Patryk Peda z kolejną bramką w tym sezonie [WIDEO]

21 stycznia 2024, 19:12 • 1 min czytania 4 komentarze

Pewniak na marcowe zgrupowanie? Tego nie wiemy, wiemy jednak, że Patryk Peda zapisał kolejne trafienie w tym sezonie Serie C. Dzisiejszy gol jednak nie pomógł w wygraniu spotkania – jego SPAL przegrało z Perugią 1:3.

Polski obrońca może pochwalić się trzema bramkami i dwoma asystami. Jak na obrońcę, to wynik więcej niż przyzwoity.

Peda w tym sezonie jest podstawowym zawodnikiem włoskiego trzecioligowca. Łącznie ma 16 rozegranych spotkań. Wystąpił także w trzech meczach młodzieżówki, tyle samo spotkań zaliczył w I reprezentacji.

Jego bramka dziś otworzyła strzelanie. Już w 5. minucie wpisał się na listę strzelców. Na niewiele to się jednak zdało – rywale odpowiedzieli w drugiej połowie. Po godzinie wyrównał Francesco Lisi, a później dubletem popisał się Yeferson Paz.

Wkrótce się przekonamy, czy dobre występy Pedy zaowocują powołaniem na marcowe mecze barażowe. Przypuszczamy, że tak, zwłaszcza, że na nadmiar środkowych obrońców narzekać po prostu nie możemy.

SPAL, do którego Peda jest wypożyczony do końca sezonu zajmuje 18. miejsce w tabeli Serie C. Perugia awansowała na trzecią lokatę.

Perugia – SPAL 3:1 (0:1)