Mateusz Klich przypomniał o sobie. Gol polskiego pomocnika [WIDEO]

Arkadiusz Prosowski

Opracowanie:Arkadiusz Prosowski

03 marca 2024, 08:31 • 1 min czytania 0 komentarzy

Mateusz Klich zdobył bramkę w zremisowanym 2:2 spotkaniu jego DC United z Portland Timbers. Polski pomocnik wykorzystał rzut karny.

Pod koniec lutego rozpoczął się sezon MLS. Choć największe zainteresowanie wzbudzają asysty i trafienia Leo Messiego czy Luisa Suareza w Interze Miami, to o sobie przypomniał również Mateusz Klich. Polski pomocnik od roku jest piłkarzem DC United. W poprzednim sezonie wystąpił w 36 meczach, zdobywając cztery bramki i notując siedem asyst. W tym strzelanie rozpoczął już w drugim spotkaniu.

Do 70. minuty DC United Klicha przegrywało 0:2 z Portland Timbers – byłym klubem Jarosława Niezgody, który wciąż szuka klubu w Polsce. W końcówce ekipa polskiego pomocnika zabrała się za odrabianie strat. Najpierw pewnie rzut karny wykorzystał 33-letni Klich, a do remisu doprowadził 18-letni Kristian Fletcher.

Klich przypomniał o sobie tuż przed powołaniami na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski. Dotychczas wystąpił w kadrze 41 razy. Ostatnie powołanie otrzymał jednak we wrześniu 2022 roku. Ani Fernando Santos, ani Michał Probierz nie widzieli go w swoich planach.

Jako uważny obserwator futbolowej gorączki, oglądam mecze w całkowitym spokoju minimum do 80 minuty. Jestem wyznawcą kościoła pod wezwaniem Zinedine Zidane'a.