Udovicić: Chciałbym dalej grać w Polsce. Walczę też o polski paszport

redakcja

Autor:redakcja

04 października 2021, 14:43 • 2 min czytania

Reklama
Udovicić: Chciałbym dalej grać w Polsce. Walczę też o polski paszport

Żarko Udovicić nie ma w tym sezonie żadnych problemów zdrowotnych. Mimo to bardzo mało gra w Rakowie Częstochowa. Jak dotąd zaliczył trzy występy w Ekstraklasie, jeden w europejskich pucharach i jeden w Pucharze Polski.

Reklama

Serb jednak nie ma o to pretensji i w rozmowie ze Sportowymi Faktami winy szuka raczej w sobie. – W Rakowie konkurencja jest bardzo duża, co oczywiście jest dobre dla każdego zawodnika. Oczywiście, dotychczas grałem mało, ale jestem świadomy, że i tak nie wykorzystałem tych minut tak jak chciałem. Prosty przykład – w Warszawie zagrałem dwanaście minut i po meczu byłem rozczarowany, bo mogłem zrobić więcej dla drużyny, tak w defensywie, jak i w ofensywie. Jasne, dwanaście minut to mało czasu, ale gdy wchodzisz na boisko, to musisz dać coś konkretnego. Lubię dawać konkrety. Miałem dwie sytuacje w Warszawie, jednak brakowało mi dokładności, by zaliczyć asystę. Nawet jeśli dostajesz mało minut, to musisz robić wszystko, by było ich stopniowo coraz więcej – mówi 34-letni pomocnik.

Udovicić nie ukrywa, że w razie odejścia z Rakowa piłkarską przyszłość nadal będzie wiązał z Polską i ani myśli wracać do Serbii. – Do Serbii mogę pojechać tylko po to, by odwiedzić rodziców lub znajomych. Nie ma szans, jeśli chodzi o piłkę. Chciałbym zostać w Polsce i to ona ma pierwszeństwo przy ewentualnych rozmowach w przyszłości. Walczę też o polski paszport – deklaruje zawodnik.

Fot. FotoPyK

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank