Uwaga, piłkarze Ruchu przemówili…

redakcja

Autor:redakcja

16 lipca 2010, 00:08 • 2 min czytania

Reklama

Krzysztof Pilarz po kompromitującym remisie z maltańskimi amatorami (dostał kartkę za grę na czas!) stwierdził, że tak naprawdę to dobry wynik. Ale co tam. Po chwili dopiero zaskoczył. – Jeszcze nigdy w życiu nie grałem w takich warunkach. Mecz w takim upale, na sztucznej trawie to kompromitacja tego klubu. Jestem wykończony. Ledwo stoję na nogach – stwierdził.

Cóż, być może Pilarz spodziewał się, że specjalnie dla niego zbudują tam nowy, klimatyzowany obiekt i zmienią nawierzchnię na taką, która w pełni mu odpowiada. Niestety, nie zdążyli. Skompromitowali się.
W podobnym tonie wypowiedział się Sebastian Olszar. Uwaga. – Nie chcę się usprawiedliwiać, ale stopy mamy odparzone, a nogi obolałe. Miejscowy byli lepiej przygotowani na takie warunki. Mieli chyba inne buty – wyznał.

Reklama

No, mieli inne buty. Przeciwko Ruchowi w ataku grał 36-letni Maltańczyk Gilbert Agius, ale miał lepsze buty, rozumiecie? Gdyby np. wszyscy mieli grać boso, to Olszar zapewne wbiłby z pięć goli. A tak, niestety, przewaga sprzętowa gospodarzy dała znać o sobie. Mówi to Olszar, który niegdyś był w kadrze Portsmouth, a dziś mierzył się między innymi z obrońcą, który też kiedyś występował w Anglii, dokładnie w takich klubach: Sutton United, Barton Rovers, Carshalton Athletic…

Ludzie, zacznijcie się trochę szanować, gdzie wasza sportowa złość? Gdzie godność? Powiedzieć po remisie na Malcie, że „to dobry wynik” i że rywal miał „inne buty”? Jesteście zawodowymi piłkarzami, do jasnej cholery. To przecież zobowiązuje.

Błysnął też trener Fornalik. – 1:1 jest dobrym wynikiem w pucharach. Każdy bramkowy remis to korzystny rezultat. Możemy żałować, że nie udało nam się utrzymać wyniku i w pewnym momencie go podwyższyć. Obydwie drużyny miały swoje szanse. Gratuluję drużynie postawy w tym meczu, bo były obawy, co do tego, jak zniesiemy to spotkanie i jak zaprezentujemy się w tych niedogodnych warunkach – powiedział.

W tych niedogodnych warunkach? Niedogodnych, bo w lipcu było ciepło? A jak niby miało być? Gdyby padał deszcz – też warunki by były niedogodne. Zimno – fatalne. Wiatr? Niewskazany. Czy piłkarze Fornalika oczekują meczów w temperaturze pokojowej?

Reklama

*** DO 150 DOLARÓW BEZ DEPOZYTU! ***
WYPEفNIASZ QUIZ, ODBIERASZ PIENIÄ„DZE NA GRĘ, NICZEGO NIE WPفACASZ
PONAD TRZY MILIONY ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

333 zł za gola Norwegii lub Francji dla nowych graczy STS! (Kurs 1,19 i stawka 2 zł!)

Damian Maniecki
0
333 zł za gola Norwegii lub Francji dla nowych graczy STS! (Kurs 1,19 i stawka 2 zł!)

Weszło

Reklama