciśnienie, że wspomnimy tu o finale mistrzostw świata w 2007 roku, czy też meczu o brąz igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Niestety, w przeszłości bywało tak, że wiele z tych spotkań kończyliśmy porażką – honorową, ale jednak. Dziś ta […]
18.01.2022
Inne sporty
20.01.2022

Świątek w trzeciej rundzie Australian Open. Pozostali Polacy odpadli

Hubert Hurkacz sprawił wczoraj – nam i sobie – niemiłą niespodziankę, ale Iga Świątek nie poszła w jego ślady. Jedno trzeba Polce przyznać – od momentu, gdy wygrała French Open w 2020 roku, trzyma solidny poziom w turniejach wielkoszlemowych. Dzisiaj nie dała szans Rebecce Peterson (6:2, 6:2) i awansowała do 3. rundy Australian Open. Inna […]
20.01.2022
Inne sporty
19.01.2022

Hubert „Error” Hurkacz odpada z Australian Open

Na wstępie oddajmy Adrianowi Mannarino szacunek – grał naprawdę nieźle, jego ergonomia ruchów oraz umiejętność dostosowania się do rywala robiły wrażenie. Ale nie róbmy z niego tenisowego giganta, który nagle objawił się światu i pech chciał, że nastąpiło to akurat w meczu z Hubertem Hurkaczem. Dziś Polak był tragiczny na forehandzie i zawodził go własny […]
19.01.2022
Australian Open
18.01.2022

Australian Open. Dobry dzień Polek. Świątek i Linette ze zwycięstwami

Iga Świątek zgodnie z oczekiwaniami, czyli bez większych problemów. Magda Linette wykonała już plan na ten turniej, a wszystko, co zrobi dalej, będzie wynikiem ponad stan. Magda Fręch powalczyła za to z Simoną Halep. We wtorkową noc Polki pokazały się na Australian Open z bardzo dobrej strony. Dwie z nich będą miały okazję powtórzyć to […]
18.01.2022
Inne sporty
17.01.2022

Netflix wchodzi w świat tenisa. Czego możemy się spodziewać?

Netflix zapowiedział powstanie serii dokumentalnej o tenisie. Nie wiemy jeszcze, jak będzie się nazywać, ile odcinków ujrzy światło dzienne, ani na których zawodnikach się skupi. Jedno jednak jest pewne już teraz – mówimy o próbie stworzenia tenisowej wersji „Drive to Survive”. Produkcji, która w niebotyczny sposób wpłynęła na popularność Formuły 1. Władze ATP i WTA […]
17.01.2022
Australian Open
17.01.2022

Ruszyło Australian Open. Bez Djokovicia, ale z Polakami

Tegoroczne Australian Open dostarczyło wielkich emocji… jeszcze przed startem. Sprawę Novaka Djokovicia i jego potencjalnego występu w turnieju śledził cały świat. Ostatecznie okazało się, że Serb w Melbourne nie zagra, opuścił już zresztą Australię. Dlatego w tym tekście nie będziemy już o nim pisać. A zamiast zadamy sobie kilka pytań, które streścić można tak: czego […]
17.01.2022
Inne sporty
16.01.2022

Koniec walki. Australian Open nie dla Djokovicia!

Novakowi Djokoviciowi i jego prawnikom nie udało się dopiąć swego! Tym razem sąd w Australii nie stanął po ich stronie, podtrzymując decyzję o anulowaniu wizy Serba. Znany tenisista robił na przestrzeni ponad tygodnia wszystko, żeby zagrać w Australian Open, ale ostatecznie i tak będzie musiał opuścić kraj organizatorów wielkoszlemowego turnieju. Być może wróci – albo […]
16.01.2022
Weszło
20.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Gdyby Polacy mieli głosować, zastanawiam się jak wysoko znalazłoby się na liście najpilniejszych potrzeb – priorytetowych do rozwiązania problemów – nasze miejsce w rankingu UEFA. Czy na pierwszym? A może jednak trzecim? Czy jednak znalazłby się tak daleko, że aby je dostrzec na hipotetycznej liście, trzeba by użyć tego niedawno wysłanego na orbitę teleskopu? Jest […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Roginić w rezerwach. Podbeskidzie oczekuje za niego 300 tysięcy złotych

Podbeskidzie Bielsko-Biała przesunęło Marko Roginicia do rezerw i jeśli nie znajdzie się na niego żaden chętny, prawdopodobnie spędzi w nich całą wiosnę aż do końca kontraktu. Jak udało nam się ustalić, pierwszoligowiec oczekuje za napastnika około 300 tysięcy złotych. Saga z Marko Roginiciem trwa od spadku Podbeskidzia z Ekstraklasy. Piłkarz chciał wtedy pozostać na najwyższym […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Klimek: – Jeszcze nie musi pan kupować stroju Borata!

– Sytuacja finansowa klubu jest wciąż trudna. Udał nam się cud i znaleźliśmy pieniądze, aby dograć do czerwca, ale przed nami dalsze trudne decyzje restrukturyzacyjne, aby zbilansować budżet. Cały czas musimy szukać dodatkowych pieniędzy, aby utrzymać w kolejnych sezonach Ekstraklasę w Mielcu. Żeby zbilansować kolejny sezon, mamy dwa rozwiązania: albo znajdziemy sponsora, który przyniesie odpowiednią […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Premier League jest coraz bardziej toksyczna, ale władze są same sobie winne

Wczoraj Boris Johnson podjął decyzję o normalizacji życia z wirusem COVID-19. Od przyszłego czwartku w Anglii zniknie obowiązek certyfikatów szczepień, noszenia maseczek oraz pracy zdalnej. Dla wielu osób – wreszcie. Dla innych – zbyt wczesna inicjatywa. Uderza jednak to, że konkretną decyzję w sprawie całego kraju podjęto szybciej i łatwiej niż ma to miejsce w […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Niech ta telenowela się wreszcie zakończy

Chyba wszyscy stają się już pomału zmęczeni przedłużającym się procesem wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Od rezygnacji Paulo Sousy minie niebawem miesiąc, tymczasem telenowela pod tytułem „poszukiwania nowego trenera” wciąż trwa i wcale nie jest takie pewne, że lada dzień dobiegnie końca. O ile początkowo spokój prezesa Cezarego Kuleszy był w stu procentach zrozumiały, a […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Wisła w świecie ofert, które spadają z nieba

Przyszedł pół roku temu, niczego spektakularnego nie zdziałał, nie był szalenie perspektywiczny (25 lat), a odchodzi za lepsze pieniądze niż Joel Valencia (wybrany najlepszym piłkarzem ligi), Karol Świderski (dziś reprezentant), Robert Gumny (jedna z perełek renomowanej akademii Lecha) czy Bartosz Bereszyński (ograny na polskich boiskach). Aschraf el Mahdioui, który przenosi się do Al-Taawon za około […]
20.01.2022
Australian Open
18.01.2022

Australian Open. Dobry dzień Polek. Świątek i Linette ze zwycięstwami

Iga Świątek zgodnie z oczekiwaniami, czyli bez większych problemów. Magda Linette wykonała już plan na ten turniej, a wszystko, co zrobi dalej, będzie wynikiem ponad stan. Magda Fręch powalczyła za to z Simoną Halep. We wtorkową noc Polki pokazały się na Australian Open z bardzo dobrej strony. Dwie z nich będą miały okazję powtórzyć to […]
18.01.2022
Australian Open
17.01.2022

Ruszyło Australian Open. Bez Djokovicia, ale z Polakami

Tegoroczne Australian Open dostarczyło wielkich emocji… jeszcze przed startem. Sprawę Novaka Djokovicia i jego potencjalnego występu w turnieju śledził cały świat. Ostatecznie okazało się, że Serb w Melbourne nie zagra, opuścił już zresztą Australię. Dlatego w tym tekście nie będziemy już o nim pisać. A zamiast zadamy sobie kilka pytań, które streścić można tak: czego […]
17.01.2022
Siatkówka
16.01.2022

Stefano Lavarini. Kim jest nowy trener siatkarskiej reprezentacji kobiet?

W swojej sportowej karierze trenerem był… od zawsze. Sam w siatkówkę nigdy nie grał zawodowo. I choć to nietypowa droga, doszedł na szkoleniowe szczyty i prowadzi jeden z lepszych zespołów ligi włoskiej. Teraz ma też doprowadzić do sukcesów reprezentację Polski. Co Stefano Lavarini może jej dać? Jak radził sobie w swojej karierze do tej pory? […]
16.01.2022
MMA
16.01.2022

KSW 66. Ziółkowski broni pasa, Narkun zdetronizowany!

Na dzisiejszym KSW interesowały nas przede wszystkim dwie walki mistrzowskie, w których tytułów bronili Tomasz Narkun i Marian Ziółkowski. Ciekawie zapowiadał się też jednak między innymi powrót Michała Materli. Ten zresztą wszedł do klatki z przytupem, nie pozostawiając Jasonowi Radcliffe’owi wątpliwości co do tego, kto był lepszy.  Potrzebował jednej rundy Michał Materla to legenda polskiego […]
16.01.2022
Skoki
15.01.2022

Magia Zakopanego nie zadziałała. Polacy na 6. miejscu w drużynówce

Wiedzieliśmy, że dzisiejszy konkurs drużynowy dla Polaków łatwy nie będzie. Kamil Stoch leczy bowiem uraz, Dawid Kubacki – który zaczynał skakać solidnie – wypadł z powodu zakażenia koronawirusem. W tej sytuacji w polskiej drużynie skakali Piotr Żyła, Stefan Hula, Kuba Wolny i Paweł Wąsek. Nie poradzili sobie. Zajęli 6. miejsce ze sporą stratą do rywali.  […]
15.01.2022
Tenis
14.01.2022

Djoković jednak nie zagra w Australii? Jego wizę znów anulowano

Wiza Novaka Djokovicia, zezwalająca na pobyt w Australii, została anulowana po raz drugi. Tym razem na taki krok zdecydował się tamtejszy minister ds. imigrantów, Alex Hawke. To nie może dziwić – w ostatnich dniach wokół sprawy Serba pojawiło się mnóstwo nowych kontrowersji. Choć Nole nadal może – i jego prawnicy już nad tym pracują – […]
14.01.2022
Liczba komentarzy: 14
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sentino
Sentino
1 miesiąc temu

Zmienia trenera z którym doszła na szczyt, wygrała jeden z turniejów wielkiego szlema na trenera, który nie ma żadnych osiągnięć. Trenował tylko Radwańską, która nigdy nie wygrała żadnego turnieju z Big4. Zamiast wziąć naprawdę dobrego trenera, który ma na koncie sukcesy, to zrobiła zamianę na gorsze zamiast na lepsze. Za to dalej będzie się trzymać spódnicy Darii, która zamiast jej poukładać w głowie, to miesza coraz bardziej i Świątek ma coraz większe odpały. No ni chuja to się nie może udać, szkoda że dziewczyna z potencjałem idzie w złym kierunku. Całe szczęście, że ten Paryż wygrała to kariera rozliczona ale mogło być więcej.

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
1 miesiąc temu
Reply to  Sentino

W tym kraju chyba wszystko co dobre musi się prędzej czy później zamienić w gówno.

Tom Ford
Tom Ford
1 miesiąc temu
Reply to  Sentino

O co chodzi z tą psycholożką? Czytam o niej w komentarzach ale nie jestem w temacie co z nią w skrócie nie tak?

Tom Ford
Tom Ford
1 miesiąc temu
Reply to  Sentino

A o co chodzi z tą Darią? Przewija się w komentarzach a nie jestem w temacie, co z nią nie tak w skrócie?

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
1 miesiąc temu
Reply to  Tom Ford

Jak to w Polsce – ktoś musi być „winny”. Chociaż nie do końca wiadomo czego winny, bo 20-latki generalnie niespecjalnie często imponują stabilną formą. Ale olać, jesteśmy w Polsce, więc winny być musi. I tym razem według internetowych ekspertów winna jest psycholożka. Bo wiadomo, jak jest, przecież baba nie może się znać na rzeczy i na pewno kładzie naszej Igusi kochanej bzdur do głowy.

Przy czym nie szkodzi, że ani branża tenisowa, ani sama zawodniczka nic nie mają Abramowicz do zarzucenia, eksperci z internetu wydali wyrok, a chyba wiadomo że to oni wiedzą najlepiej.

SmyQ
SmyQ(@smyq)
1 miesiąc temu

Zradwańskuje sobie karierę takimi decyzjami. W skali Ekstraklasy dałbym temu zwolnieniu Legię/10.

furtl
furtl
1 miesiąc temu

a skąd pewność, że to prawdziwa Iga Świątek a nie kolejny Nigeryjczyk który się pod nią podszywa?

piniu
piniu
1 miesiąc temu

druga Osaka

Adam
Adam
1 miesiąc temu

Trener zza granicy i psycho loszka out. Dopiero jak to ogarniesz to odpale twój meczyk.

Asperges me
Asperges me
1 miesiąc temu
Reply to  Adam

Z pewnością Iga nie śpi po nocach zastanawiając się czy jakiś anonimowy cwel z internetu ogląda jej mecze.

Trener Srener
Trener Srener
1 miesiąc temu

Tylko polska myśl szkoleniowa trenerów od piłki kopanej da nam sukcesy w sporcie no i jeszcze portugalska top. Poza tym wszystko i tak jeden chuj, odpadniemy w barażach.

Bart
Bart
1 miesiąc temu

To, ze Sierzputowski nie jest trenerem to nie jest w tym momencie najwazniejsza rzecz. Jesli jest dobrym trenerem, to osiagnie sukcesy z kolejna tenisistka i cala sytuacja wyjdzie mu na lepsze. Tym bardziej, ze on moze przeciez przejac kogos z TOP20.
Wazniejsze jest jednak to, jak Iga zareaguje na zmiane. Co Wiktorowski moze zmienic w grze Igi? Jej na pewno brakuje pierwszego serwisu. Czy on jej tego nauczy? To sie okaze. Radwanska serwisu poteznego nie miala i na tym swojej gry nie opierala.
A najwazniejsze jest to, jak Wiktorowski odnajdzie sie w sztabie Igi. Wydaje sie, ze jej psycholog odgrywa tam zbyt duza role. A Iga zdecydowanie ma problemy z psychika, co jest normalne, bo to przeciez mloda dziewucha.
Szkoda by bylo, jesli zle decyzje personalne mialyby miec negatywny wplyw na jej kariere. Dlugo takiej tenisistki mozemy przeciez nie miec

Kazimierz
Kazimierz
1 miesiąc temu

Trzeba by jeszcze zmienić panią psycholog i będą szanse na sukcesy

kol. Zenon
kol. Zenon
1 miesiąc temu

dajcie se spokój z dobrymi radami, siedzicie na dupach przed kompami i wielce „radzicie”. ja uważam, że to przemyslana decyzja, moje dzieciaki tez trenują tenis tylko stołowy i widze na osobistych przykładach, że zawsze po kilku latach wspólpracy coś sie wypala, w zawodniku głównie, bo trener działa wg jakiegoś swojego schematu, u Igi i Sierzputowskiego ten schemat się wypracowywał sam, skoro od początku on bez doświadczenia, a ona była gówniara, ale po dojściu do topki ona też nie jest juz głupią małolatą, tylko doświadczoną zawodniczką i widzi, że coś przestało działać, w jej sytuacji najłatwiej było jej rozstać sie z trenerem, bo psycholożka za bardzo jest w nią „wgryziona” i to raczej ze strony jej powinien wyjść koniec współpracy, a nie od pacjenta, tylko powinno się to odbywać raczej powoli, powolne „wygaszanie” relacji… jeśli tego nie robią to znaczy, że działa. zmiana trenera (lub klubu( zawsze dopinguje do nowej i lepszej pracy, trener też wnosi coś swojego, nowego dla zawodnika, taki facet jak Wiktorowski, który otarł się już o szczyt rankingu ma doświadczenie i nie wiem czemu to tutaj deprecjonujecie, Radwańska miała swoje ograniczenia fizyczne, była po prostu wiotka i nawet najlepiej wyszkolona i wydolna na maxa była za słaba na terminatorów pokroju sióstr Williams czy K.Wozniacki, a i tak w 2016 była 3 w WTA, a miała moment, że była nawet 2, czyli okazała się lepsza niż przynajmniej jedna z sióstr… Pan Sierzputowski juz jest ustawiony na kolejne 10 lat zycia na wysokim poziomie i gratulacje, bo zasłużył. prawie każdy trener kiedyś zostaje zwolniony, a podobno robotę powinno się zmieniąc co 3 lata, bo potem to już tylko rutyna.

Suche Info
20.01.2022

Daily Star: Paul Pogba chce odejść do Realu Madryt

Nie jest tajemnicą, iż Manchester United chciałby zatrzymać w swoich szeregach francuskiego pomocnika. Jakiś czas temu „Czerwone Diabły” przedstawiły Paulowi Pogbie propozycję nowej umowy. Jednak reprezentant Francji na razie nie przedłużył kontraktu z angielskim klubem i wielce prawdopodobne, że w ogóle tego nie zrobi. Francuski zawodnik kończy kontrakt z Manchesterem United w czerwcu, więc wzbudza […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Gdyby Polacy mieli głosować, zastanawiam się jak wysoko znalazłoby się na liście najpilniejszych potrzeb – priorytetowych do rozwiązania problemów – nasze miejsce w rankingu UEFA. Czy na pierwszym? A może jednak trzecim? Czy jednak znalazłby się tak daleko, że aby je dostrzec na hipotetycznej liście, trzeba by użyć tego niedawno wysłanego na orbitę teleskopu? Jest […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

The Telegraph: Everton zainteresowany zatrudnieniem Fabio Cannavaro

Nowego menedżera szuka klub, który jako jeden z zaledwie sześciu nigdy nie spadł z Premier League, a jego poprzednimi szkoleniowcami byli Carlo Ancelotti i Rafael Benitez. Wcześniej mówiło się o tym, że Everton chciał, by Martinez objął pogrążoną w kryzysie drużynę, nie rezygnując tym samym z posady selekcjonera. Miałby więc łączyć obie fuchy. Nie było […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

AFE upomina Barcelonę w sprawie Dembele

Dochodzi coraz więcej informacji na temat przedłużającej się sagi z francuskim skrzydłowym. W sprawę wmieszał się związek zawodowych piłkarzy w Hiszpanii (AFE). Ousmane Dembele nie znalazł się w kadrze FC Barcelony na dzisiejszy mecz Pucharu Króla, w którym rywalem Dumy Katalonii będzie Athletic Bilbao. Wiele wskazuje na to, że Francuza w barwach tego klubu już […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Roginić w rezerwach. Podbeskidzie oczekuje za niego 300 tysięcy złotych

Podbeskidzie Bielsko-Biała przesunęło Marko Roginicia do rezerw i jeśli nie znajdzie się na niego żaden chętny, prawdopodobnie spędzi w nich całą wiosnę aż do końca kontraktu. Jak udało nam się ustalić, pierwszoligowiec oczekuje za napastnika około 300 tysięcy złotych. Saga z Marko Roginiciem trwa od spadku Podbeskidzia z Ekstraklasy. Piłkarz chciał wtedy pozostać na najwyższym […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Radomiak zatrzyma lidera zespołu. Wkrótce przedłużenie umowy

Zimowe okienko transferowe w Ekstraklasie trwa. Jak udało nam się ustalić, w najbliższym czasie poznamy ostateczną decyzję co do przyszłości obrońcy Radomiaka Radom, Mateusza Cichockiego. Kontrakt jednego z liderów beniaminka ligi wygasa wraz z końcem sezonu. W tureckim Belek toczyły się rozmowy w sprawie tego, gdzie Cichocki zagra w przyszłym sezonie. Radomiak Radom od dawna […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Klimek: – Jeszcze nie musi pan kupować stroju Borata!

– Sytuacja finansowa klubu jest wciąż trudna. Udał nam się cud i znaleźliśmy pieniądze, aby dograć do czerwca, ale przed nami dalsze trudne decyzje restrukturyzacyjne, aby zbilansować budżet. Cały czas musimy szukać dodatkowych pieniędzy, aby utrzymać w kolejnych sezonach Ekstraklasę w Mielcu. Żeby zbilansować kolejny sezon, mamy dwa rozwiązania: albo znajdziemy sponsora, który przyniesie odpowiednią […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Kadra coraz droższa. PZPN podwyższył ceny biletów

29 marca reprezentacja Polski rozegra mecz na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Rywalem będą Szwedzi lub Czesi, ale kluczowym pytaniem pozostaje to, o jaką stawkę będzie toczyć się rywalizacji. Jeśli kilka dni wcześniej przegramy z Rosją, drugi marcowy mecz będzie tylko starciem towarzyskim. Jeśli wygramy, powalczymy o wyjazd do Kataru. PZPN podał informacje dotyczące biletów na […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Vagner Love wyląduje w Danii

Wszystko wskazuje na to, że poznaliśmy kolejny przystanek, który na trasie swojej kariery zaliczy Vagner Love. Brazylijczyk, mimo że w czerwcu skończy 38 lat, wciąż budzi zainteresowanie niezłych klubów. Tym razem trafić ma do FC Midtjylland.  Według Fabrizio Romano ruch zostanie oficjalnie potwierdzony w ciągu najbliższych godzin. Vagner Love ma pomóc zespołowi z Herning w […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Premier League jest coraz bardziej toksyczna, ale władze są same sobie winne

Wczoraj Boris Johnson podjął decyzję o normalizacji życia z wirusem COVID-19. Od przyszłego czwartku w Anglii zniknie obowiązek certyfikatów szczepień, noszenia maseczek oraz pracy zdalnej. Dla wielu osób – wreszcie. Dla innych – zbyt wczesna inicjatywa. Uderza jednak to, że konkretną decyzję w sprawie całego kraju podjęto szybciej i łatwiej niż ma to miejsce w […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Bartosz Kwiecień odchodzi z Jagiellonii

Zapadła kolejna decyzja personalna w Jagiellonii Białystok. Piątym piłkarzem, który opuścił klub z Podlasia, jest Bartosz Kwiecień.  Wcześniej z Jagi odszedł Dani Quintana, a Godfrey Stephen (Dinamo Tbilisi), Krzysztof Toporkiewicz (Stomil Olsztyn) i Eryk Matus (Wigry Suwałki) udali się na wypożyczenia (tak jak Luka Gugeszaszwili, ale Gruzin stale przebywa na tej zasadzie w innych zespołach). […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Niech ta telenowela się wreszcie zakończy

Chyba wszyscy stają się już pomału zmęczeni przedłużającym się procesem wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Od rezygnacji Paulo Sousy minie niebawem miesiąc, tymczasem telenowela pod tytułem „poszukiwania nowego trenera” wciąż trwa i wcale nie jest takie pewne, że lada dzień dobiegnie końca. O ile początkowo spokój prezesa Cezarego Kuleszy był w stu procentach zrozumiały, a […]
20.01.2022
Inne sporty
20.01.2022

Mama strzelała gole Hiszpanii, tata zdobywał medale MP, syn gra na ME. Poznajcie historię Pietrasików

Rodzina Pietrasików to prawdziwe sportowe świry. Grzegorz uprawiał handball – przez lata bronił w Anilanie, z którą sięgał po medale mistrzostw Polski. Jego żona Katarzyna grała w piłkarskiej reprezentacji. Ariel wchodzi z przytupem do kadry Patryka Rombla (mecz z Norwegią dziś o 20.30), a nie należy też zapominać o trzy lata młodszej od niego Ewie, […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Wisła w świecie ofert, które spadają z nieba

Przyszedł pół roku temu, niczego spektakularnego nie zdziałał, nie był szalenie perspektywiczny (25 lat), a odchodzi za lepsze pieniądze niż Joel Valencia (wybrany najlepszym piłkarzem ligi), Karol Świderski (dziś reprezentant), Robert Gumny (jedna z perełek renomowanej akademii Lecha) czy Bartosz Bereszyński (ograny na polskich boiskach). Aschraf el Mahdioui, który przenosi się do Al-Taawon za około […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Rangnick o ściągnięciu z boiska Ronaldo: – Być może kiedyś sam będzie w takiej w sytuacji

Manchester United poradził sobie wczoraj z Brentford, wygrywając 3-1, ale w mediach po tym zwycięstwie sporo mówi się też o zachowaniu Cristiano Ronaldo, który nie krył irytacji po tym, gdy został ściągnięty z boiska.  Do zmiany doszło w 71. minucie przy stanie 2-0 dla Czerwonych Diabłów. Portugalczyka decyzją Ralfa Rangnicka zastąpił Harry Maguire, a przy […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Kolejny obrońca opuszcza Arsenal. Kierunek? Włochy

Kolejny zawodnik opuszcza szeregi Arsenalu. Niedawno Sead Kolasinac przeniósł się na stałe do Marsylii, a teraz w jego ślady idzie Pablo Mari. Hiszpan trafił do Udinese Calcio.  Na razie na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu. Wcześniej na podobnych warunkach inny zawodnik Kanonierów, Ainsley Maitland-Niles, wzmocnił AS Romę. 28-letni Mari do Arsenalu trafił w lipcu 2020 […]
20.01.2022
Ekstraklasa
20.01.2022

„W Czechach pisali o mnie: Michal Doleżal. Nie wiedziałem, o co chodzi!”

Zagłębie Lubin zdecydowało, że ich celem transferowym na zimę będzie sprowadzenie napastnika. I tak na Dolny Śląsk trafił Martin Doleżal, jeden z najlepszych strzelców w historii czeskiej ekstraklasy. 31-latek opowiada nam o swoim pierwszym zagranicznym wyjeździe, o reprezentacji kraju, FK Jablonec czy o myleniu go z Michalem Doleżalem, trenerem polskiej kadry skoczków. Jak to jest, […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Koniec Dembele w Barcelonie? „Liczymy, że do transferu dojdzie przed końcem stycznia”

Ousmane Dembele nie znalazł się w kadrze FC Barcelony na dzisiejszy mecz Pucharu Króla, w którym rywalem Dumy Katalonii będzie Athletic Bilbao. Wiele wskazuje na to, że Francuza w barwach tego klubu już nie zobaczymy.  To kolejny odcinek sagi, która wiąże się z rozmowami kontraktowymi w sprawie przedłużenia umowy 24-letniego piłkarza. Jego dotychczasowy kontrakt wygasa […]
20.01.2022