Trójka w plecy do przerwy Legii? Po raz ostatni taka sytuacja miała miejsce w Lidze Mistrzów

Opracowanie:Bartosz Lodko

15 lutego 2024, 20:42 • 2 min czytania 5 komentarzy

Legia Warszawa w ostatnich sezonach „potrafiła” stracić trzy bramki w jednej połowie czy przegrać mecz większą różnicą bramek niż właśnie trzy, ale ostatni raz schodziła na przerwę z wynikiem 0:3 w 2016 roku.

Do 24. minuty czwartkowego spotkania z Molde FK w 1/16 finału Ligi Konferencji Kacper Tobiasz trzykrotnie był zmuszony wyciągać futbolówkę z własnej siatki.

Zespół z Warszawy wziął się za odrabianie strat po zmianie stron. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Josue, a kilka minut później gola na swoim koncie zapisał Rafał Augustyniak.

Poszperaliśmy w internecie i okazało się, że ostatni raz ekipa ze stolicy przegrywała 0:3 do przerwy z… Borussią Dortmund w fazie grupowej Ligi Mistrzów – mecz ten odbył się dokładnie 14 września 2016 roku. Niemiecki klub zwyciężył wówczas 6:0.

Borussia – wtedy prowadzona przez Thomasa Tuchela – potrzebowała zaledwie 17 minut, żeby trzykrotnie pokonać Arkadiusza Malarza.

MOLDE FK 3:2 LEGIA WARSZAWA