Reklama

ZAKSA z nowym trenerem. To legenda siatkówki

Kacper Marciniak

Opracowanie:Kacper Marciniak

11 czerwca 2024, 15:07 • 2 min czytania 0 komentarzy

Trzykrotni triumfatorzy siatkarskiej Ligi Mistrzów ogłosili, kto poprowadzi ich drużynę w przyszłym sezonie. Nowym trenerem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle został Andrea Giani, czyli na co dzień również szkoleniowiec reprezentacji Francji.

ZAKSA z nowym trenerem. To legenda siatkówki

Po wyjątkowo nieudanych rozgrywkach 2023/2024 w ZAKSIE dojdzie do wielu zmian. Z drużyny odeszli m.in. Łukasz Kaczmarek oraz Aleksander Śliwka, czyli niezwykle zasłużeni zawodnicy wielokrotnych mistrzów Polski. Na dłużej na stanowisku nie wytrzymał też Adam Swaczyna, który w trakcie poprzedniego sezonu zastąpił Tuomasa Sammuelvo. Jak się okazało, władze klubu postawiły na doświadczenie. Dzisiaj nowym trenerem kędzierzynian został ogłoszony Andrea Giani.

PRZECZYTAJ NASZ WYWIAD Z ANDRĘĄ GIANIM

Mówimy nie tylko o człowieku, który w swoim CV ma prowadzenie reprezentacji Francji, Słowenii, czy włoską Modenę, ale niegdyś wybitnym siatkarzu. Giani to trzykrotny mistrz świata, czterokrotny mistrz Europy czy dwukrotny wicemistrz olimpijski z kadrą Włoch. Innymi słowami: jeden z najbardziej utytułowanych zawodników lat 90. Andrea karierę zakończył w 2007 roku i od tamtego czasu realizował się jako trener.

– Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że Andrea Giani dołącza do naszego klubu jako nowy trener. Jego imponujące osiągnięcia trenerskie i doświadczenie na najwyższym poziomie siatkówki będą kluczowe dla dalszego rozwoju naszej drużyny. Andrea Giani jest kolejnym włoskim szkoleniowcem w historii ZAKSY, co podkreśla nasze zaangażowanie w budowanie zespołu z pomocą najlepszych trenerów na świecie – przekazała w klubowym komunikacie Jadwiga Cichoń, prezes ZAKSA S.A.

Reklama

Fot. Newspix.pl

Na Weszło chętnie przedstawia postacie, które jeszcze nie są na topie, ale wkrótce będą. Lubi też przeprowadzać wywiady, byle ciekawe - i dla czytelnika, i dla niego. Nie chodzi spać przed północą jak Cristiano czy LeBron, ale wciąż utrzymuje, że jego zajawką jest zdrowy styl życia. Za dzieciaka grywał najpierw w piłkę, a potem w kosza. Nieco lepiej radził sobie w tej drugiej dyscyplinie, ale podobno i tak zawsze chciał być dziennikarzem. A jaką jest osobą? Momentami nawet zbyt energiczną.

Rozwiń

Najnowsze

Piłka nożna

Napoli wydało stanowcze oświadczenie ws. Kwaracchelii. „Koniec historii”

redakcja
0
Napoli wydało stanowcze oświadczenie ws. Kwaracchelii. „Koniec historii”
EURO 2024

Dlaczego Polacy „grają w piłkę”? Analizujemy grę kadry Probierza

Patryk Stec
2
Dlaczego Polacy „grają w piłkę”? Analizujemy grę kadry Probierza
EURO 2024

Trzy turnieje przed 21. rokiem życia. Bellingham pobił rekord

redakcja
0
Trzy turnieje przed 21. rokiem życia. Bellingham pobił rekord

Siatkówka

Komentarze

0 komentarzy

Loading...