Radosław Majecki kolejny raz chwalony po zachowaniu czystego konta

Opracowanie:Damian Popilowski

11 marca 2024, 10:08 • 2 min czytania 0 komentarzy

Wygląda na to, że Radosław Majecki musi zacząć przyzwyczajać się do zbierania pochwał. 24-latek został niedawno pozytywnie oceniony za mecz z PSG, a teraz utrzymał poziom w starciu ze Strasbourgiem, zachowując czyste konto. Media doceniły postawę Polaka.

AS Monaco mierzyło się na wyjeździe ze Strasbourgiem w meczu Ligue 1. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 1:0 drużyny gości po bramce Eliesse Ben Seghira w 72. minucie, a swój wkład w korzystny rezultat miał Radosław Majecki, który zachował czyste konto i zanotował kilka udanych interwencji. Dziennik „L’Equipe” pochwalił polskiego bramkarza, uznając go za jednego z najlepszych piłkarzy na boisku:

Obecny w powietrzu, gdy wymagała tego obrona. Znacząca była jego obrona strzału Bakwy z 23. minuty. Majecki od razu zdał sobie sprawę z wagi tej interwencji i wstał z palcem skierowanym ku niebu. Świetnie czyta grę, potrafi ją dobrze wznawiać. Zaraża spokojem – czytamy.

AS Monaco znajduje się obecnie na trzecim miejscu w tabeli ligowej z 45 punktami w dorobku. Drużyna Majeckiego następną okazję do poprawy swojej pozycji będzie miała 17 marca o godzinie 15:00, mierząc się w meczu ligowym z Lorient.