LIVE: Trzy punkty zostają w Łodzi! Widzew lepszy od Lecha

Autorzy:Radosław Laudański Patryk Stec

27 lipca 2024, 14:19 • 1 min czytania 17 komentarzy

Rozpoczynamy sobotnie zmagania w naszej Ekstraklasie. Na dzień dobry spotkanie Stali Mielec z GKS-em Katowice, które odbędzie się o godzinie 14:45. To mecz, który ma odróżnić chłopców od mężczyzn. Z kolei o 17:30 Radomiak podejmie mistrzów Polski, czyli Jagiellonię. Zobaczymy starcie drużyn, które bardzo dobrze weszły w nowy sezon i znajdują się w wybornych nastrojach. Na deser elektryzujące starcie Widzewa Łódź z Lechem Poznań o 20:15. Podopieczni Nielsa Frederiksena osłabieni po odejściach Filipa Marchwińskiego i Kristoffera Velde powalczą o drugie z rzędu zwycięstwo.

Transmisja Live

22:24

Dobranoc!

Dzisiaj mieliśmy dwa elektryzujące spotkania i mecz Stali Mielec z GKS-em Katowice. To był dobry dzień z naszą kochaną Ekstraklasą!

Zapraszamy już na kolejną RELACJĘ LIVE z niedzielnych spotkań:

• Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin, 14:45
  • Piast Gliwice - Śląsk Wrocław, 17:30
  • Korona Kielce - Legia Warszawa, 20:15
22:15

KONIEC! 2:1 DLA WIDZEWA

Koniec spotkania! Widzew dotrwał do końca! Lech Poznań zagrał o wiele lepiej w drugiej połowie, ale nie zdołał strzelić wyrównującej bramki. Świetna pierwsza część meczu w wykonaniu łodzian pozwoliła im wywalczyć trzy punkty.
22:13
W ostatniej minucie mieliśmy zamieszanie pod polem karnym Widzewa, ale łodzianie ofiarnie się bronili.
22:13
Będą długie dyskusje:
22:08
Schodzi Kozubal, wchodzi Salamon. Zmiana na wrzutki?
22:07
Siedem minut doliczone. Lech ma sporo czasu, aby dogonić przeciwnika. Widzew - żeby domknąć mecz.
22:02
21:58
Mamy nadal 2:1, a Lech razem z doliczonym czasem gry ma około 10 minut na wyrównanie wyniku.
21:57

ANULOWANY GOL

Jednak nie ma gola. Szymon Marciniak anulował bramkę po konsultacji z VAR.
21:56

2:2! LECH WYRÓWNUJE

Joel Pereira dośrodkował na 12. metr na głowę Dino Hoticia. Ten celnie strzelił koło prawego słupka bramki Widzewa. VAR sprawdza jeszcze sytuację pod kątem pozycji spalonej.
21:54
Na stadionie dzisiaj 17 527 kibiców. Niby to już normalka na Widzewie, ale tak czy owak fajnie to wygląda
21:46
Lech przejął kontrolę nad grą. Widzew niebezpiecznie się cofnął. W międzyczasie zmiana w drużynie gospodarzy.

21:32
Widzew stara się grać mądrze. Tylko, gdy łodzianie widzą, że Lech ma lepszy fragment, to przejmują piłkę i zwalniają grę.
21:25
Lirim Kastrati leży na murawie po starciu z Ishakiem. Zawodnik Widzewa trzyma się za bark, ale powinien zostać na boisku.
21:22

RUSZYLI!

Od samego początku Lech przy piłce. Można przypuszczać, że ekipa z Poznania będzie chciała jak najszybciej zdobyć wyrównującą bramkę.
21:19
Powoli wracamy na drugą część meczu.

Za kilka minut Szymon Marciniak rozpocznie drugi rozdział tej konfrontacji.
21:17
21:10
- Nie powinnyśmy być zaskoczeni tym, że Widzew zaczął tak odważnie. Coś musimy zmienić w drugiej odsłonie, musimy zagrać lepiej. Nie może to wyglądać w ten sposób - mówił przed kamerami Canal+ Adriel Ba Loua.
21:04

PRZERWA!

Świetny mecz w Łodzi. Lepiej w mecz wszedł Widzew, ale im dalej, tym lepiej wyglądał Lech. W końcówce połowy drużyna Frederiksena zdobyła bramkę kontaktową, która pozwoli jej realnie walczyć o punkty.
21:01

GOL DLA LECHA!

Lech łapie kontakt dzięki Ishakowi. Piękna akcja Lecha Poznań, po serii kilku podań piłka trafiła do Szweda, który płaskim strzałem po długim słupku pokonał Gikiewicza!
20:56
Całe szczęście Niels Frederiksen nie jest już młodym trenerem, bo po tej połowie zająłby się nim stary-nowy wicedyrektor ds. rozwoju młodych trenerów.

20:52
20:50
Lech naciskał, ale Widzew przejął piłkę, uspokoił grę, aby po chwili ją zdynamizować i tworzyć zagrożenie pod bramką rywala. Widzew musi wykorzystać kolejne okazje, bo 2:0 to niebezpieczny wynik, o czym dzisiaj przekonała się Jagiellonia.
20:47
Piłka w siatce! Joel Pereira strzelał, ale Ishak faulował Rafała Gikiewicza. Szymon Marciniak oczywiście nie uznał gola.
20:45
20:45
20:43
20:42
Dośrodkowanie Kastratiego, piłka idealnie leciała do Cybulskiego, który prawdopodobnie strzeliłby gola. Jednak w ostatniej chwili futbolówkę zabrał mu Łukomski. Panowie sobie nie krzyknęli. Błąd w komunikacji.
20:39
Groźny strzał Alvareza, ale świetna obrona Bartosza Mrozka!
20:37
Kolega robi content
20:34
Lech powoli łapie rytm, więc nie wykluczamy powtórki z wcześniejszego spotkania. I w sumie nie mielibyśmy nic przeciwko, bo emocji nigdy za wiele.
20:29

2:0 DLA WIDZEWA!

Strzał Frana Alvareza z rzutu wolnego, rykoszet i piłka przeleciała obok Bartosza Mrozka. Piorunujący początek Widzewa!
20:21
20:21

GOL! 1:0 DLA WIDZEWA

Sypek dostał podanie na prawe skrzydło od Łukowskiego, a zawodnik Widzewa oddał strzał po ziemi po długim słupku bramki strzeżonej przez Mrozka.
20:13
Dzisiaj sędziuje najlepszy sędzia świata - Szymon Marciniak.
20:13
Publika w Łodzi już się rozgrzewa, zawodnicy w tunelu szykują się do wyjścia. Za moment ruszamy!

19:37
Za nami ciekawe meczycho, przed nami miejmy nadzieję jeszcze lepsze. O 20:15 w Łodzi na murawę wybiegną ekipy Widzewa i Lecha Poznań!
19:34
Leandro (Radomiak) po meczu dla C+:

- Trener prosił w przerwie byśmy z Luizao zmienili mecz. Zrobiliśmy to, co trenowaliśmy przez cały tydzień. Jagiellonia to bardzo dobry zespół, jakościowi zawodnicy. Strzeliliśmy na 2:2, dochodziliśmy do nich. Mieliśmy sytuacje. Szkoda, że nie wpadło. Nie możemy popełniać takich błędów jak w końcówce.
19:27
Taras Romańczuk (Jagiellonia) dla C+ po meczu:

Dzisiaj spotkały się dwa zespoły, które grają ofensywny futbol i zbyt dużo nie myślą o defensywie, więc zapowiadało się fajne widowisko. Fajna atmosfera i myślę, że fajny mecz do oglądania.
19:23

KONIEC! 3:2

Świetny mecz w Radomiu. Piękne bramki Kubickiego, wielki powrót Radomiaka. Na końcu pragmatyczny Villar, dający trzy punkty mistrzom Polski. Radomiak mógł w tym spotkaniu wywalczyć trzy punkty, ale zabrakło skuteczności w drugiej połowie. Jagiellonia grała słabo, ale wygrała. To też sztuka wygrywać mecze, które źle się układają.
19:19

ZMIANA - RADOMIAK

Na ostatnie minuty wchodzą Cielemęcki i Sarmiento. Na ławce meldują się Peglow i Vagner.
19:18

Miki Villar! 3:2!

Hiszpan dostał piłkę i z ostrego kąta strzelił między nogami bramkarza Radomiaka. Gra Jagiellonii wyglądała źle, ale bramka wszystko zmienia!

Trener Siemieniec robi zmiany:
Schodzą: Sacek, Imaz
Wchodzą: Stojinović, Skrzypczak
19:14
Lepszej szansy na trzy punkty piłkarze z Radomia już nie będą mieć! Peglow dostał prostopadłą piłkę na sam na sam z bramkarzem, ale postanowił wybić piłkę tam, gdzie kiedyś w trakcie rzutu karnego przeciwko Bayernowi wybił Sergio Ramos.
19:12
Ogromna przewaga Radomiaka w strzałach - 24 do 8.
19:07
Jagiellonia nie wyszła na drugą połowę. Jak podopieczni trenera Siemieńca się nie obudzą to mogą wrócić do Białegostoku bez punktów
19:06

GOL! 2:2

Pytałem na początku połowy czy Radomiak wróci do gry. No to wrócił. Mamy remis w Radomiu, gola strzela Rocha!
19:03
Cichocki po cichu stanął na długim słupku przy rzucie rożnym. Obrońcy Jagiellonii go nie zauważyli, a ten otrzymał piłkę i próbował oddać strzał na bramkę. W ostatniej chwili został zablokowany.
19:00

ZMIANA - JAGIELLONIA

Schodzą: Kubicki i Marczuk
Wchodzą: Villar i Nguiamba
18:57
Radomiak znowu był blisko! Vagner dostał piłkę na nogę na 7-8 metr i trafił minimalnie koło słupka. Jagiellonia może mieć kłopoty jak czegoś nie zmieni.
18:53
Grzesik dostał piłkę na lewe skrzydło, ostro dośrodkował do Rochy, a ten próbował strzelać z pierwszej piłki, ale został zablokowany przez obrońcę z Białegostoku. Dzieje się!
18:52

Schodzi Diaby-Fadiga, wchodzi Pululu. Słabiutki występ Francuza z Jagiellonii.
18:50
GOL NA 1:2
18:43
Trzecia bramka w tym sezonie
18:42
Groźna kontra Radomiaka i ogromna ekscytacja trybun. Ostatecznie napastnik gospodarzy podczas ostatniego podania na pozycji spalonej.
18:39

GOL! 1:2

Radomiak łapie kontakt! Rocha strzela z rzutu karnego pewnie w środek bramki!
18:37
WIELBŁĄD DIEGUEZA! Joao Peglow przejął piłkę, Abramowicz ratował sytuację i faulował Brazylijczyka. Sędzia odgwizdał rzut karny, ale VAR bada jeszcze sytuację.
18:34
Czy Radomiak jeszcze się podniesie? Rozpoczynamy drugą połowę!
18:33
Dwie zmiany w drużynie Radomiaka przed drugą połową!

Schodzą: Rafał Wolski, Bruno Jordao
Wchodzą: Luizao, Leandro
18:22
Bramki Jarosława Kubickiego:
18:21
Jarosław Kubicki (Jagiellonia) w przerwie dla C+:

- Fajnie ta piłka mi siadła. Oddałem dwa strzały i dwa wylądowały w bramce. Oby tak dalej. To fajne podsumowanie 270 występów, z tymi dwoma bramkami w jednym meczu. Oby te 300 spotkań w tym sezonie mi stuknęło.
18:20
Jan Grzesik (Radomiak) w przerwie dla C+:

- Piłkarsko ten mecz jest na wysokim poziomie. Zarówno Jaga, jak i my, chcemy rozgrywać akcje od tyłu. Mamy pomysł jak to robić i jak przedostać się do szesnastki przeciwnika. Dwa strzały w światło bramki Kubickiego, dwa bardzo dobre strzały i mamy 2:0. Potrzebujemy wykończenia w polu karnym i jesteśmy w stanie dogonić Jagę.
18:17

PRZERWA

Piotr Lasyk kończy 1. połowę. Radomiak - Kubicki 0:2
18:16
Kubicki musiał sporo ćwiczyć w ogrodzie podczas wakacji. Dzisiaj ma swój dzień.
18:12

2:0 DLA JAGIELLONII!

Kolejne golazzo Jarka Kubickiego! Znowu dostał piłkę przed polem karnym i znowu trafił do siatki! Tym razem oddał strzał koło prawego słupka bramki Kikolskiego.
18:05

GOL! 1:0 DLA JAGIELLONII!

Jarosław Kubicki dostał piłkę tuż przed polem karnym i przymierzył w prawe górne okno bramki Radomiaka.
18:00
Pół godziny gry za nami i jest spokojniej niż w trakcie pierwszych 10 minut.
17:56
Teraz błąd w środku pola Jordao, piłkę przejął Diaby-Fadiga i rozpoczął "rajd", który się zakończył na pierwszym obrońcy Radomiaka.
17:51
Widzimy fajne wymiany podań w obu ekipach. Marczuk dostał piękną, długą piłkę od Romańczuka. Ten zagrał w pole karne na 11. metr do Imaza. Hiszpan dostawił stopę, ale piłka przeleciała koło słupka.
17:46
17:38
Drugi strzał na bramkę Abramowicza w wykonaniu Radomiaka w ciągu ostatnich 2 minut.
17:37
Bezużyteczna wiedza: ekipa mistrzów Polski przyjechała do Radomia nowym autokarem
17:34
Jagiellonia wyszła do kontry 3 na 1, ale nie wykorzystała sytuacji. Dominik Marczuk wszedł w drybling i stracił piłkę.
17:31

ZACZĘLI!

Mamy pierwszy gwizdek! Sędziuje dzisiaj arbiter Piotr Lasyk.
17:31
Kawka na stole, zawodnicy na boisku. Zaraz pierwszy gwizdek!
17:28
W Radomiu Lady Pank na głośnikach, a zawodnicy w tunelu!
17:23
17:21
10 minut do pierwszego gwizdka. Przed nami, przynajmniej teoretycznie, ciekawe spotkanie, bo w końcu dzisiaj z każdym meczem Ekstraklasy poziom widowiska będzie rósł, prawda?
17:18
Bruno Baltazar, trener Radomiaka, przed meczem dla Canal+ o Jagiellonii:

- Będziemy starali się zaatakować ich słabości. Zrobią to samo. Adrian Siemieniec jest uzdolnionym trenerem nowej generacji. To będzie bardzo trudny mecz dla nas, ale jestem przekonany, że dla nich również.
17:14
Adrian Siemieniec, trener Jagiellonii, przed meczem dla Canal+ o absencji Nene:

- Lekki uraz w trakcie ostatniego meczu. Sytuacja dosyć przypadkowa, ale bolesna, bo to kwestia stłuczenia. Nie ukrywam, że walczyliśmy z czasem. Patrzymy na to, co nas czeka w przyszłości Nie chcieliśmy narażać zawodnika na pogłębienie urazu.

Radomiak - Jagiellonia

Powoli możemy się już przenosić do Radomia, gdzie Radomiak podejmie Jagiellonię Białystok. Obie ekipy dobrze weszły w sezon, więc mamy nadzieję na fajne widowisko. Pierwszy gwizdek o 17:30!
16:48
16:47
Adam Zreľák (GKS Katowice) po meczu dla Canal+:

- Trudne warunki do grania, ale Stal Mielec czuł to samo. Chcieliśmy grać bezpiecznie z tyłu i coś strzelić. Strzeliliśmy po karnym, ale takie mecze się zdarzają. To jest dla nas ważne. W następnym meczu gramy trudny mecz z Rakowem. Musimy się zregenerować i walczyć o trzy punkty.
16:44
Nie było to porywające spotkanie. Bardziej typowy mecz Ekstraklasy po sobotnim obiedzie, podczas którego walczycie z popołudniową drzemką. GKS Katowice wygrał na wyjeździe, ale Stal nie zrobiła zbyt wiele, aby wyrównać wynik.
16:40

KONIEC! 1:0

GKS Katowice pierwszy raz od 2005 roku zdobywa trzy punkty w Ekstraklasie!
16:37
Strzały: 14 do 8 dla Stali. Celne strzały: 2 do 2.
16:30
Stal Mielec nie gra tak, jakby przegrywała 0:1. Nie ma szaleńczego zrywu, a nawet wręcz przeciwnie - jest spokojne rozgrywanie. A sytuacje ma GKS...
16:29
To już pozamiatane?
16:26
U nas też poczytacie jak coś
16:24
Rozcięty łuk brwiowy Kowalczyka, który był szyty za linią oraz zakrwawiona głowa Borjy Galana. Tymczasem oba zespoły już wykorzystały limit zmian.
16:21
Schodzą Gerbowski i Hinokio, a na boisku meldują się Assayeg i Stępień. Teraz Stal zagra w ataku z duetem Assayeg - Szkurin.
16:17
16:17
Dużo mamy teraz tych zmian. Wchodzą Alan Czerwiński i Mateusz Kowalczyk. Schodzą Sebastian Milewski i Marcin Wasielewski. GKS Katowice musi wytrzymać jeszcze 18 minut.
16:16
Piotr Wlazło schodzi, wchodzi Matthew Guillaumier. Świeże siły w drużynie mielczan.
16:14
Przerwa na nawodnienie. Piłkarzom z Katowic przydałby się teraz jakiś sok z gumijagód, żeby dowieźć trzy punkty do końca.
16:12
W Mielcu kolejna zmiana. Kuusk za Komora.
16:09
Znowu strzela Szkurin. Jak na razie jedynym pomysłem Stali w ofensywie jest gra na Szkurina. GKS dał się zepchnąć i to nie jest dobra wiadomość dla drużyny z Katowic.
16:07

ZMIANY - GKS KATOWICE

Trener Górak też zmienia:

Schodzą: Nowak, Błąd
Wchodzą: Marzec, Galan
16:05
Szkurin cały czas jest groźny. Koledzy go szukają, ale Kudła na razie wszystko broni.
16:03

ZMIANY - STAL MIELEC

Schodzą: Getinger, Jaunzems
Wchodzą: Wolsztyński, Wołkowicz
15:59
Hinokio do Szkurina na 11. metr, ale snajper Stali zablokowany w ostatniej chwili!
15:59

Kącik meteorologiczny

W Mielcu 32 stopnie, wilgotność 30%. Panowie biegają w pełnym słońcu. To nie są warunki do gry w piłkę.
15:56
Szkurin dostał długą piłkę, wywalczył sobie pozycję i wbiegł w pole karne. Wydawało się, że nie ma szans, ale wyprzedził Jędrycha i oddał strzał na bramkę. Kudła wybronił!
15:52
Też tak oglądacie?
15:49
Zawodnicy wracają na murawę! Bez zmian po przerwie. To teraz poprosimy meczycho w drugiej połowie.
15:37
- Moja bramka to fajny smaczek, najważniejsze jest jednak to, co robi drużyna na boisku. Nie byłem zaskoczony decyzją arbitra. "Wasyl" komunikował rękę. Myślę, że ten mecz opiewa w duża liczbę faz przejściowych. Chcemy uniknąć prostych strat. Teraz tylko zdobyć bramkę na 2:0 i sprawić, aby zrobiło się spokojniej - powiedział Arkadiusz Jędrych, kapitan GKS-u Katowice w rozmowie z "Canal Plus Sport".
15:36

GKS Katowice prowadzi 1:0 do przerwy

Mamy końcowy gwizdek, czas na przerwę. GKS Katowice prowadzi do przerwy dość zasłużenie. Podopieczni trenera Góraka dobrze zneutralizowali swojego przeciwnika i w przeciwieństwie do Stali oddali dwa celne strzały. Po pierwszej kolejce obrona beniaminka przyprawiała kibiców o palpitację serca. Dziś nie jest tak źle.
15:33
Niezła wrzutka Hinokio. Esselink nie mógł się jednak porozumieć z jednym ze swoich kolegów, przez co miał problem z wyjściem na czystą pozycję. Bez problemu złapał piłkę bramkarz GKS-u Katowice. Hinokio to jeden z najjaśniejszych punktów Stali.
15:31

Rzut karny dla GKS-u Katowice [WIDEO]

15:31
Mamy doliczone dwie minuty. Spotkanie w ostatnim czasie nam się ożywiło, więc liczymy, że coś tutaj się jeszcze wydarzy przed przerwą.
15:27
Całkiem nieźle pograli piłką Błąd i Milewski, Zrelak popsuł jednak to, co wypracowali mu koledzy. Słowacki napastnik musi szybciej podejmować decyzję.
15:24

Lepsza postawa obrońców GKS-u

Po straconej bramce bardziej ochoczo ruszyła do ataków Stal Mielec. Trzeba jednak przyznać, że dziś obrońcy GKS-u Katowice zostawiają rywalom znacznie mniej miejsca niż przed tygodniem. Trener Górak przed pierwszym gwizdkiem mocno bronił swoich defensorów i w momencie 39. minuty meczu wychodzi na jego.
15:23
15:18

1:0 dla GKS-u Katowice

W bardzo pewny sposób wykorzystał jedenastkę kapitan GKS-u Katowice Arkadiusz Jędrych. Książkowe wykonanie rzutu karnego. Kapitan dał przykład swoim kolegom, jak należy to robić. "GieKS-a" w 31. minucie meczu nieoczekiwanie wychodzi na prowadzenie.
15:16

Rzut karny dla GKS!

Mamy rzut karny dla GKS-u Katowice. Nieoczekiwanie arbiter zaczął sprawdzać jedną sytuację w wozie VAR. Chodzi o rękę Getingera po wrzutce Wasielewskiego.
15:14
Na niezłej pozycji znalazł się Adrian Błąd z GKS-u Katowice w 25. minucie meczu. Pomocnik drużyny gości próbował się obrócić z piłką w pobliżu pola karnego rywala, jego zapędy zażegnał jednak Koki Hinokio, który udowodnił, że to spotkanie pod dyktando NEUTRALIZACJI. Mamy przerwę na uzupełnienie płynów.
15:07
Stal dość łatwo przedostaje się na połowę przeciwnika. Trudno  jednak stworzyć zagrożenie wrzutką, którą zaserwował nam w 20. minucie meczu Maciej Domański.
15:04
Na razie to musi mieć z czego strzelić 😉
15:01
Nadal na boisku brakuje konkretów. Lepszy moment miała Stal, ale w najmniejszym stopniu nie przełożyło się to na konkretne sytuacje bramkowe. Dośrodkowania są przeciągnięte, a pomysły zbyt czytelne, aby zaskoczyć przeciwnika. Widzowie chyba muszą sięgnąć po kawę.
14:56
Widywaliśmy bardziej intensywne początki meczów w Ekstraklasie. W pierwszych dziesięciu minutach meczu obie drużyny nie oddały strzału celnego, a łączny współczynnik goli oczekiwanych wynosi potężne 0,01. To tak zwane spotkanie naznaczone walką.
14:52
Ostre starcie Getingera z Wasielewskim w 5. minucie meczu i mamy rzut wolny dla GKS-u Katowice. Swoich sił ze stałego fragmentu spróbował nowy nabytek "GieKS-y" Bartosz Nowak, po którem sporo obiecują sobie kibice. Nie była to jednak wrzutka, która stworzyła wielkie zagrożenie w polu karnym Stali.
14:49
GKS Katowice próbuje wykazywać inicjatywę i częściej znajduje się na połowie przeciwnika. Na razie jednak ostrożnie z entuzjazmem, ponieważ początek meczu z Radomiakiem również wyglądał całkiem obiecująco, po czym błyskawicznie nastąpiło sprowadzenie na ziemię.
14:45
Mamy pierwszy gwizdek, rozpoczynamy!
14:43
Obie drużyny wyszły już na boisko. Będzie to pierwszy od 28 lat mecz Stali z GKS-em w najwyższej klasie rozgrywkowej.
14:38

Historia po stronie Stali

Historia jest dziś po stronie Stali Mielec. Ostatni raz oba kluby mierzyły się ze sobą w 2019 roku."Stalówka" wygrała ostatnie cztery mecze z "GieKS-ą". Wszystkie wspomniane spotkania odbyły się na poziomie pierwszej ligi.
14:34

Trener Górak broni obrońców GieKS-y

- Nie liczyliśmy na wyniki w Ekstraklasie na bazie bardzo dobrej atmosfery. Wydaje mi się, że nasze działania obronne muszą być wypracowane. Radomiak nie stworzył nie wiadomo jakiej ilości sytuacji bramkowych. Troszeczkę wziąłbym w obronę moich obrońców - powiedział trener GKS-u Katowice Rafał Górak na antenie "Canal Plus Sport".
14:31
Liczby nie kłamią, GKS Katowice musi dziś szukać uderzeń z dystansu
14:27

Brak konkretnych ofert

- Nie wpłynęły do nas satysfakcjonujące oferty za Ilję Szkurina oraz Mateusza Kochalskiego - oznajmił na antenie "Canal Plus Sport" - przewodniczący Rady Nadzorczej Stali Mielec Krzysztof Kapinos.

14:26

Skład GKS-u Katowice

Oto wyjściowy skład GKS-u Katowice. Trener Rafał Górak postanowił umieścić w wyjściowej jedenastce Adama Zrelaka, który mecz z Radomiakiem rozpoczął na ławce rezerwowych.
14:23

Skład Stali Mielec

Taki oto skład desygnował dziś trener Kamil Kiereś.
14:22
Igrzyska, Igrzyskami, ale Ekstraklasę oczywiście trzeba obejrzeć. Na początek mecz Stali Mielec z GKS-em Katowice. W pierwszej kolejce obie drużyny nie zdołały sięgnąć po komplet punktów i dziś spróbują powalczyć o pełną pulę. Delikatnym faworytem wydaje się Stal. Ilja Szkurin pokazał w pierwszej kolejce, że nie żartował w zeszłym sezonie i spróbuje powalczyć o podobny dorobek bramkowy. Zapewne duża część z Was ma go w Fantasy Ekstraklasie. Nie dziwię się, sam również dokonałem tego wyboru.

Urodzony w tym samym roku co Theo Hernandez i Lautaro Martinez. Miłośnik wszystkiego co włoskie i nacechowane emocjonalną otoczką. Takowej nie brakuje również w rodzinnym Poznaniu, gdzie od ponad dwudziestu lat obserwuje huśtawkę nastrojów lokalnego społeczeństwa. Zwolennik analitycznego spojrzenia na futbol, wyznający zasadę, że liczby nie kłamią. Podobno uważam, że najistotniejszą cnotą w dziennikarstwie i w życiu jest poznawanie drugiego człowieka, bo sporo można się od niego nauczyć. W wolnych chwilach sporo jeździ na rowerze. Ani minutę nie grał w Football Managera, bo coś musi zostawić sobie na emeryturę.

Od dziecka fan Realu Madryt i hiszpańskiej piłki, ale nieobce są mu realia klubów z niższych lig. Dużą część wolnego czasu spędza na czytaniu książek o służbach specjalnych, polityce i grze w Football Managera. Ma licencję UEFA C, więc ma papier na używanie słów "tercja", "baza" i "półprzestrzeń".