Hurkacz nie obroni tytułu w Marsylii

Łukasz Poznański

Autor:Łukasz Poznański

10 lutego 2024, 18:51 • 1 min czytania 1 komentarz

Na półfinale zakończył swój udział w turnieju ATP na twardych kortach w Marsylii Hubert Hurkacz. W meczu z Francuzem Ugo Humbertem przegrał w dwóch setach 4:6, 4:6. Rozstawiony z jedynką Polak nie obroni tytułu sprzed roku.

Gdyby Hurkacz wygrał turniej w Marsylii, tak jak przed rokiem, awansowałby w rankingu ATP na rekordowe, siódme miejsce. Wiemy już, że tak się na razie nie stanie. Nasz reprezentant nie sprostał dziś w meczu półfinałowym dobrze dysponowanemu rywalowi.

Polak dotychczas wygrał wszystkie bezpośrednie starcia z Humbertem. Dziś Francuz mu się zrewanżował. Wystarczyły mu do tego dwa przełamania, na samym początku meczu, w pierwszym gemie pierwszego seta i w piątym gemie drugiej partii. Wrocławianin mógł jeszcze wrócić do meczu. Miał dwa break pointy w ósmym gemie drugiego seta, ale Francuz wygrał ostatecznie na przewagi i triumfował w całym meczu.

Humbert jest więc lepszy od Huberta. W finale reprezentant gospodarzy zmierzy się z lepszym z pary Karen Chaczanow – Grigor Dimitrow. Polak z kolei może już myśleć o kolejnym starcie. Planowo ma nim być turniej ATP 500 w Rotterdamie w przyszłym tygodniu.

Hubert Hurkacz – Ugo Humbert 0:2 (4:6, 4:6)

Stara się wcielić w życie ideał człowieka renesansu. Multilingwista. Pasjonat podróży autostopowych i noclegów pod gołym niebem. Przeżeglował morze (na razie jedno), przewspinał góry. Zaśpiewa, zagra. Trochę gorzej z tańcem, chyba że jest to taniec z piłką koszykową. Uwielbia się uczyć. Marzy, by w każdej dziedzinie umiejętności, myśli i wiedzy ludzkiej zdobyć choć podstawową orientację. W sporcie najbardziej pasjonuje go przekraczanie granic. Niezłomna wola, która pozwala zdyscyplinować każdą komórkę organizmu, by w określonej sekundzie osiągnąć powzięty cel.