Probierz: Pokazaliśmy, że potrafimy grać. Defensywa szwankuje

Patryk Stec

Opracowanie:Patryk Stec

16 października 2024, 01:05 • 2 min czytania 8 komentarzy

Selekcjoner Michał Probierz stanął po meczu do rozmowy z TVP Sport, gdzie podsumował szalony mecz na Stadionie Narodowym. W całym spotkaniu padło aż 6 bramek.

Pokazaliśmy, że potrafimy grać agresywnie, ale dwie bramki straciliśmy zdecydowanie za łatwo – mówił Michał Proberz przed kamerami TVP Sport po meczu. – Widać było, że ten mecz miał fazy i nie było łatwo. Tym bardziej chwała zespołowi, że się podniósł. No i tym bardziej szkoda tej okazji, którą miał Kamiński na 3:3. Pokazaliśmy jednak dziś, że potrafimy grać. Każdy chce wygrywać, ale dziś jeszcze nam czegoś zabrakło. Defensywa szwankuje i dwa gole straciliśmy dziś w statycznych sytuacjach. Kubie Moderowi brakuje jeszcze rytmu meczowego, w 60. minucie nie mógł już grać na odpowiedniej intensywności, ale nie możemy sobie pozwolić, jako polska piłka, by tracić jego potencjał.

Z tymi błędami w obronie jest tak, że ktoś czasem jakiś zrobi i limit nie jest wyczerpany. Dla mnie najważniejsze jest po tym meczu to, że pokazaliśmy charakter. Piątkowski wszedł w trudnym momencie i pokazał się z dobrej strony. To świadczy o tym, że może kandydować do gry – oby takich grających w swoich klubach zawodników było więcej. Będziemy się dalej rozwijać, ale defensywę musimy poprawić, bo bez szczelnej defensywy nie da się wygrywać meczów.

Od dziecka fan Realu Madryt i hiszpańskiej piłki, ale nieobce są mu realia klubów z niższych lig. Dużą część wolnego czasu spędza na czytaniu książek o służbach specjalnych, polityce i grze w Football Managera. Ma licencję UEFA C, więc ma papier na używanie słów "tercja", "baza" i "półprzestrzeń".