Xavi: Lepiej byłoby zaplanować ten mecz na niedzielę

Arkadiusz Prosowski

Autor:Arkadiusz Prosowski

23 lutego 2024, 15:40 • 2 min czytania 0 komentarzy

Xavi zabrał głos na konferencji przed meczem z Getafe. Trener FC Barcelony opowiedział między innymi o rozwoju drużyny i lepszej postawie Roberta Lewandowskiego.

FC Barcelona zremisowała w swoim ostatnim spotkaniu 1:1 z Napoli w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Swój udział w tym miał Robert Lewandowski, który zanotował trafienie w 60. minucie. Kwadrans później do wyrównania doprowadził jednak Victor Osimhen. Teraz  “Duma Katalonii” wróci do ligowych zmagań i zmierzy się 24 lutego z Getafe.

Xavi zabrał głos na konferencji przedmeczowej, podkreślając, że zespół w ostatnim czasie zanotował progres:

Drużyna poprawiła się w wielu aspektach gry i dlatego Robert ma też wiele okazji bramkowych, pozostaje lepiej ustawiony. Jesteśmy lepiej uporządkowani w obronie… i dlatego widać poprawę u każdego zawodnika, który uczestniczy w grze. Robert miał być może lepszą skuteczność w ostatnich meczach, ale uważam, że to owoc tego, że lepiej atakujemy, lepiej bronimy i że gramy na wyższej intensywności… Uważam, że odnotowaliśmy poprawę w ostatnich meczach i Robert również poprawił swoje statystyki – powiedział.

Trener Barcelony wypowiedział się także na temat znikomej ilości czasu na odpoczynek i zbyt wczesnym powrocie do gry:

Dziś mieliśmy praktycznie trening regeneracyjny z wideo, bardziej taktyczny. Nie mamy praktycznie czasu na odpoczynek. Cóż, to moment, aby grali najlepsi piłkarze. Zrobimy jakieś zmiany, ale niewiele ich będzie. Chcemy wygrać to spotkanie i uważamy, że to bardzo ważny mecz, kluczowy w perspektywie reszty sezonu. (…) Uważam, że dużo lepiej byłoby zaplanować ten mecz na niedzielę albo na poniedziałek, to jasne. Ale przypadło nam grać w takim terminie i to żadna wymówka. Będziemy walczyć i postaramy się zdobyć trzy punkty – dodał.

FC Barcelona znajduje się obecnie na trzecim miejscu w tabeli ligowej z dorobkiem 54 punktów.

Tłumaczenie za: fcbarca.com

Jako uważny obserwator futbolowej gorączki, oglądam mecze w całkowitym spokoju minimum do 80 minuty. Jestem wyznawcą kościoła pod wezwaniem Zinedine Zidane'a.