Czerwona kartka Szkotów i nokaut w wykonaniu Niemców!

Radosław Laudański

Autor:Radosław Laudański

14 czerwca 2024, 22:07 • 2 min czytania 4 komentarze

W 41. minucie meczu otwarcia Euro 2024 Ryan Porteous dopuścił się niezwykle brutalnego przewinienia na Ilkayu Gundoganie. Szkot został ukarany czerwoną kartką. Decyzja o podyktowaniu rzutu karnego, a także wyrzucenia Portousa została podjęta po sprawdzeniu sytuacji w systemie VAR. W niezwykle pewny sposób jedenastkę wykorzystał Kai Havertz i podwyższył prowadzenie na 3:0.

Decyzja arbitra Clementa Turpina nie ma prawda budzić żadnych wątpliwości. Wślizg Porteousa wyglądał identycznie, jak gra Szkocji – fatalnie. Podopieczni Steve’a Clarke’a nie mają żadnego pomysłu na zatrzymanie niezwykle dynamicznej i skutecznej reprezentacji Niemiec, w ich grze widać już coraz więcej desperacji. Całą drugą połowę Szkoci zagrają w osłabieniu i patrząc na to, jak wyglądała pierwsza połowa, można spodziewać się dziś niezwykle okazałego zwycięstwa kadry Die Mannschaft.

Bezradność Szkotów jest widoczna w statystykach. Zespół z Wysp Brytyjskich w pierwszej połowie nie potrafił oddać nawet niecelnego strzału na bramkę Manuela Neuera. W obliczu tak potężnej niemocy, możemy spodziewać się większej liczby desperackich zachowań. Steve’a Clarke’a czeka trudna misja w przerwie meczu. Jeśli Szkoci się nie otrząsną, to mecz otwarcia może odcisnąć piętno na dalszej części fazy grupowej w ich wykonaniu. Już teraz skomplikowali sobie życie czerwoną kartką Porteousa.

Urodzony w tym samym roku co Theo Hernandez i Lautaro Martinez. Miłośnik wszystkiego co włoskie i nacechowane emocjonalną otoczką. Takowej nie brakuje również w rodzinnym Poznaniu, gdzie od ponad dwudziestu lat obserwuje huśtawkę nastrojów lokalnego społeczeństwa. Zwolennik analitycznego spojrzenia na futbol, wyznający zasadę, że liczby nie kłamią. Podobno uważam, że najistotniejszą cnotą w dziennikarstwie i w życiu jest poznawanie drugiego człowieka, bo sporo można się od niego nauczyć. W wolnych chwilach sporo jeździ na rowerze. Ani minutę nie grał w Football Managera, bo coś musi zostawić sobie na emeryturę.