Po finale Pucharu Polski niejeden kibic ze Szczecina może czuć się zdruzgotany. Kolejny finał, kolejna porażka, a gablota dalej pusta. Nowy właściciel „Portowców” mógł zaznaczyć swoją obecność jakimś trofeum, niemal od razu po wejściu w struktury klubu, ale to się nie udało. Alex Haditaghi nie krył smutku z tego powodu, ale był też dumny ze swojej drużyny. A także między słowami zapowiedział, co stanie się z trenerem Kolendowiczem.

Raczej nikt wśród kibiców Pogoni nie będzie domagał się ścięcia szkoleniowca po porażce z Legią (3:4), ale nigdy nie wiadomo. Nie takie pomysły, nawet w gabinetach włodarzy, mogłyby się pojawić. Słuchając jednak nowego właściciela, nic bardziej mylnego. Jego zdaniem na Robercie Kolendowiczu warto budować projekt Pogoni.
Właściciel jest pewny trenera Kolendowicza w Pogoni
– Uważam, że jest świetnym liderem i trenerem. Wykonuje znakomitą pracę, motywując drużynę. Piłkarze są zjednoczeni, a trener Kolendowicz jest bardzo mądry taktycznie. Jestem jego fanem, ale musimy dać mu odpowiednie narzędzia do rywalizacji. Czyli lepszych, bardziej utalentowanych piłkarzy – powiedział po meczu w mix zone Alex Haditaghi. Podzielamy ten optymizm względem Kolendowicza i zgadzamy się, że musi dostać lepszych piłkarzy. Zwłaszcza do defensywy, bo to ona zawiodła w finale.
Na pewno z perspektywy piłkarzy, całej szatni i kibiców na trybunach dobrze jest słyszeć, że właściciel stoi murem za trenerem. Ten jednak może wykazać się jeszcze bardziej, na przykład zdobywając trzecie miejsce na podium Ekstraklasy. Na cztery kolejki przed końcem sezonu to wciąż możliwe. Dopiero potem będzie dobry moment, żeby pomyśleć, co dalej, choć jedno jest pewne: „Portowcy” będą musieli przejść wiele zmian.
WIĘCEJ O PUCHARZE POLSKI:
- Najlepszy finał Pucharu Polski w XXI wieku! Legia uratowała sezon
- Kowalczyk o Koutrisie: Bardziej ofajdał się niż ja, kiedy miałem miesiąc
- Puchar Polski uratował trenera Legii? “Nie może być współpracy Żewłakow-Feio”
- Koutris i Borges rozłożyli czerwony dywan przed Legią [NOTY POGONI]
- Niekwestionowany bohater finału. Morishita rozniósł defensywę Pogoni [NOTY LEGII]
- Z kim zagra Legia w Lidze Europy?
Fot. Newspix