Barcelona odrzuciła ofertę za Lamine Yamala. Astronomiczna kwota

Opracowanie:Piotr Rzepecki

09 marca 2024, 13:04 • 2 min czytania 2 komentarze

200 mln powodów miała FC Barcelona, by przystać na ofertę PSG w sprawie sprzedaży Lamine Yamala. Utalentowany nastolatek nie jest jednak na sprzedaż. O zakusach mistrza Francji i kosmicznej ofercie za 16-latka piszą dziennikarze hiszpańskiego dziennika „Marca”.

– PSG byłoby skłonne zapłacić za Yamala 200 mln euro. „Blaugrana” zdaje sobie sprawę z zainteresowania i konkretnej kwoty. W tym tygodniu Jorge Mendes udał się do Katalonii na spotkanie się z Joanem Laportą. Agent poinformował o zainteresowaniu Yamalem, ale odpowiedź była jasna: Lamine Yamal nie jest na sprzedaż – czytamy na łamach „Marki”.

Dodajmy, że latem 2017 roku PSG pozyskało z FC Barcelony Neymara za rekordowe 222 mln euro. To wciąż najwyższa kwota, za którą jakikolwiek piłkarz zmienił pracodawcę.

Lamine Yamal latem 2023 roku został włączony do pierwszej drużyny Barcelony. W zespole Xaviego rozegrał 37 meczów, strzelił sześć goli, dołożył siedem ostatnich podań. Popisał się bramką w ostatnim ligowym meczu z Mallorcą. Jego efektowne trafienie na 1:0 dało „Dumie Katalonii” komplet punktów. Hiszpan stał się też pierwszym zawodnikiem, który strzelił cztery bramki w LaLiga przed ukończeniem 17 roku życia.