Arkadiusz Milik wróci do Górnika? „Mam dużą sympatię”

Braian Wilma

Autor:Braian Wilma

02 czerwca 2026, 22:20 • 3 min czytania 10

Reklama
Arkadiusz Milik wróci do Górnika? „Mam dużą sympatię”

Kontrakt Arkadiusza Milika z Juventusem obowiązuje do końca czerwca 2027 roku. Czy to oznacza, że w kolejnym sezonie będzie występował w Starej Damie? Niekoniecznie. Jak informowały włoskie media, bardzo prawdopodobne jest rozwiązanie kontraktu z polskim napastnikiem. Co wtedy? Czy 32-latek mógłby wrócić do Górnika Zabrze, klubu, w którym stawiał pierwsze kroki w seniorskiej piłce? Na to pytanie w rozmowie z Kanałem Sportowym odpowiedział sam zainteresowany.

Reklama

Za Arkiem Milikiem już czwarty sezon spędzony w Juventusie. W tym czasie sięgnął z nim po Puchar Włoch, strzelił kilka ważnych goli, ale znacznie więcej było kontuzji, przez które stracił wiele miesięcy gry. W minionym sezonie wychowanek Rozwoju Katowice wystąpił w… dwóch oficjalnych spotkaniach. Pojawił się na boisku w meczach z Sassuolo (21 marca) i Genoą (6 kwietnia), wracając do gry po 22 miesiącach. Początkiem tak długiej pauzy był uraz odniesiony w meczu towarzyskim reprezentacji Polski z Ukrainą przed EURO 2024.

Arkadiusz Milik wróci do Górnika? Być może, ale jeszcze nie teraz

Jakiś czas temu włoskie media informowały, że mimo obowiązującego jeszcze przez rok kontraktu, to może być koniec przygody Arka Milika z Juventusem. Jedną z możliwości jest rozwiązanie jego umowy. Napastnik znajduje się w kręgu zainteresowań kilku włoskich klubów. W Polsce mówiło się z kolei, że o jego sprowadzenie mógłby postarać się Górnik Zabrze, którego dyrektorem sportowym jest Łukasz Milik, starszy brat Arka.

Reklama

Arkadiusz Milik wróci do Górnika? „Rozmawialiśmy o tym”

Czy taki scenariusz jest możliwy? Głos w tej sprawie w rozmowie z Kanałem Sportowym zabrał sam zawodnik.

– Na razie myślę, że to jest za wcześnie i jeszcze o tym nie myślę – przyznał bez owijania w bawełnę Milik. – Chciałbym jeszcze pograć na levelu, na którym byłem dwa lata temu i to jest moim celem. 

32-latek przyznał, że śledził poczynania Górnika w zakończonym już sezonie, w którym Zabrzanie sięgnęli po Puchar Polski i zajęli drugie miejsce w PKO BP Ekstraklasie. Dzięki temu latem zagrają w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Reklama

– Mam do tego klubu dużą sympatię. Bardzo cieszę się ostatnimi sukcesami, to jest duża rzecz dla tego klubu, po tylu latach wygrać Puchar. (…) Jestem dumny, stawiałem tam pierwsze kroki w profesjonalnej piłce. Tak jak powiedziałem, mam sympatię, darzę ten klub ciepłą częścią mojego serca – powiedział piłkarz.

Arkadiusz Milik jest zawodnikiem Juventusu od lata 2022 roku. To jego drugi klub na włoskiej ziemi – wcześniej, przez cztery i pół roku, występował w Napoli. Dla obu tych klubów strzelił w Serie A 49 goli. W samym Górniku grał w latach 2011-2013. Wystąpił tam w 40 meczach, w których strzelił 12 goli.

Fot. Newspix.pl

Reklama
10 komentarzy
Braian Wilma

Miłośnik piłki w każdej postaci. Dziennikarskie szlify zbierał w portalu Futbol News. Od dziecka śledził rozgrywki Premier League, jednak z wiekiem dorósł do prawdziwego futbolu rodem z Ekstraklasy. Jako, że lepiej mu w niebieskim, to szczególnie obserwuje poczynania Lecha i Chelsea.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Ekstraklasa

Reklama