Z Jagiellonii do Wisły Płock

redakcja

Autor:redakcja

12 lipca 2021, 16:08 • 1 min czytania

Reklama
Z Jagiellonii do Wisły Płock

Wisła Płock ma dobre wspomnienia ze ściąganiem niechcianych w Jagiellonii piłkarzy. To właśnie w takiej linii ściągano Damiana Szymańskiego, w którym dostrzeżono coś więcej i później piłkarz wylądował w reprezentacji. Teraz płocczanie biorą kolejnego zawodnika, którego nie doceniono w Białymstoku – Damiana Węglarza.

Reklama

Węglarz miał swoje pięć minut w sezonie 19/20. Po tym jak Krsevan Santini okazał się niewypałem, Polak wskoczył do bramki, ale szału nie zrobił. Popełniał niepotrzebne błędy, generalnie – był jednym ze słabszych bramkarzy w lidze.

Dlatego poprzedni sezon przesiedział na trybunach. Pierwszego bramkarza wybierano z duetu Steinbors – Dziekoński. Węglarz poczekał więc na wygaśnięcie kontraktu i latem szukał pracodawcy, który zaufa mu bardziej.

Padło na Wisłę Płock. Wątpliwe wydaje się, by Węglarz przychodził do niej jako pierwszy bramkarz. Krzysztof Kamiński może i zalicza zjazd, ale wciąż to raczej na niego będzie stawiał Maciej Bartoszek. Golkiper związał się z Wisłą do 30 czerwca 2023 roku.

Węglarz ma na swoim koncie 35 meczów w Ekstraklasie. Grał także w Wigrach Suwałki i Zawiszy Bydgoszcz, którego jest wychowankiem.

Reklama

Fot. FotoPyK

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank