Ooops, they did it again. Bayer remisuje ze Stuttgartem po golu w 97. minucie

Paweł Wojciechowski

Opracowanie:Paweł Wojciechowski

27 kwietnia 2024, 20:48 • 2 min czytania 2 komentarze

Nie znaleźli pogromcy przez 45 spotkań bijąc rekord Bundesligi. Miał być atak na The Ivincibles i europejskie i światowe rekordy, ale skończyło się na Stuttgarcie. Tak by brzmiał wstęp do tego artykułu, gdyby gracze Bayeru Leverkusen znów nie dokonali niemożliwego i nie strzelili gola w siódmej minucie doliczonego czasu gry. Byli o krok od tego, żeby zejść z boiska pokonani, ale wyrwali remis 2:2 w ostatniej chwili

Znakomita passa trwa od początku tego sezonu. Składają się na nią mecze w Bundeslidze (30), w Lidze Europy (10) i Pucharze Niemiec (5). Znowu niewiele brakowało aby została przerwana. Do 60. minuty „Aptekarze” przegrywali ze Stuttgartem bijącym się z Bayernem o wicemistrzostwo 0:2. Do 97. minuty było 1:2, ale i tak gracze Bayeru doprowadzili do wyrównania. Gol Roberta Andricha znowu wprowadził kibiców w Leverkusen w euforię, podobnie jak w zeszłym tygodniu kiedy gol w 98. minucie dał remis z Borussią Dortmund.

Bayer na trzy kolejki przed końcem ma już zapewniony tytuł mistrzowski w Bundeslidze. Podopieczni Xabiego Alonso mają jednak chrapkę na potrójną koronę. W półfinale Ligi Europy zmierzą się z Romą, a w finale Pucharu Niemiec z drugoligowym Kaiserslautern, którego barw broni Tymoteusz Puchacz.

Mistrzowie dramaturgii. Dlaczego Bayer jest tak dobry w końcówkach?

Kibic FC Barcelony od kiedy Koeman strzelał gola w finale Pucharu Mistrzów, a rodzice większości ekipy Weszło jeszcze się nawet nie znali. Fan Kobe Bryanta i grubego Ronaldo. W piłce jak i w pozostałych dziedzinach kocha lata 90. (Francja'98 na zawsze w serduszku). Ma urodziny tego dnia co Winston Bogarde, a to, że o tym wspomina, potwierdza słabość do Barcelony i lat 90. Ma też urodziny tego dnia co Deontay Wilder, co nie świadczy o niczym.