Napastnik reprezentacji Luksemburga wylądował w I lidze

Konrad Modzel

Autor:Konrad Modzel

06 lutego 2024, 21:29 • 2 min czytania 1 komentarz

Luksemburczyk Edvin Muratović został nowym zawodnikiem pierwszoligowej Resovii. 26-letni napastnik przenosi się do Rzeszowa na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Racing FC Union Luxembourg. W umowie jest zapisana klauzula wykupu.

Muratović jest reprezentantem Luksemburga. W narodowych barwach rozegrał do tej pory trzynaście spotkań i strzelił gola w wygranym 2:0 meczu z Czarnogórą w Lidze Narodów w 2020 roku. W listopadzie 2023 został powołany na ostatnie dwa mecze kadry w eliminacjach do mistrzostw Europy. Wrócił do reprezentacji po dwóch latach przerwy, a w spotkaniach z Bośnią i Hercegowiną oraz Liechtensteinem pojawiał się na boisku na ostatnie piętnaście minut.

Edvin Muratović urodził się w Luksemburgu, ale jego tata pochodzi z Czarnogóry i w czasach juniorskich występował również w kadrze U-19 tego kraju. 26-letni napastnik ma w swoim CV takie kluby jak Jeunesse Esch, FC Metz, FC Saarbrucken (Niemcy), RE Virton (Belgia), Differdange 03 czy F91 Dudelange.

Od lipca 2022 roku jest związany z Racing FC Union Luxembourg. W rundzie jesiennej strzelił 7 goli w 12 meczach luksemburskiej ekstraklasy. W sumie na najwyższym poziomie rozgrywkowym w swoim kraju rozegrał 116 spotkań, zdobył 39 bramek i odnotował 13 ostatnich podań.