Dudek: Barcelonie z Realem brakowało Dembele!

Paweł Paczul

28 października 2025, 15:12 • 2 min czytania 5

Reklama
Dudek: Barcelonie z Realem brakowało Dembele!

Barcelona przegrała 1:2 z Realem Madryt w Klasyku, a jeśli się zastanawiacie dlaczego, to z pomocą przychodzi Jerzy Dudek, który stawia diagnozę – Blaugranie brakowało w składzie Ousmane Dembele.

Reklama

Tą refleksją Dudek podzielił się na antenie Kanału Sportowego:

Praca Xabiego, czyli zablokowanie środka pola, tutaj zdała egzamin, odcięcie Yamala nie było trudne, bo nie było z drugiej strony Dembele czy Gaviego w środku – powiedział Dudek.

Faktycznie, na skrzydle nie było Dembele, ale panie Jurku, to już jakiś czas, w końcu Francuz odszedł z Barcelony latem 2023 roku, czyli dość dawno. Warto więc dodać, skoro już idziemy tą drogą, że Real miał łatwiej, bo w Barcelonie nie ma też już Busquetsa, Griezmanna, Alby, Messiego, a nawet Stoiczkowa i Ronaldinho. Gdyby oni wszyscy w tej Barcelonie byli, mecz mógłby ułożyć się inaczej, choć trudno powiedzieć, czy taki Stoiczkow to by dzisiaj bardzo pomógł.

Reklama

Natomiast i tak Barcelona bez tego Dembele sobie jakoś radzi, już wygrywała Klasyki bez Francuza, a i on odżył w PSG, nawet coś tam wygrał ostatnio, jakąś Złotą Piłkę czy inną Ligę Mistrzów.

Zobaczymy, czy Flick ogarnie ten bajzel i w kolejnych spotkaniach przystosuje się już do grania bez Dembele, bo najwyraźniej mimo wcześniejszych sukcesów jego brak znów jest widoczny.

Rewanż w lidze z Realem w maju. Obie drużyny osłabione. Barcelona bez Dembele, Real bez Ronaldo.

WIĘCEJ O BARCELONIE NA WESZŁO:

Fot. Newspix

Reklama

 

 

5 komentarzy
Paweł Paczul

Na Weszło pisze głównie o polskiej piłce, na WeszłoTV opowiada też głównie o polskiej piłce, co może być odebrane jako skrajny masochizm, ale cóż poradzić, że bardziej interesują go występy Dadoka niż Haalanda. Zresztą wydaje się to uczciwsze niż recenzowanie jednocześnie – na przykład - pięciu lig świata, bo jeśli ktoś przekonuje, że jest w stanie kontrolować i rzetelnie się wypowiedzieć na tyle tematów, to okłamuje i odbiorców, i siebie. Ponadto unika nadmiaru statystyk, bo niespecjalnie ciekawi go xG, półprzestrzenie czy rajdy progresywne. Nad tymi ostatnimi będzie się w stanie pochylić, gdy ktoś opowie mu o rajdach degresywnych.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
14
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

La Liga

Reklama
Ekstraklasa

Lech czeka na kluczową decyzję. Przyszłość jednego z liderów wciąż niepewna

Kacper Korpak
20
Lech czeka na kluczową decyzję. Przyszłość jednego z liderów wciąż niepewna
La Liga

Barcelona szuka zastępcy Lewandowskiego. Nie tylko Alvarez

Maciej Piętak
5
Barcelona szuka zastępcy Lewandowskiego. Nie tylko Alvarez