Dominik Marczuk zdecydował się na zmianę klubu tuż przed zamknięciem okienka transferowego. Jak poinformował dziennikarz Tom Bogert na platformie X, Real Salt Lake City osiągnął porozumienie z FC Cincinnati w sprawie transferu skrzydłowego reprezentanta Polski.

Zdaniem dziennikarza do finalizacji formalności doszło przed godziną 07:00 czasu polskiego (01:00 lokalnego), umożliwiając zarejestrowanie przejścia jeszcze przed zamknięciem okienka transferowego w MLS. Szczegóły dotyczące kwoty odstępnego i długości kontraktu mają zostać ujawnione po oficjalnym ogłoszeniu przez kluby.
Dominik Marczuk zamienia Real Salt Lake City na FC Cincinnati
Marczuk, który rok temu przeniósł się do USA z Jagiellonii Białystok, w barwach Realu Salt Lake City rozegrał 31 spotkań, zdobywając dwie bramki oraz zaliczając cztery asysty.
FC Cincinnati, klub z regionu Ohio, aktualnie przewodzi Konferencji Wschodniej MLS i w 2023 roku zdobył Tarczę Kibiców za najlepszy bilans punktowy w sezonie zasadniczym.
21-letni Marczuk ma na koncie jeden występ w reprezentacji Polski. Skrzydłowy pojawił się na boisku w przegranym 1:5 meczu z Portugalią i strzelił wówczas honorową bramkę.
CZYTAJ WIĘCEJ O TRANSFERACH NA WESZŁO:
- Oficjalnie: Bosko Sutal piłkarzem Cracovii
- Z Motoru Lublin do Puszczy Niepołomice. Zaskakujący ruch
- Dobrze znany polskim kibicom Hiszpan w Stali Mielec
Fot. Newspix.pl