Arteta w ostry sposób skomentował pracę arbitra podczas meczu z Brighton

Radosław Laudański

Opracowanie:Radosław Laudański

31 sierpnia 2024, 18:51 • 2 min czytania 2 komentarze

Mikel Arteta odniósł się do decyzji sędziego Chrisa Kavanagha, który w 49. minucie meczu z Brighton wyrzucił z boiska Declana Rice’a. Arsenal zremisował to spotkanie 1:1, a trener „Kanonierów” nie krył irytacji w wywiadzie pomeczowym.

Declan Rice otrzymał drugą żółtą kartkę za kopnięcie piłki, gdy od stałego fragmentu miał zacząć Brighton. Przynajmniej na taki przepis będzie powoływał się arbiter. Szkoleniowiec Arsenalu odnosząc się do decyzji sędziego Kavanagha zwraca uwagę przede wszystkim na brak konsekwencji w jego decyzjach i podkreśla, że jego zdaniem Rice celowo nie kopnął tej piłki, że był to przypadek.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że wyrzucenie z boiska reprezentanta Anglii to był kluczowy moment tego spotkania. Po zmianie stron „Mewy” zaczęły łapać przewagę i w 58. minucie Joao Pedro wyrównał stan meczu.

Jestem zdumiony. Jestem zdumiony, ponieważ zastanawiam się, jak niespójne mogą być decyzje arbitra? W pierwszej połowie mieliśmy dwie podobne sytuacje i nie było żadnej reakcji. W drugiej, w dodatku w takim miejscu, zupełnie inna decyzja. Declan został trafiony piłka i nie widział rywala, który biegł w jego stronę. Zgodnie z przepisami mógł wyrzucić Rice’a z boiska. Zgodnie z przepisami mógł też pokazać czerwoną kartkę rywalowi. Wtedy gralibyśmy dziesięciu na dziesięciu. Takie rzeczy na tym poziomie mnie zadziwiają – wyjaśnił Arteta podczas wywiadu w mixed zone.

Zarówno decyzja sędziego, jak i wypowiedź Artety mogą polaryzować kibiców angielskiej piłki. Arsenal w następnej kolejce Premier League na wyjeździe zagra z Tottenhamem. Ze względu na karę indywidualną spotkanie opuści Declan Rice.

Urodzony w tym samym roku co Theo Hernandez i Lautaro Martinez. Miłośnik wszystkiego co włoskie i nacechowane emocjonalną otoczką. Takowej nie brakuje również w rodzinnym Poznaniu, gdzie od ponad dwudziestu lat obserwuje huśtawkę nastrojów lokalnego społeczeństwa. Zwolennik analitycznego spojrzenia na futbol, wyznający zasadę, że liczby nie kłamią. Podobno uważam, że najistotniejszą cnotą w dziennikarstwie i w życiu jest poznawanie drugiego człowieka, bo sporo można się od niego nauczyć. W wolnych chwilach sporo jeździ na rowerze. Ani minutę nie grał w Football Managera, bo coś musi zostawić sobie na emeryturę.