Absurdalne decyzje sędziów – ten temat zdominował dzisiejszą “Ligę Minus”. Podczas omawiania kontrowersji z meczu Legia – Śląsk (3:1) Wojciech Kowalczyk zwrócił również uwagę na to, co przez 20 minut działo się na linii sędzia – Marc Gual. “Kowal” w mocnych słowach powiedział też, jak w podobnej sytuacji zachowałby się jego zdaniem Szymon Marciniak.
Mecz prowadził Damian Kos i wydaje się, że powinien pokazać dwie czerwone kartki: Tudorowi Balucie oraz Arturowi Jędrzejczykowi. Wojciech Kowalczyk zwrócił uwagę jeszcze na coś innego: na fakt, jak długo podczas meczu arbiter dyskutował z Markiem Gualem.
Ja się zastanawiałem podczas tego spotkania, ile czasu może spędzić sędzia, dyskutując. Jeżeli ma żonę, to więcej czasu spędził na dyskusjach z Gualem. Przecież oni co chwilę sobie chodzili i dyskutowali. Ja nie wiem, o czym, nie mamy nasłuchu, ale to było jakieś żenujące, że nie potrafił go utemperować – powiedział “Kowal”.
A po chwili dodał: Bez względu na to, co ostatnio Szymon Marciniak odwalił na VAR-ze, on podszedłby do tego Guala i kazałby mu: zamknij mordę, graj w piłkę, bo to jedyne, za co ci płacą. A nie gadanie. Wypad. A tutaj 20 minut spotkania i Gual do sędziego, a sędzia do Guala.
Cały program obejrzycie tutaj:
WIĘCEJ O PIŁCE NA WESZŁO:
- Hat trick! Trzy niedzielne mecze z sędziowskimi kontrowersjami
- Znamy pary półfinałowe Pucharu Polski
- Lewandowski pobił rekord i chce go wyśrubować