Gholizadeh: Mam nadzieję, że wrócę już w styczniu

Wojciech Piela

28 maja 2026, 12:51 • 2 min czytania 24

Reklama
Gholizadeh: Mam nadzieję, że wrócę już w styczniu

Lech Poznań wywalczył drugie z rzędu mistrzostwo Polski, a jedną z jego głównych postaci był Ali Gholizadeh. Reprezentant Iranu wygrał plebiscyt Weszło na najpiękniejszego gola sezonu za bramkę przeciwko Legii Warszawa w meczu wygranym przez Kolejorz 4:0. Wróciliśmy pamięcią do tamtych chwil, ale też poruszyliśmy temat zerwanych więzadeł w kolanie, które wykluczą go z gry na kilka najbliższych miesięcy. Oto Ali w krótkiej rozmowie z Weszło. 

Reklama

– Gol z Legią? Tak, był wyjątkowy dla mnie. Dziękuję za wyróżnienie. Cieszę się tym bardziej, że to nie był gol po solowej akcji. Wypracowaliśmy go jako drużyna. To była wspaniała kombinacja stworzona wraz z moimi dobrymi kolegami – nie ukrywał Gholizadeh.

Gholizadeh nie zamierza się poddać. „Mam nadzieję wrócić do gry w styczniu”

– To był znakomity rok dla nas. Jesteśmy mistrzami i to jest najważniejsze. Niestety, pod koniec podczas meczu w Lublinie doznałem poważnej kontuzji, ale mam nadzieję, że niebawem wrócę do gry. Wydaje mi się, że byłem w najlepszej formie podczas swojej kariery. Chcę jednak pokazać jeszcze więcej – zaznaczył skrzydłowy Lecha.

Gholizadeh docenił również trenera Nielsa Frederiksena. To pierwszy szkoleniowiec w Polsce od 17 lat, który obronił mistrzostwo Polski. – Jest bardzo doświadczony i mnóstwo się od niego nauczyłem. Dla mnie to najwyższy poziom. Cieszę się, że możemy razem pracować i wierzę, że mnóstwo jeszcze z tego dla siebie wyciągnę. 

Reklama

Po doznaniu kontuzji nie było wiadomo, czy klub przedłuży z nim wygasający w czerwcu kontrakt. Ostatecznie, Gholizadeh podpisał nową roczną umowę i podziękował za wsparcie kibiców. – Kibice Lecha są niesamowici. Zawsze są z nami, zarówno u siebie, jak i na wyjazdach. Doznałem mnóstwo wyrazów wsparcia po kontuzji. To bardzo miłe. 

Niebawem Gholizadeh ma się udać do Iranu i kontynuować swoją rehabilitację. – Wszystko na razie idzie zgodnie z planem. W przyszłym tygodniu będę miał operację. Nie wiem, kiedy wrócę do gry, ale zrobię wszystko, aby w tym dopomóc. Mam nadzieję, że to będzie styczeń – podsumował Irańczyk.

Skrzydłowy Lecha trafił do Poznania latem 2023 roku z belgijskiego Charleroi. W minionym sezonie strzelił w Ekstraklasie sześć goli i zaliczył cztery asysty. Był kluczową postacią ofensywy w rundzie wiosennej, bo to nie tylko gol z Legią, ale i z Piastem czy Koroną. Więzadła zerwał na trzy kolejki przed końcem sezonu.

Reklama

fot. własne

24 komentarzy
Wojciech Piela

Uwielbia sport, czasem nawet próbuje go uprawiać. W przeszłości współtworzył legendarne radio Weszło FM, by potem oddawać się pasji do Premier League na antenie Viaplay. Formaty wideo to jego żywioł, podobnie jak komentowanie meczów, ale korzystanie z języka pisanego również jest mu niestraszne. Wytężone zmysły, wzmożona czujność i mocne zdrowie – te atrybuty przydają mu się zarówno w pracy, jak i życiu codziennym. Żyje nadzieją na lepsze jutro słuchając z zamiłowaniem utworów Andrzeja Zauchy czy Krzysztofa Krawczyka – bo przecież bez przeszłości nie ma przyszłości.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Ekstraklasa

Reklama