U-21: Wygrywamy z Bułgarią. Polacy dalej w grze o awans na mistrzostwa Europy

Opracowanie:Bartosz Lodko

10 września 2024, 20:13 • 2 min czytania 4 komentarze

Reprezentacja Polski do lat 21 wygrała 3:1 z Bułgarią w meczu 8. kolejki eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy. Podopieczni Adama Majewskiego pozostają w grze o awans na turniej.

Wtorkowy mecz źle rozpoczął się dla przyjezdnych. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Emil Tsenov, który strzałem z kilku metrów pokonał Kacpra Tobiasza.

„Biało-czerwoni” wzięli się za odrabianie strat po zmianie stron. W 51. minucie do wyrównania doprowadził Filip Szymczak z Lecha Poznań, a kilka minut później bramkę zdobył Tomasz Pieńko z Zagłębia Lubin. Przy obu trafieniach asystę zanotował Kacper Kozłowski, którego w końcówce zmienił Michał Rakoczy.

„Kropkę nad i” w ostatnim kwadransie gry postawił Jakub Kałuziński, który wykorzystał rzut karny.

Polacy z dorobkiem 18 „oczek” zajmują obecnie drugą pozycję w grupie D. Do prowadzących Niemców tracą cztery punkty. Na mistrzostwa Europy U-21 awansują zwycięzcy grup, trzy zespoły z najwyższym dorobkiem punktowym, które zajmą drugą lokatę oraz trzech zwycięzców play-offów.

Bułgaria 1:3 Polska

(Tsenov 29′ – Szymczak 51′, Pieńko 55′, Kałuziński 78′)

Swoją przygodę z Weszło, a w zasadzie z Weszło Junior, z którym jest związany od pięciu lat, rozpoczął od zagranicznego reportażu. Co prawda z oddalonej o kilkanaście kilometrów od polskiej granicy Karwiny, ale to już szczegół. Ma ten problem, że naprawdę za żadną drużynę nie trzyma kciuków, chociaż czasem może i by chciał.