Niespodzianka w Reims. PSG z pierwszą stratą punktów w sezonie [WIDEO]

Mikołaj Wawrzyniak

Opracowanie:Mikołaj Wawrzyniak

21 września 2024, 23:23 • 1 min czytania 0 komentarzy

Luis Enrique nie może być dzisiaj zadowolony z postawy swoich podopiecznych. PSG tylko zremisowało na wyjeździe ze ekipą Stade de Reims 1:1, tym samym tracąc pierwsze punkty w tym sezonie w Ligue 1.

Już na początku spotkania paryżan „ukąsił” Keito Nakamura, wykorzystując w 9. minucie nieporadność defensorów PSG w ich własnym polu karnym.

Sensacyjny wynik utrzymywał się aż do 68. minuty meczu. Wtedy wyrównanie gościom dał Ousmane Dembele, pokonując golkipera Reims, Yehvanna Dioufa. Podopieczni Luisa Enrique mieli optyczną przewagę w grze i w liczbie oddanych strzałów, ale rezultat już nie uległ zmianie. Niespodzianka stała się faktem.

Mimo dzisiejszej straty punktów, paryżanie po pięciu kolejkach Ligue 1 przewodzą w tabeli. Najbliższy swój mecz rozegrają w piątek. Na Parc des Princes podejmą Rennes.

Złośliwi powiedzą, że to brak talentu uniemożliwił mu występy na piłkarskich salonach. Rzekomo zbyt często sprawdzała się słynna opinia kibica Podbeskidzia, by „grać na Wawrzyniaka, bo jest cienki”. On pozostaje jednak przy tezie, że Wawrzyniak w polskiej piłce może być tylko jeden i nie śmiał odbierać tego zaszczytnego miana Panu Jakubowi. Kibicowsko najbliżej mu do Lecha Poznań, ale jest koneserem całej naszej kochanej Ekstraklasy do tego stopnia, że potrafi odróżnić Bergiera od Bejgera. Od czasów trenera Rijkaarda lubi napawać się grą Barcelony, choć z nią bywało różnie. W wolnych chwilach często sięga po kryminały, zwłaszcza niestraszny mu Mróz.