Kędziora uratował remis dla PAOK-u w 89. minucie [WIDEO]

Konrad Modzel

Autor:Konrad Modzel

11 lutego 2024, 21:34 • 2 min czytania 0 komentarzy

Tomasz Kędziora strzelił gola w zremisowanym 1:1 przez jego PAOK meczu 22. kolejki greckiej ekstraklasy z AEK-iem Ateny. Polak wpakował piłkę do siatki w 89. minucie. To było jego pierwsze ligowe trafienie w tym sezonie.

To był mecz na samym szczycie. PAOK zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z 51 punktami, a AEK plasuje się na trzeciej lokacie z dorobkiem 49 punktów. Spotkanie odbyło się w Salonikach, a drużyna gości wyszła na prowadzenie w 47. minucie za sprawą Niclasa Eliassona. I gdyby ten wynik się utrzymał, nowym liderem greckiej ekstraklasy byłby Panathinaikos, który w tym momencie ma o jedno oczko mniej od PAOK-u.

W końcówce spotkania Taison wykonywał rzut wolny z trzydziestu kilku metrów. Posłał miękkie dośrodkowanie w pole karne. Tomasz Kędziora świetnie uciekł spod opieki obrońców i strzałem głową pokonał bramkarza AEK-u.

Tomasz Kędziora jest podstawowym zawodnikiem greckiego klubu. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki 29-letni prawy obrońca wystąpił w 27 spotkaniach w barwach PAOK-u i strzelił dwa gole. Wcześniej udało mu się wpisać na listę strzelców w starciu z Eintrachtem Frankfurt w Lidze Konferencji.