Niespodzianka! Piast prowadzi z Rakowem w ćwierćfinale Pucharu Polski [WIDEO]

Opracowanie:Piotr Rzepecki

27 lutego 2024, 18:26 • 1 min czytania 15 komentarzy

Nieoczekiwanie to zawodnicy Piasta Gliwice otworzyli wynik w meczu z Rakowem Częstochowa. Na 1:0 uderzył Tomas Huk. Po bramce 29-letniego Słowaka to drużyna Aleksandara Vukovica jest bliżej półfinału tegorocznej edycji Pucharu Polski.

Od początku obie ekipy grał odważnie i ofensywnie. Więcej konkretów widzieliśmy jednak po stronie gospodarzy. Gliwiczanie zaatakowali lewym skrzydłem – idealnie na pole karne wrzucił Michael Ameyaw, piłka została zagrana do Jakuba Czerwińskiego, ten zgrał do będącego tuż przed bramką Tomasa Huka i obrońca otworzył wynik.

Raków próbował jeszcze odpowiedzieć przed przerwą, ale ostatecznie tylko jedną bramkę oglądaliśmy w pierwszej połowie przy Okrzei.

Czy sensacyjnie mistrz Polski i finalista minionej edycji wypadnie za burtę na tym etapie? Wkrótce się okaże.

Urodził się dzień po Kylianie Mbappe. W futbolu zakochał się od czasów polskiego trio w Borussi Dortmund. Sezon 2012/13 to najlepsze rozgrywki ever, przynajmniej od kiedy świadomie śledzi piłkarskie wydarzenia. Zabawy z kotem Maurycym, Ekstraklasa, powieści Stephena Kinga.