Wolfsburg spadł z ligi, ale Kamiński pozostanie w Bundeslidze

Maciej Piętak

28 maja 2026, 22:14 • 2 min czytania 2

Reklama
Wolfsburg spadł z ligi, ale Kamiński pozostanie w Bundeslidze

Wolfsburg spadł z Bundesligi, ale Jakub Kamiński pozostanie w niemieckiej elicie. Polak został wykupiony przez 1. FC Koeln, w którym brylował w minionym sezonie.

Reklama

Kamiński wciąż w Kolonii

23-latek trafił do ligi niemieckiej latem 2022 roku tuż po zdobyciu mistrzostwa Polski z Lechem Poznań. Zasilił szeregi Wolfsburga, gdzie w pierwszym sezonie grał regularnie – w 31 meczach ligowych zdobył cztery bramki, a ponadto zanotował trzy asysty.

W kolejnych dwóch sezonach wyglądało to jednak gorzej. Rola Kamińskiego zmalała, a sam Polak ani razu w tym okresie nie wpisał się na listę strzelców. Łącznie w barwach Wilków wystąpił w 78 spotkaniach, w których strzelił pięć goli, a także zaliczył dziesięć ostatnich podań.

Reklama

Odnalazł się na wypożyczeniu w 1. FC Koeln, do którego trafił latem minionego roku. W 36 meczach we wszystkich rozgrywkach 23-latek strzelił siedem goli i dorzucił pięć asyst, a na jego punkcie oszalał admin angielskiego konta klubu, który zaczął interesować się nawet polską reprezentacją.

Polak grał niemal wszystko – niezależnie od tego, kto był szkoleniowcem drużyny. Opuścił zaledwie… 28 minut w sezonie ligowym.

Reklama

Jak dyrektor powiedział, tak zrobił

Już w kwietniu dyrektor sportowy Kozłów zapowiadał, że klub zamierza skorzystać z opcji wykupu zawartej w umowie wypożyczenia.

– Skorzystamy z opcji wykupu Kamińskiego. W meczu z St. Pauli po raz kolejny pokazał, jak ważnym zawodnikiem jest dla naszej drużyny – powiedział po zremisowanym 1:1 spotkaniu, w którym Polak zanotował asystę.

Zawodnik będzie kosztować 5,5 miliona euro, a niewykluczone, że już tego lata pójdzie dalej za zdecydowanie wyższą kwotę. W nowym kontrakcie Polak będzie mieć zawartą klauzulę odstępnego, która wynosi 20 milionów euro.

Reklama

Kolonia zakończyła sezon na czternastym miejscu z dorobkiem 32 punktów. Trzy oczka mniej miał Wolfsburg, który w barażach o utrzymanie przegrał z Paderborn po dogrywce i pożegnał się z Bundesligą. Po spadku z klubu odeszli także Jeanuel Belocian, Adam Daghim, Jenson Seelt, Jesper Lindstrom, Jonas Wind, Kevin Paredes, Nicolas Cozza oraz Bartol Franjić.

Z niemieckiej ekstraklasy spadły również Heidenheim oraz FC St. Pauli. Do elity awansowały za to Schalke, SV Elversberg oraz SC Paderborn.

Reklama

Fot. Newspix

 

2 komentarze
Maciej Piętak

Liczy, pisze i komentuje - nie zawsze w tej kolejności. Studiuje matematykę, a wcześniej przewinął się przez redakcje 90minut, FutbolNews oraz Żyjemy Futbolem. Prywatnie kibic Wisły Kraków oraz Chelsea. Ma beznadziejny gust muzyczny, jeszcze gorsze poczucie humoru, ale tyle dobrego, że czasem napisze jakiś niezły tekst

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
La Liga

Alvarez chce transferu. Atletico złoży skargę na Barcelonę

Braian Wilma
0
Alvarez chce transferu. Atletico złoży skargę na Barcelonę

Bundesliga

Reklama
Bundesliga

Zaskakująca historia z Vuskoviciem. Mógł przejść do BVB za grosze

Kacper Korpak
1
Zaskakująca historia z Vuskoviciem. Mógł przejść do BVB za grosze
Bundesliga

Bayern blisko pozyskania nowego obrońcy. Już błyszczy na mundialu

Kacper Korpak
4
Bayern blisko pozyskania nowego obrońcy. Już błyszczy na mundialu