Koniec banicji. Zalewski zagrał w barwach Romy

Autor:Bartosz Lodko

06 października 2024, 20:18 • 1 min czytania 0 komentarzy

Nicola Zalewski rozegrał w niedzielę swój pierwszy ligowy mecz od 1 września. 22-latek wystąpił w zremisowanym 1:1 starciu z Monzą.

Wahadłowy w ostatnich tygodniach był odsunięty od składu Romy ze względu na brak zgody na transfer do tureckiego Galatasaray w trakcie letniego okna transferowego. Zalewski od zeszłego tygodnia ponownie trenował z całą drużyną, a w sobotę klub ogłosił, że trener Ivan Jurić znalazł dla 22-latka miejsce w kadrze meczowej.

Reprezentant Polski rozpoczął potyczkę z Monzą na ławce rezerwowych. Na boisku zameldował się już w 20. minucie spotkania, gdyż kontuzji nabawił się Stephan El Shaarawy. Jak się zaprezentował? Nie najgorzej. Łącznie zanotował 55 kontaktów z piłką, trzy kluczowe podania i wygrał 5/8 pojedynków.

AS Roma objęła prowadzenie w 61. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Artem Dowbyk, lecz wypuściła je dziewięć minut później – wyrównującą bramkę zdobył Dany Mota.

W najbliższej kolejce „Giallorossi” zmierzą się z mistrzem Włoch, Interem.

Swoją przygodę z Weszło, a w zasadzie z Weszło Junior, z którym jest związany od pięciu lat, rozpoczął od zagranicznego reportażu. Co prawda z oddalonej o kilkanaście kilometrów od polskiej granicy Karwiny, ale to już szczegół. Ma ten problem, że naprawdę za żadną drużynę nie trzyma kciuków, chociaż czasem może i by chciał.