Utytułowany klub zawita do Krakowa! Znamy szczegóły

Kacper Korpak

28 maja 2026, 13:27 • 2 min czytania 16

Reklama
Utytułowany klub zawita do Krakowa! Znamy szczegóły

Ostatnie miesiące nie należały do najłatwiejszych dla kibiców Cracovii. Zespół, który miał walczyć o europejskie puchary, do ostatniej kolejki drżał o ligowy byt. Przed Pasami wciąż wiele znaków zapytania. Jeden z nich jednak został właśnie odkryty. Chodzi o jubileuszowe starcie na obchody 120-lecia klubu. Do Krakowa przyjedzie europejska marka!

Reklama

Początek jubileuszowego roku zaczął się w Krakowie od trzęsienia ziemi, a potem napięcie tylko rosło. Pod koniec lutego w klubie nie było już Elżbiety Filipiak i Mateusza Dróżdża, a przygotowania do obchodów 120-lecia istnienia klubu stały w martwym punkcie. Najważniejszym momentem obchodów jest oczywiście mecz jubileuszowy.

Pasy nie znalazły rywala na to starcie. Co prawda z informacji krążących wokół klubu można było usłyszeć, że prezes Mateusz Dróżdż rozmawiał na ten temat z Ajaksem, natomiast rozmowy nie skończyły się żadnymi konkretami.

Po odejściu wyżej wspomnianej dwójki sprawy organizacyjne spadły na głowy właściciela Roberta Platka oraz wiceprezesów klubu: Murata Colaka i Davida Amdurera. I ostatecznie mecz jubileuszowy się odbędzie.

Mecz Cracovia – Sevilla FC na 120-lecie klubu z Krakowa

19 lipca rywalem Cracovii będzie hiszpańska Sevilla FC. Pochwalił się tym polski klub w oficjalnym komunikacie i specjalnie przygotowanym filmie, zapowiadając: 19 lipca o 16:00 na Stadionie Cracovii spotkają się dwa wielkie kluby, Cracovia i Sevilla. Historia, tradycja, sukcesy i miasta o niepowtarzalnym charakterze połączą się w jednym miejscu, tworząc dzień pełen emocji”.

Reklama

Tak więc, co ciekawe, mecz ten odbędzie się zaledwie kilka godzin przed wielkim finałem mistrzostw świata 2026 i będzie to ostatni tydzień przygotowań do sezonu ligowego 2026/27. W Polsce zacznie się on oczywiście szybciej niż w Hiszpanii.

Według informacji Weszło polski klub zabiegał o spotkanie towarzyskie z jednym z trzech zespołów. Poza Sevillą były to jeszcze:

Reklama
  • Atalanta,
  • Galatasaray.

Padło na Sevillę FC, z którą dogadano się kilka tygodni temu. Działacze Cracovii w maju odwiedzili Andaluzję i obejrzeli mecz z Realem Madryt. Przy okazji odbyły się rozmowy pomiędzy klubami.

W lipcu do Krakowa przyjedzie więc nie tylko Wrexham, ale też były wielokrotny zwycięzca Ligi Europy, który w przeszłości miał w składzie mnóstwo gwiazd, choć aktualnie jest w dużym kryzysie finansowym i sportowym (Sevilla zajęła 13., 17., i 13. miejsce w kolejnych sezonach). Mimo to na boisku zobaczymy kilka naprawdę ciekawych nazwisk. Będą to przykładowo Alexis Sanchez, Nemanja Gudelj czy Djibril Sow. W Sevilli grał też Cesar Azpilicueta, ale dopiero co Hiszpan zakończył karierę po sezonie 2025/26.

fot. Newspix

Reklama
16 komentarzy
Kacper Korpak

Pasjonat polskiej ligi. Wierzy jedynie w Boga i w prawa Ekstraklasy. Nie pogardzi dobrym jedzeniem i polskim żużlem. W przeszłości zamiast grać z kolegami w Minecrafta, oglądał jak Emilijus Zubas w pojedynkę próbował utrzymać GKS Bełchatów w Ekstraklasie. Twierdzi, że dzieci chętniej czytałyby książki, gdyby lekturą w szkole był Hrabia Monte Christo. W życiu chce jedynie pracować przy Ekstraklasie, spełniać marzenia i założyć szczęśliwą rodzinę.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Ekstraklasa

Reklama