Włoskie media: Milik nie jest punktem odniesienia, którego potrzebuje Juventus

Arkadiusz Prosowski

Autor:Arkadiusz Prosowski

13 lutego 2024, 08:34 • 2 min czytania 4 komentarze

Arkadiusz Milik nie zrobił różnicy w starciu z Udinese i Juventus przegrał ten mecz 0:1. 29-latek zmarnował tym samym kolejną szansę otrzymaną od Massimiliano Allegriego, a włoskie media rozpisują się o jego słabym występie.

Milik nie ma za sobą udanego okresu. 27 stycznia w meczu ligowym z Empoli spędził zaledwie kwadrans na boisku i został ukarany czerwoną kartką. W klubie pełni rolę zmiennika, natomiast na listopadowe zgrupowanie kadry w ogóle nie został powołany.

Problemy ze zdrowiem w dalszym ciągu ma jednak Dusan Vlahović, więc Milik rozegrał całe spotkanie z Udinese. Nie był to jednak występ, po którym 29-latek odbuduje swoją pozycję w zespole – zmarnował dwie dobre sytuacje, a Juventus poległ 0:1. Włoskie media krytycznie oceniły występ Polaka: Zmarnował sytuację na wyrównującego gola z dwóch metrów. Nigdy nie wydaje się tym punktem odniesienia, którego potrzebowałby atak Juve. To sprawia, że nieobecność Vlahovicia jest odczuwalna – napisał portal “CalcioMercato”.

W pierwszej połowie miał dwie dobre okazje. W jednej bramkarz spisał się dobrze, w drugiej spudłował. Po przerwie strzelił gola głową, ale piłka przed dośrodkowaniem Chiesy opuściła boisko – oceniono z kolei w „La Gazetta dello Sport”.

Szukał odkupienia po czerwonej kartce w meczu z Empoli, która pokrzyżowała plany Juventusu. Miał dwie dobre okazje w pierwszej części meczu, ale ich nie wykorzystał. Zniknął w drugiej połowie – czytamy z kolei na tuttomercatoweb.com.

Juventus po tym spotkaniu znajduje się na drugim miejscu w tabeli z dorobkiem 53 punktów.

Bonus 300 PLN za wygrany zakład na gola Arsenalu w meczu z Tottenhamem!Bonus 300 PLN za wygrany zakład na gola Arsenalu w meczu z Tottenhamem!

Bonus 300 PLN za wygrany zakład na gola Arsenalu w meczu z Tottenhamem!

• Postaw kupon singiel za min. 2 zł na zakład z oferty przedmeczowej na gola Arsenalu w meczu z Tottenhamem (typ zakładu: Arsenal Strzeli Gola – tak lub Arsenal – Liczba Goli – powyżej 0.5)
  • Jeśli typ okaże się poprawny, otrzymasz bonus 300 PLN!
  • Tylko dla nowych użytkowników. Rejestracja zajmuje 30 sekund

Kod promocyjny

SUPERWESZŁO

18+ | Graj odpowiedzialnie tylko u legalnych bukmacherów. Obowiązuje regulamin.

Jako uważny obserwator futbolowej gorączki, oglądam mecze w całkowitym spokoju minimum do 80 minuty. Jestem wyznawcą kościoła pod wezwaniem Zinedine Zidane'a.