Szalona końcówka w meczu polskiej drużyny. Co tam się działo?!

Kacper Marciniak

Opracowanie:Kacper Marciniak

17 października 2024, 20:58 • 2 min czytania 0 komentarzy

Industria Kielce odniosła trzecie zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzów. Więcej jednak niż o samym wyniku, będzie w najbliższym mówić się o końcówce meczu polskiej ekipy z Kolstadem Håndball. Doszło w niej do niesamowitych rzeczy.

W meczu kielczan z Norwegami wydarzenia boiskowe na początku dominowali ci drudzy, ale z czasem rywalizacja stała się bardzo wyrównana. Do szatni oba zespoły schodziły przy stanie 17:17. W drugiej połowie inicjatywa znalazła się po stronie Industrii, która miała nawet sześć bramek zapasu i wydawało się, że spokojnie dowiezie bezpieczny wynik do końca. Tak się jednak nie stało.

Na kilkadziesiąt sekund przed końcem spotkania drużyna Tałanta Dujszebajewa miała tylko bramkę przewagi (32:31). Wówczas pozycję do rzutu próbował wywalczyć Jorge Maqueda, który upadł na parkiet. Można było odnieść wrażenie, że Hiszpan został sfaulowany, ale innego zdania byli sędziowie. Tym samym akcja przeniosła się na drugą stronę – a więc Kolstad mógł wywalczyć cenny remis. I choć faktycznie, rywale kielczan okazali się skuteczni, to mecz i tak przegrali. Wszystko przez… celny rzut Artioma Karalioka z własnej połowy w ostatnich sekundach. Zobaczcie sami:

Po raz kolejny przekonaliśmy się, że piłka ręczna to jedna z tych dyscyplin, która przynosi najwięcej emocji.

Na Weszło chętnie przedstawia postacie, które jeszcze nie są na topie, ale wkrótce będą. Lubi też przeprowadzać wywiady, byle ciekawe - i dla czytelnika, i dla niego. Nie chodzi spać przed północą jak Cristiano czy LeBron, ale wciąż utrzymuje, że jego zajawką jest zdrowy styl życia. Za dzieciaka grywał najpierw w piłkę, a potem w kosza. Nieco lepiej radził sobie w tej drugiej dyscyplinie, ale podobno i tak zawsze chciał być dziennikarzem. A jaką jest osobą? Momentami nawet zbyt energiczną.