Były reprezentant Polski opuści Ekstraklasę? Klub podjął decyzję [NEWS]

Szymon Janczyk

13 maja 2026, 10:59 • 2 min czytania 23

Reklama
Były reprezentant Polski opuści Ekstraklasę? Klub podjął decyzję [NEWS]

Krótko ma potrwać przygoda Pawła Dawidowicza z polską Ekstraklasą. Były reprezentant Polski rozegrał w Rakowie Częstochowa dziesięć spotkań i jeśli ten bilans się powiększy, to tylko w obecnych rozgrywkach.

Reklama

Według informacji Weszło Paweł Dawidowicz jest bowiem typowany do odejścia z Rakowa Częstochowa. Środkowy obrońca zimą podpisał kontrakt na pół roku z opcją przedłużenia o kolejne miesiące. Tyle że nasze źródła twierdzą, że wspomniana opcja nie zostanie aktywowana.

Ekstraklasa. Paweł Dawidowicz odejdzie z Rakowa Częstochowa

Plan Pawła Dawidowicza zakładał, że odbuduje się, może nawet pokaże w europejskich pucharach i być może ponownie ruszy w świat. Zależało mu na powrocie na rynek włoski, gdzie świetnie się czuł. Dawidowicz miał jednak pecha – doznał kontuzji, nie został nawet zgłoszony do europejskich rozgrywek. Drobne urazy sprawiły, że opuścił kilka spotkań Rakowa. Ostatecznie jego bilans to:

  • dziesięć występów,
  • 453 minuty.

Średnio połówka na mecz – niewiele. Ostatnie spotkanie Dawidowicz rozpoczął na ławce rezerwowych. Raków to widzi, liczy pieniądze i słyszymy, że współpraca nie będzie kontynuowana. Gdzie teraz wyląduje Paweł Dawidowicz? Na pewno będzie ponownie zerkał na wspomniany rynek włoski, gdzie mimo ostatnich perturbacji ma mocną pozycję.

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ O RAKOWIE CZĘSTOCHOWA NA WESZŁO:

SZYMON JANCZYK

fot. Newspix

23 komentarzy
Szymon Janczyk

Liczby, transfery i reportaże. Dobrych historii szukam na całym świecie - od koła podbiegunowego po Rijad. Na Weszło od lat staram się przekazać, że polska piłka też jest ciekawa.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
0
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Ekstraklasa

Reklama