Wyciek rozmów z VAR-u w Hiszpanii. Zawiadomiono policję

Arkadiusz Prosowski

Opracowanie:Arkadiusz Prosowski

23 stycznia 2024, 23:51 • 2 min czytania 5 komentarzy

Hiszpańska federacja (Real Federación Española de Fútbol) złożyła zawiadomienie na policję (Guardia Civil) ws. wycieku nagrań rozmów sędziego VAR z arbitrem meczu Realu Madryt z Almeríą.

W minioną niedzielę „Królewscy” mierzyli się na Santiago Bernabéu z ostatnią drużyną ligi hiszpańskiej. Mówiąc delikatnie, nie było to najlepiej posędziowane spotkanie w historii. Gospodarze wygrali 3:2, a decydującego gola w doliczonym czasie gry strzelił Dani Carvajal.

Znany hiszpański dziennikarz Gerard Romero opublikował nagrania, z których wynika, że sędzia VAR – Hernández Hernández – powiedział głównemu arbitrowi, że Vinícius Júnior w 86. minucie uderzył przeciwnika w twarz, za co ostatecznie reprezentant Brazylii nie został ukarany nawet żółtą kartką.

Hernández nie zasugerował również głównemu arbitrowi, żeby zobaczył wspomnianą sytuację na powtórkach, sugerując mu, żeby kontynuował grę, mimo że widział przewinienie skrzydłowego Realu Madryt.

– Chce się od niego uwolnić (Vinícius – dop. red.) i wtedy macha ręką. Uderza go, odpycha go i uderza go w twarz. Ok? Lecimy dalej – miał powiedzieć Hernández Hernández do mniej doświadczonego arbitra.

W związku z wyciekiem nagrań pomiędzy sędziami z tego meczu Hiszpański Związek Piłki Nożnej zdecydował się zgłosić tę sprawę do Guardia Civil, a więc tamtejszej policji.

Jako uważny obserwator futbolowej gorączki, oglądam mecze w całkowitym spokoju minimum do 80 minuty. Jestem wyznawcą kościoła pod wezwaniem Zinedine Zidane'a.