Joselu z kontuzją. Real bez napastnika przez kilka tygodni

Arkadiusz Prosowski

Opracowanie:Arkadiusz Prosowski

23 lutego 2024, 16:57 • 2 min czytania 0 komentarzy

Pech nie opuszcza Realu Madryt. Od początku sezonu drużynę „Królewskich” prześladują urazy. Choć tym razem chodzi o pauzę kilkutygodniową, strata Joselu oznacza brak jedynego nominalnego napastnika w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Joselu, mimo że nigdy w pełni nie zastąpił Karima Benzemy po jego odejściu do Arabii Saudyjskiej, w 35 meczach tego sezonu strzelił trzynaście goli i dołożył cztery asysty. Hiszpański napastnik trafił też do siatki w ostatnim meczu La Liga z Rayo Vallecano. Co ważne, była to bramka która pozwoliła Królewskim zdobyć punkt (starcie zakończyło się wynikiem 1:1). Na nieszczęście dla Carlo Ancelottiego po spotkaniu, w którym zagrał pełne dziewięćdziesiąt minut, opuścił murawę z urazem. W trakcie szczegółowych badań, przeprowadzonych po niedzielnym meczu, stwierdzono obrzęk kości w prawej kostce i 33-latek nie trenował z zespołem w ostatnich dniach.

Real Madryt poinformował w piątek, że hiszpański napastnik ma pauzować przez około trzy tygodnie i wróci do gry prawdopodobnie dopiero po przerwie reprezentacyjnej. Opuści więc cztery ligowe mecze i rewanżowe spotkanie z RB Lipsk w 1/8 finału Champions League.

Oprócz Joselu, w najbliższym niedzielnym meczu z Sevillą zabraknie też kontuzjowanych Thibaut Courtoisa, Davida Alaby, Edera Militao, Jude’a Bellinghama. Za kartki będą pauzować Eduardo Camavinga i Dani Carvajal. Na ławce rezerwowych usiąść za to ma wracający po urazie Antonio Rudiger.

Jako uważny obserwator futbolowej gorączki, oglądam mecze w całkowitym spokoju minimum do 80 minuty. Jestem wyznawcą kościoła pod wezwaniem Zinedine Zidane'a.