Leonardo Rocha strzela dublet i ucisza rozśpiewane Katowice [WIDEO]

Radosław Laudański

Autor:Radosław Laudański

20 lipca 2024, 15:39 • 2 min czytania 4 komentarze

W 24. minucie meczu Leonardo Rocha zdobył bramkę i wyprowadził Radomiaka na prowadzenie podczas wyjazdowego spotkania z GKS-em Katowice. To podopieczni trenera Bruno Baltazara są do tej pory stroną inicjującą i zasłużenie prowadzą.

Do Rochy dogrywał Joao Peglow. Brazylijczyk właśnie zaliczył większą liczbę asyst niż w zeszłym sezonie. Akcję skutecznie wykończył uderzeniem głową Leonardo Rocha. Radomiak zasłużył na to prowadzenie, ponieważ w większym stopniu kontroluje wydarzenia na boisku. GKS Katowice w początkowej fazie meczu pokazał sporo entuzjazmu, później jednak to zespół gości zaczął dochodzić do głosu. Warto wspomnieć, że świetnie dysponowany jest dziś Rafał Wolski. Pomocnik Radomiaka sprawia dziś bardzo dużo kłopotów obrońcom beniaminka. Po bramce Leonardo Rochy entuzjazm z okazji powrotu do Ekstraklasy na chwilę przygasł. Warto jednak podkreślić, że na chwilę, ponieważ po pewnym czasie fani „GieKSy” wznowili głośne śpiewy.

W 37. minucie meczu Portugalczyk podwyższył na 2:0. Tym razem asystował Jan Grzesik. Na razie Radomiak studzi entuzjazm wśród kibiców GKS-u Katowice. Mocno chwalono „GieKSę” za transfery, dziś widać jednak, że w obronie nadal mają sporo do poprawy. Warto wspomnieć, że w zeszłym sezonie Rocha zdobył dwie bramki, co oznacza, że w pierwszej połowie pierwszej kolejki osiągnął już 50% liczby goli. Niezły prognostyk na przyszłość.

Urodzony w tym samym roku co Theo Hernandez i Lautaro Martinez. Miłośnik wszystkiego co włoskie i nacechowane emocjonalną otoczką. Takowej nie brakuje również w rodzinnym Poznaniu, gdzie od ponad dwudziestu lat obserwuje huśtawkę nastrojów lokalnego społeczeństwa. Zwolennik analitycznego spojrzenia na futbol, wyznający zasadę, że liczby nie kłamią. Podobno uważam, że najistotniejszą cnotą w dziennikarstwie i w życiu jest poznawanie drugiego człowieka, bo sporo można się od niego nauczyć. W wolnych chwilach sporo jeździ na rowerze. Ani minutę nie grał w Football Managera, bo coś musi zostawić sobie na emeryturę.