Kozubal: Czujemy wielki niedosyt. Powinniśmy zmienić losy spotkania

Patryk Stec

Opracowanie:Patryk Stec

27 lipca 2024, 23:33 • 1 min czytania 4 komentarze

Lech Poznań przegrał z Widzewem Łódź 1:2. O porażce zadecydował szczególnie początek spotkania, gdy w ciągu 10 minut gospodarze strzelili dwa gole. Widzew miał więcej sytuacji, lecz nie potrafił ich wykorzystać. W drugiej połowie piłkarze z Wielkopolski grali o wiele lepiej, ale nie zdołali doprowadzić do remisu.

Czujemy wielki niedosyt – mówił w programie Liga+ po meczu Antoni Kozubal. – Rywale mieli dużo sytuacji, my też. Szkoda, że nie zamieniliśmy ich na bramki. Drugą połowę kontrolowaliśmy i powinniśmy w niej zmienić losy spotkania.

Wcześniej młody piłkarz Lecha grał na wypożyczeniu do GKS-u Katowice, gdzie był ważną postacią. Dziennikarz Canal+ prowadzący program zapytał Kozubala o różnicę między 1. ligą a Ekstraklasą. – Myślę, że w 1. lidze było mniej czasu na podjęcie decyzji, ale tutaj jest o wiele więcej jakości. Każde złe przyjęcie, złe podanie… kończy się stratą. W 1. lidze częściej można było liczyć na przypadek lub niefortunne zagranie przeciwnika – ocenił pomocnik Lecha Poznań.

Od dziecka fan Realu Madryt i hiszpańskiej piłki, ale nieobce są mu realia klubów z niższych lig. Dużą część wolnego czasu spędza na czytaniu książek o służbach specjalnych, polityce i grze w Football Managera. Ma licencję UEFA C, więc ma papier na używanie słów "tercja", "baza" i "półprzestrzeń".