Media: Szczęsny najlepszy na boisku, Kiwior poprawnie

Arkadiusz Prosowski

Autor:Arkadiusz Prosowski

05 lutego 2024, 09:47 • 3 min czytania 2 komentarze

Prasa doceniła reprezentantów Polski. Wojciech Szczęsny został bohaterem w mediach pomimo przegranej Juventusu 0:1 z Interem. Pozytywnie oceniony został również Jakub Kiwior, który wszedł na 45. minut w spotkaniu z Liverpoolem.

Wojciech Szczęsny dwoił się i troił, ale pozwoliło to jedynie uniknąć Juve jakiejś totalnej już kompromitacji. Jego postawa została jednak zauważona i doceniona w prasie.

La Gazetta dello Sport

Juventus długo pamiętałby o tym dniu, gdyby nie interwencje Szczęsnego. Barella i Arnautović próbowali go pokonać, ale dwukrotnie popisywał się fantastycznymi interwencjami.

Tuttomercatoweb.com

Szczęsny był najlepszy w swojej drużynie wraz z Bremerem, a to wiele mówi o tym meczu. Juventus uniknął dzięki niemu co najmniej dwóch bramek.

Jak widzieliśmy, wynik jest zbliżony. Szczęsny utrzymał wynik meczu dzięki dwóm niesamowitym interwencjom – oznajmił po meczu Simeone Inzaghi, trener Interu.

Calciomercato.com

Szczęsny walczy o Scudetto, Juventus nie. Wynik nie odzwierciedla przewagi Interu. Juve utrzymywało się w grze do ostatniej sekundy w poszukiwaniu szansy na nieoczekiwany remis i była to w dużej mierze zasługa Szczęsnego.

Sportmediaset.it

Nie był winny samobójczej bramki Gattiego. Świetnie obronił strzał Barelli i przecudowną interwencją popisał się pod koniec przy strzale Arnautovicia.

Il Giornale

Kierował obroną, ale nie popełnił błędy przy straconym golu. Był precyzyjny w pozostałych fragmentach meczu. Rewelacyjnie obronił strzał Barelli i dobitkę Arnautovicia po kontrataku.

Franco Leonetti

Dwie monstrualne obrony na niewiele się zdały. Szczęsny najlepszy na boisku.

Jakub Kiwior również nie ma powodów do wstydu. 23-latek zagrał przyzwoite 45. minut, co zostało odnotowane przez angielskie portale.

Football London

Dobrze bronił swojej pozycji przeciwko Diazowi i Jocie, gdy się wymieniali. Mógł nawet strzelić gola. Znacznie lepiej niż na lewej obronie.

Mirror

Kiwior mógł skomplikować sytuację, gdy został ukarany żółtą kartką za faul na Jocie. Klopp chciał, aby jego drużyna nadal atakowała Polaka, zwłaszcza że ma on kartkę. Trzeba jednak przyznać Kiwiorowi, a także całemu Arsenalowi, że poprawił się po golu i stanął na wysokości zadania w defensywie.

The Athletic

Spośród wszystkich, to właśnie Kiwior znalazł się sam na sam z bramkarzem tuż przed bramką, ale strzelił prosto w Alissona.

Jako uważny obserwator futbolowej gorączki, oglądam mecze w całkowitym spokoju minimum do 80 minuty. Jestem wyznawcą kościoła pod wezwaniem Zinedine Zidane'a.