Legia dobija Baćkę. Najpierw Luquinhas, potem Chodyna [WIDEO]

Aleksander Rachwał

Opracowanie:Aleksander Rachwał

24 października 2024, 22:35 • 2 min czytania 1 komentarz

Legia świetnie zaczęła pierwszą połowę spotkania i powtórzyła to po przerwie z TSC Bačka Topola. Nie minęły dwie minuty, a goście strzelili drugiego gola za sprawą Luquinhasa, a po godzinie gry było już 3:0, dzięki bramce Kacpra Chodyny.

Po dobrym odbiorze gości w środkowej strefie boiska, Morishita błyskawicznie posłał długie podanie do Chodyny. Ten zagrał do Guala, który poradził sobie z rozpaczliwie interweniującą defensywą gospodarzy, po czym zdołał obrócić się i oddać strzał na bramkę. Obrońca Baćkiej zablokował uderzenie Hiszpana, ale dobitka Luquinhasa załatwiła sprawę. Legia prowadzi 2:0.

Drugie trafienie już całkowicie podłamało serbski zespół. Legia z coraz większą swobodą przedostawała się po bramkę Baćkiej, co po godzinie gry wykorzystał Chodyna. Nowy skrzydłowy Wojskowych bez problemów zamknął akcję i dośrodkowanie Vinagre’a.

Zainteresowany futbolem od kiedy jako 10-latek wziął wolne w szkole żeby zobaczyć pierwszy w życiu mecz reprezentacji Polski na mistrzostwach Świata. Na szczęście później zobaczył też Ronaldo wygrywającego mundial, bo mógłby nie zapałać uczuciem do piłki. Niegdyś kibic hiszpańskiej i angielskiej piłki, dziś miłośnik Ekstraklasy i to takiej z gatunku Stal Mielec – Piast Gliwice w poniedziałkowy wieczór.