Arkadiusz Milik wreszcie z golem w Serie A [WIDEO]

Autor:Bartek Wylęgała

10 marca 2024, 20:29 • 2 min czytania 1 komentarz

Arkadiusz Milik w tym sezonie nie prezentuje się najlepiej. Polak ma spore problemy ze skutecznością. Dlatego cieszyć musi jego niedzielny gol przeciwko Atalancie – pierwszy w Serie A od października.

Arkadiusz Milik w Juve gra mało. Jeżeli już wchodzi, to raczej jako zmiennik na końcówki lub gracz do rotacji, wystawiany na słabszych rywali. Jego obecność w wyjściowym składzie przeciwko Atalancie była więc drobnym zaskoczeniem. Massimiliano Allegri dotychczas wolał usługi innych zawodników.

Polak spłacił jednak ten dług zaufania. Podopieczni Gasperiniego w tym sezonie mają co prawda kłopoty z ustabilizowaniem formy, ale to wciąż bardzo groźny rywal. Wystarczy, że trafisz na ich lepszy dzień. I „Stara Dama” miała najwyraźniej pecha, bo na taki właśnie trafiła. Ich przeciwnik zagrał najlepszy mecz od dłuższego czasu.

Konfrontacja zakończyła się remisem 2:2. Kolejny rozczarowujący wynik do kolekcji. A mogło być gorzej, gdyby nie bramka snajpera „Biało-Czerwonych”. Równo w 70. minucie Milik dał swojemu zespołowi prowadzenie. Strzelił tym samym pierwszego gola w lidze od 18 spotkań. Ostatnio w Serie A trafił w październiku, w derbach przeciwko Torino.

Jego trafienie nie pomogło na długo. Ledwie pięć minut później Koopmeiners zdobył swoją drugą bramkę w rywalizacji, ustalając jej rezultat.

Więcej na Weszło:

Nie Real, nie Barcelona, a Jordan-Sum Zakliczyn. Szczerze wierzy, że na około stumiejscowy stadion z atrakcyjnym dojazdem zawita jeszcze kiedyś Puchar Mistrzów. Do tego czasu pozostaje mu oglądanie hiszpańskiej i portugalskiej piłki. Czasem lubi także dietę wzbogacić o sporty walki, a numerowane gale UFC są dla niego świętem porównywalnym z Wielkanocą. Gdyby mógł, to powiesiłby nad łóżkiem plakat Seana Stricklanda, ale najpierw musi wymyśleć jak wytłumaczy się z tego znajomym.