Bellingham znowu wypadnie z gry. Wszystko za słowa do sędziego Manzano

Opracowanie:Szymon Piórek

03 marca 2024, 10:54 • 2 min czytania 6 komentarzy

Jude Bellingham otrzymał czerwoną kartkę po spotkaniu Realu Madryt z Valencią. Anglik w wulgarnych słowach zwrócił się do sędziego Gila Manzano po tym, jak ten przerwał mecz tuż przed trafieniem pomocnika.

To był pieprzony gol, piłka była w powietrzu. Co to, k***a, ma być? – powiedział Jude Bellingham do Gila Manzano, sędziego meczu Valencii z Realem Madryt. To samo potwierdził protokół, jaki sporządził arbiter po spotkaniu. Właśnie za te słowa Anglik otrzymał czerwoną kartkę.

Przypomnijmy, w doliczonym czasie drugiej połowy Real Madryt remisował 2:2 z Valencią. Królewscy mieli rzut rożny, ale gospodarze oddalili grę wybiciem. Po chwili Los Blancos ponowili dośrodkowanie w pole karne, a sędzia Manzano przerwał mecz. Było to o tyle kuriozalne, że sekundę później Bellingham zdobył bramkę na wagę zwycięstwa, które jednak nigdy nie trafi do Realu.

Piłkarze z Madrytu wściekli się na arbitra. Najbardziej agresywny był Bellingham, który w wulgarnych słowach zwrócił się do sędziego, za co otrzymał czerwoną kartkę. Za swój wybryk będzie musiał pauzować w co najmniej dwóch spotkaniach z Celtą Vigo i Osasuną. To najniższa kara według art. 127 Kodeksu Dyscyplinarnego Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej. Można ją jednak rozszerzyć do trzech meczów bądź nawet miesiąca.

Bellingham dopiero co pauzował od gry. Anglik zmagał się ostatnio z kontuzją kostki. Opuścił dwa ligowe mecze i starcie w Champions League.

WIĘCEJ O HISZPAŃSKIM FUTBOLU:

Urodzony z piłką, a przynajmniej tak mówią wszyscy w rodzinie. Wspomnienia pierwszej koszulki są dość mgliste, ale raz po raz powtarzano, że był to trykot Micheala Owena z Liverpoolu przywieziony z saksów przez stryjka. Wychowany na opowieściach taty o Leszku Piszu i drużynie Legii Warszawa z lat 80. i 90. Były trzecioligowy zawodnik Startu Działdowo, który na rzecz dziennikarstwa zrezygnował z kopania się po czole. Od 19. roku życia związany z pisaniem. Najpierw w "Przeglądzie Sportowym", a teraz w"Weszło". Fan polskiej kopanej na różnych poziomach od Ekstraklasy do B-klasy, niemieckiego futbolu, piłkarskich opowieści historycznych i ciekawostek różnej maści.