Raków przegrywa pierwszy sparing. Lepsza szósta drużyna Słowenii

Arkadiusz Prosowski

Autor:Arkadiusz Prosowski

24 stycznia 2024, 13:58 • 1 min czytania 18 komentarzy

Mistrzowie Polski pierwszy sparing w zimowym okresie przygotowawczym rozegrali z NŠ Mura, ale przegrali 0:1 z szóstą drużyną ligi słoweńskiej. Raków Częstochowa przygotowuje się do ekstraklasy w tureckim Belek, a kolejny mecz towarzyski zagrają za trzy dni z Łudogorcem Razgrad.

Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Ben Cottrell w 59. minucie gry. To dopiero pierwszy test mecz dla zawodników Dawida Szwargi w Turcji. To był debiut w Rakowie chociażby dla Petera Baratha, Jakuba Myszora czy Mateja Rodina. W grze mistrza Polski dało się odczuć, że było to dopiero pierwsze zimowe przetarcie przed startem ligi.

Chociażby defensywa drużyny Dawida Szwargi była zestawiona w bardzo eksperymentalnym składzie – obok Frana Tudora na środku obrony wystąpili właśnie sprowadzeni zimą Peter Barath czy Matej Rodin. Kolejny raz w akcji Raków będziemy mogli zobaczyć 27 stycznia w meczu towarzyskim z Łudogorcem Razgrad.

Jako uważny obserwator futbolowej gorączki, oglądam mecze w całkowitym spokoju minimum do 80 minuty. Jestem wyznawcą kościoła pod wezwaniem Zinedine Zidane'a.