Salamon: – Trener Skorża ze sztabem ładnie nas poukładał

redakcja

Autor:redakcja

03 września 2021, 21:27 • 1 min czytania

Reklama
Salamon: – Trener Skorża ze sztabem ładnie nas poukładał

Bartosz Salamon na łamach klubowej strony Lecha Poznań odniósł się do kilku bieżących spraw. Powiedział choćby, że poznański zespół gra w nowym sezonie tak dobrze dzięki świetnej, drużynowej pracy w destrukcji. Chwali też trenera Skorżę, który ma duży wpływ na tę układankę.

Reklama

– W tym momencie dobrze to funkcjonuje. Jeśli chodzi o fazę obronną, to dużo się zmieniło na plus, ale to zasługa pracy całego zespołu. Wiadomo, że kiedy tracimy bramki, to skupiamy się na krytyce obrońców i bramkarza, z kolei kiedy strzelamy gole, to nagradzamy brawami atakujących. Tutaj jednak należy podkreślić, że każdy dokłada swoją cegiełkę i kapitalnie pracuje w destrukcji. Począwszy od Mikaela Ishaka, przez skrzydłowych, Joao Amarala. Każdy w pressingu jest wartością dodaną. Jesteśmy zgranym, jednym blokiem, który broni dostępu do własnej bramki. Nam zresztą z tyłu lepiej się interweniuje, bo te piłki trafiające do atakujących rywala nie są takie komfortowe, a ich sytuacje niezbyt klarowne. Trener ze sztabem ładnie to poukładał, a my koncepcję wcielamy w życie. Tylko w ten sposób, czyli pracując jako jeden organizm, możemy utrzymać taki stan – powiedział obrońca Lecha.

Fot. FotoPyk

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank