Rekord Bielsko-Biała z awansem. Znamy komplet drugoligowców

Paweł Marszałkowski

Opracowanie:Paweł Marszałkowski

08 czerwca 2024, 20:09 • 1 min czytania 14 komentarzy

W ostatniej kolejce trzeciej grupy III ligi Rekord Bielsko-Biała pokonał Górnika Polkowice 2:1 i zapewnił sobie awans na szczebel centralny. Tym samym poznaliśmy ostatniego z beniaminków II ligi.

Na kolejkę przed końcem rozgrywek bielszczanie mieli dwa punkty przewagi nad wiceliderem Śląskiem II Wrocław. Aby zapewnić sobie awans bez konieczności oglądania się na rywali, potrzebowali zwycięstwa. Cel udało się zrealizować, mimo że już w 12. minucie gry, po strzale Filipa Baranowskiego, na prowadzenie wyszedł Górnik Polkowice. Do remisu w 33. minucie doprowadził Daniel Świderski, a wynik spotkania na 2:1 ustalił Kacper Kasprzak w 79. minucie.

Zwycięzców trzech pozostałych grup III ligi poznaliśmy już w poprzednich kolejkach. Rekord dołączył do Pogoni Grodzisk Mazowiecki, Świtu Skolwin i Wieczystej Kraków. Awans Rekordu oznacza, że w przyszłym sezonie będziemy świadkami drugoligowych derbów Bielska-Białej z Podbeskidziem.

Kaszub. Urodził się równo 44 lata po Franciszku Smudzie, co może oznaczać, że właśnie o nim myślał Adam Mickiewicz, pisząc słowa: „A imię jego czterdzieści i cztery”. Choć polskiego futbolu raczej nie zbawi, stara się pracować u podstaw. W ostatnich latach poznał zapach szatni, teraz spróbuje go opisać - przede wszystkim w reportażach i wywiadach (choć Orianą Fallaci nie jest). Piłkę traktuje jako pretekst do opowiedzenia czegoś więcej. Uzależniony od kawy i morza. Fan Marka Hłaski, Rafała Siemaszki, Giorgosa Lanthimosa i Emmy Stone. Pomiędzy meczami pisze smutne opowiadania i robi słabe filmy.