Radosław Majecki został wybrany bramkarzem kolejki po świetnym występie

Opracowanie:Damian Popilowski

08 kwietnia 2024, 11:02 • 2 min czytania 2 komentarze

Praca Radosława Majeckiego w wygranym 1:0 spotkaniu z Rennes została doceniona. Polski bramkarz zachował czyste konto i znalazł się w jedenastce kolejki przygotowywanej przez dziennikarzy „L’Equipe”.

7 kwietnia AS Monaco mierzyło się u siebie z Rennes w meczu 28. kolejki Ligue 1. Rywalizacja przyniosła kibicom tylko jedną bramkę, a jej autorem był Maghnes Akliouche, który trafił w 25. minucie. Nie oznacza to jednak, że nic się w tym spotkaniu nie działo, bowiem w 46. minucie ukarany czerwoną kartką został Martin Terrier, a w drugiej połowie “wyrównało się”, gdy z boiska odesłany został Thilo Kehrer.

Radosław Majecki stanął na wysokości zadania i w obliczu nerwów na boisku, zapewnił spokój z tyłu. 24-letni bramkarz zanotował siedem skutecznych interwencji, a ponadto świetnie zachował się przy groźnym strzale Martina Terriera w pierwszej połowie.

Bardzo dobry występ Polaka znalazł swoje odzwierciedlenie w pomeczowych ocenach – Majecki otrzymał najwyższą notę ze wszystkich zawodników biorących udział w tym spotkaniu i znalazł się w jedenastce kolejki:

Majecki obronił strzały Gouriego, bardzo dobrze zachował się przy uderzeniu Terriera, powstrzymał Bourigeauda.  W dodatku wybronił decydujące uderzenie Blasa pod koniec meczu – czytamy w argumentacji.