Mateusz Praszelik z pierwszym golem we Włoszech

Aleksander Rachwał

Opracowanie:Aleksander Rachwał

15 września 2024, 19:14 • 1 min czytania 3 komentarze

Mateusz Praszelik zdobył bramkę w spotkaniu Serie B, w którym jego Südtirol pokonał na wyjeździe Reggianę. To pierwsza bramka Polaka od momentu transferu do Włoch ze Śląska Wrocław.

23-latek zaczął spotkanie ławce rezerwowych. Zespół Polaka wyszedł na prowadzenie w siedemnastej minucie po golu Salvatore Moliny. Drużyna z Reggio Emilia wyrównała za sprawą wypożyczonego z Genoi Manolo Portanovy, ale jeszcze przed przerwą ponowne prowadzenie gościom dał Tommaso Arrigoni.

Były zawodnik Legii Warszawa i Śląska Wrocław pojawił się ma boisku w 66. minucie, zmieniając Daniele Casiraghiego. Już 12 minut później wykorzystał podanie innego rezerwowego, Albańczyka Silvio Merkaja i ustalił wynik spotkania na 3:1 dla drużyny z Bolzano.

Dla Praszelika to pierwsze trafienie od momentu, kiedy opuścił Polskę. Sztuka ta nie udała mu się w Serie A w barwach Verony, ani w Serie B, gdzie wcześniej reprezentował Cosenzę.

Südtirol po rozegraniu 9 z 10 meczów piątej kolejki Serie B zajmuje czwarte miejsce.

Zainteresowany futbolem od kiedy jako 10-latek wziął wolne w szkole żeby zobaczyć pierwszy w życiu mecz reprezentacji Polski na mistrzostwach Świata. Na szczęście później zobaczył też Ronaldo wygrywającego mundial, bo mógłby nie zapałać uczuciem do piłki. Niegdyś kibic hiszpańskiej i angielskiej piłki, dziś miłośnik Ekstraklasy i to takiej z gatunku Stal Mielec – Piast Gliwice w poniedziałkowy wieczór.