Ernest Muci bohaterem transferu? Chce go włoski gigant!

Mikołaj Duda

28 czerwca 2026, 15:03 • 3 min czytania 10

Reklama
Ernest Muci bohaterem transferu? Chce go włoski gigant!

Ernest Muci ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Trabzonsporze i zaprezentował się z na tyle dobrej strony, że klub postanowił definitywnie go wykupić. Wygląda na to, że w tureckim zespole może jednak na długo nie zostać. Bardzo spodobał się działaczom jednego z największych włoskich zespołów i nie jest wykluczone, że wkrótce byłego piłkarza Legii będziemy oglądać już na boiskach Serie A.

Reklama

Jak informują włoskie media, a konkretnie serwis Il Mattino, albański ofensywny pomocnik zwrócił na siebie uwagę działaczy Napoli. W klubie spod Wezuwiusza ma dojść do kilku zmian i możliwe jest, że jedną z nich będzie sprowadzenie byłego piłkarza Legii. Z kolei do Turcji może powędrować dwóch dotychczasowych zawodników z ekipy, którą w ostatnim sezonie prowadził Antonio Conte, a wkrótce stery prawdopodobnie przejmie Massimiliano Allegri.

Klub z Neapolu uważnie obserwuje talent Ernesta Muçiego, ofensywnego pomocnika i skrzydłowego, który bardzo podoba się działaczom „azzurrich” – czytamy we włoskich mediach.

Ernest Muci wkrótce trafi do Włoch? Uważnie obserwują go działacze Napoli

Ernest Muci ma za sobą zdecydowanie najbardziej udany sezon od momentu wyjazdu z Ekstraklasy. Pod sam koniec letniego okienka transferowego trafił na wypożyczenie do Trabzonsporu i to okazało się bardzo dobrym ruchem. W 26 ligowych spotkaniach strzelił aż 11 goli oraz zaliczył cztery asysty. Dodatkowo dołożył cztery trafienia i pięć ostatnich podań w ośmiu występach w krajowym pucharze.

Przekłada się to na bilans 15 bramek oraz dziewięciu asyst w 34 występach w barwach Trabzonsporu. Dla porównania, gdy występował w Besiktasie, to potrzebował 61 spotkań, by strzelić 11 goli oraz dorzucić cztery ostatnie podania. Nic więc dziwnego, że klub zdecydował się na skorzystanie z opcji wykupu, która według medialnych informacji wynosiła 8,5 miliona euro.

Reklama

Albańczyk pokazał się jednak z na tyle dobrej strony, że Trabzonspor może go zbyt długo nie utrzymać. Napoli szuka wzmocnień po tym jak skończyło sezon na drugim miejscu w tabeli Serie A z ponad 10 punktami straty do Interu, który po jednym sezonie odzyskał tytuł mistrzowski. Klub z Neapolu swoją przygodę w Lidze Mistrzów zakończył już na fazie ligowej, a w krajowym pucharze dotarł do ćwierćfinału, w którym uległ Como.

Według podanych informacji Muci może zamienić Turcję na Włochy, a w odwrotnym kierunku może podążyć dwóch innych zawodników. Do Besiktasu, czyli byłego zespołu Albańczyka, którego trenerem jest Vincenzo Italiano, mogą trafić Alex Meret oraz Frank Anguissa. Ich sporym zwolennikiem jest wspomniany włoski szkoleniowiec.

Przypomnijmy, Ernest Muci spędził w Legii trzy lata. Wciąż doskonale pamiętane są jego bramki w europejskich pucharach przeciwko Aston Villi czy trafienie na wagę awansu w eliminacjach przeciwko Austrii Wiedeń. Łącznie w 114 występach 21 razy wpisał się na listę strzelców oraz zanotował 10 asyst. Na koncie ma mistrzostwo Polski, chociaż akurat przy tym sukcesie odegrał marginalną rolę.

Reklama

Fot. Newspix

10 komentarzy
Mikołaj Duda

Legenda w rodzinie głosi, że piłka podobno towarzyszyła mu już podczas narodzin. Jego pierwsze wspomnienia sięgają do MŚ w Brazylii w 2014 roku, kiedy jako siedmiolatek z zafascynowaniem oglądał jak przyszły piłkarz Górnika Zabrze sięga po trofeum. 100% na 100% jego uwagi zajmuje polska piłka. Przy trzeciej godzinie monologu o rezerwowym Radomiaka jego słuchacze często tracą cierpliwość. We wtorek i środę zbiera siły przed czwartkowym wieczorem, spędzanym wspólnie z jego ulubioną Ligą Konferencji. Gdy ktoś się go zapyta o piłkarza o imieniu Lamine, to bez zawahania odpowie Diaby-Fadiga

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Piłka nożna

Reklama