Dariusz Dudek trafi do Ekstraklasy? „Dobrze czuje się w Nowym Sączu”

Szymon Janczyk

14 maja 2021, 11:00 • 3 min czytania

Reklama
Dariusz Dudek trafi do Ekstraklasy? „Dobrze czuje się w Nowym Sączu”

Dariusz Dudek trenerem Wisły Płock? Wczoraj wieczorem portal „Meczyki.pl” podały informację o tym, że „Nafciarze” są zainteresowani zatrudnieniem szkoleniowca Sandecji Nowy Sącz. Trener Dudek zwrócił uwagę klubów swoją niesamowitą passą w 1. lidze. „Sączersi” nie przegrali już od 17 spotkań, więc nic dziwnego, że szkoleniowiec odpowiedzialny za taki wynik budzi uznanie. Także na południu Polski, bo Dudek niedawno przedłużył kontrakt z pierwszoligowcem o rok. Co to oznacza dla zainteresowanych?

Reklama

– Trener Dudek dobrze czuje się w Nowym Sączu. Ma zamiar zostać w klubie na kolejny rok – słyszymy, gdy pytamy w klubie o przyszłość szkoleniowca. Nie oznacza to jednak, że kluby z Ekstraklasy nie mają żadnych szans na wyciągnięcie szkoleniowca, który ewidentnie jest na fali. W kontrakcie Dariusza Dudka z Sandecją znalazł się bowiem zapis o tym, że może on odejść w trakcie obowiązywania umowy, jeśli zgłosi się po niego klub z najwyższej ligi. Oczywiście, jeśli spełnione zostaną określone warunki. Czyli: gdy zainteresowany klub wykupi trenera tak, jak kupuje się piłkarzy.

Czy Wisła Płock będzie chciała z takiej opcji skorzystać? Oraz czy sam Dudek będzie chciał skorzystać z szansy akurat u „Nafciarzy”? Na dziś możemy tylko spekulować, ale jednak bliższa wydaje się wersja, którą usłyszeliśmy w klubie.

Czyli „se queda”.

1. liga w Fuksiarz.pl!

Sandecja wygra z Radomiakiem? Przedłużenie passy Dariusza Dudka po kursie 4,60.

Reklama

Sandecja Nowy Sącz walczy o Ekstraklasę

Póki co jednak „Sączersi” skupiają się na walce o miejsce w barażach. Przedłużająca się passa drużyny z Nowego Sącza sprawiła, że choć Sandecja jest wiceliderem Pro Junior System, klub postawił nieco przestawić wajchę. Celem numer jeden jest więc próba dostania się do TOP 6, a nie walka z Resovią o zwycięstwo w programie promującym młodzież. W teorii – jest to jak najbardziej możliwe. Ekipa Dudka traci do Górnika Łęczna i ŁKS-u osiem punktów, jednak ma mecz mniej na koncie. Przed nimi taki terminarz:

  • Radomiak (wyjazd)
  • Arka Gdynia (wyjazd)
  • Chrobry Głogów (dom)
  • GKS Jastrzębie (wyjazd)
  • Puszcza Niepołomice (dom)
  • Górnik Łęczna (wyjazd)

Damian Chmiel: Trener Dudek zmienił zespół mentalnie

Więc przy obecnej formie zespołu można zakładać, że udałoby się zdobyć minimum 12 punktów. Do tego Sandecja ma trochę szczęścia, bo choćby Radomiak w meczu z nimi zagra bez trzech kluczowych piłkarzy. To szansa na to, żeby powalczyć o miano najdłuższej passy bez przegranej w najnowszej historii ligi. Oficjalna strona rozgrywek jako najdłuższe serie wymienia:

  • Raków Częstochowa 18/19 – 23 mecze bez porażki
  • ŁKS Łódź 10/11 – 21
  • Arka Gdynia 15/16, Widzew Łódź 09/10 – 19
  • Zagłębie Lubin 14/15, Sandecja Nowy Sącz 20/21 – 17

Jeśli Sandecja nie przegra w tym sezonie już ani razu, wyrówna rekord Rakowa.

Reklama

SZYMON JANCZYK

fot. Newspix

Szymon Janczyk

Liczby, transfery i reportaże. Dobrych historii szukam na całym świecie - od koła podbiegunowego po Rijad. Na Weszło od lat staram się przekazać, że polska piłka też jest ciekawa.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Kto gra o co w ostatniej kolejce mundialu? Analizujemy

AbsurDB
0
Kto gra o co w ostatniej kolejce mundialu? Analizujemy

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank